Єдиний унікальний номер 341/2330/24
Номер провадження 2/341/791/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2024 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Васильцова Г.А., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою представника позивача ОСОБА_1 адвоката Фреїшин Тетяни Михайлівни до Дубовецької сільської ради Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернулася до суду з позовом, в якому просить встановити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовна заява повинна відповідати вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів що підтверджують вказані обставини.
Поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини позивач обґрунтовує тривалою хворобою з 2017 року по даний час.
Пленум Верховного Суду України у п. 24 своєї постанови № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», звернув увагу судів, що, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Згідно з частиною третьою статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Правила частини третьої статті 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; ці обставини визнані судом поважними.
В своєму позові позивач зазначає, що він мав істотні труднощі для подачі зави про прийняття спадщини, викликані станом здоров`я, а саме довготривалою хворобою з 2017 року.
Спадщина відкрилась у березні 2018 року. До нотаріуса заявник звернувся у жовтні 2024 року, тобто через 6 років після відкриття спадщини. Доказів поважності пропуску строку у позовній заяві не зазначив.
Таким чином, в даному випадку позивачу необхідно викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме навести поважні причини, пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами; зазначити докази, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Таким чином, вважаю необхідним залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, у 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Фреїшин Тетяни Михайлівни до Дубовецької сільської ради Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків - 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ганна ВАСИЛЬЦОВА
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 05.12.2024 |
Номер документу | 123483042 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
ВАСИЛЬЦОВА Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні