Постанова
від 02.12.2024 по справі 741/1854/24
КОЗЕЛЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 3/734/2659/24 Справа № 741/1854/24

ПОСТАНОВА

іменем України

02 грудня 2024 року смт Козелець

Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Домашенко Ю.М., розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради (далі - Підприємство), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також невідкладно в усній та письмовій формі не повідомив Орган управління - Носівську міську раду, Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший, визначений Законом орган, про наявність реального конфлікту інтересів, який виник 03.04.2023, під час видачі та підписання наказу № 43/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом управління прийняв себе на посаду лікаря-статистика інформаційно - аналітичного відділу за внутрішнім сумісництвом вищевказаного Підприємства, на умовах неповного робочого дня з посадовим окладом 2177,75 грн. на місяць та оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник 03.04.2023, під час видачі та підписання наказу № 43/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом управління прийняв себе на посаду лікаря-статистика інформаційно - аналітичного відділу за внутрішнім сумісництвом вищевказаного Підприємства, на умовах неповного робочого дня з посадовим окладом 2177,75 грн. на місяць та оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також невідкладно в усній та письмовій формі не повідомив Орган управління - Носівську міську раду, Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший, визначений Законом орган, про наявність реального конфлікту інтересів, який виник 29.06.2023, під час видачі та підписання наказу № 110а/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2100, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник 29.06.2023, під час видачі та підписання наказу № 110а/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2100, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупці» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також невідкладно в усній та письмовій формі не повідомив Орган управління - Носівську міську раду, Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший, визначений Законом орган, про наявність реального конфлікту інтересів, який виник 26.07.2023, під час видачі та підписання наказу № 150а/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2180, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також вчинив ді в умовах реального конфлікту інтересів, який виник 26.07.2023, під час видачі та підписання наказу № 150а/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2180, 00 грн. за посадою лікаря-статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також невідкладно в усній та письмовій формі не повідомив Орган управління - Носівську міську раду, Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший, визначений Законом орган, про наявність реального конфлікту інтересів, який виник 31.08.2023, під час видачі та підписання наказу № 180/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2180, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник 31.08.2023, під час видачі та підписання наказу № 180/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2180, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також невідкладно в усній та письмовій формі не повідомив Орган управління - Носівську міську раду, Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший, визначений Законом орган, про наявність реального конфлікту інтересів, який виник 26.09.2023, під час видачі та підписання наказу № 200/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2180, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник 26.09.2023, під час видачі та підписання наказу № 200/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2180, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також невідкладно в усній та письмовій формі не повідомив Орган управління - Носівську міську раду, Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший, визначений Законом орган, про наявність реального конфлікту інтересів, який виник 30.10.2023, під час видачі та підписання наказу № 212/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2180, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник 30.10.2023, під час видачі та підписання наказу № 212/к/тр, відповідно до якого ОСОБА_1 самостійно, без погодження з Органом визначив та встановив собі премію у розмірі 2180, 00 грн. за посадою лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вищевказаного Підприємства.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень не визнав та пояснив, що взагалі немає і не встановлено компетентними органами жодного юридичного факту, який би підтверджував його вплив як керівника на об`єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень, або існували передбачені будь-якими нормативно правовими актами, в тому числі локальними, обмеження щодо прийняття на роботу за внутрішнім сумісництвом на роботу лікарем-статистиком інформаційно-аналітичного відділу КНП «Носівський центр ПМСД» у вільний від основної роботи час на умовах неповного робочого дня. А так само, щодо одержання винагороди за його працю на посаді лікаря-статистика за внутрішнім сумісництвом, у тому числі її приведення у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров`я» та постанови Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров`я», згідно з якими мінімально допустимий місячний розмір заробітної плати працівників, які займають лікарські посади у закладах охорони здоров`я повинен становити не менше 20000 грн та застосовуватись до оплати пропорційно до виконаної таким працівником норми праці. Відтак, на посаді лікаря-статистика, яку він ( ОСОБА_1 ) займав на 0,25 ставки мінімально допустимий місячний розмір заробітної плати повинен був становити не менше 5000 грн. Маючи право підписати наказ щодо прийняття себе на роботу на посаду лікаря-статистика за внутрішнім сумісництвом, він мав право і підписати наказ про встановлення собі відповідної заробітної плати. Він не встановлював собі самовільно розмір заробітної плати на посаді лікаря-статистика, а керувався вказівкою Кабінету Міністрів України. Жодним нормативно-правовим актом не передбачена процедура узгодження з органом управління керівнику медичного закладу працювати на іншій посаді за сумісництвом. Нарахування йому ( ОСОБА_1 ) надбавки до мінімально допустимого розміру посадового окладу на роботі лікарем-статистиком у вигляді премій було нічим іншим як додатковою заробітною платою в розумінні ст. 2 Закону України «Про оплату праці» та входило до її структури. Ці надбавки та премії встановлювались на підставі відповідних розрахунків, проведених бухгалтерією закладу і не приймались одноосібно ним як генеральним директором.

ОСОБА_1 та його захисник Мозговий О.О. вважають, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Прокурор ОСОБА_2 послався на розсуд суду.

Згідно з абз. 12 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

В ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобіганнякорупції» передбачено повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 81 ЦК України юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.

Відповідно до рішення другої сесії восьмого скликання Носівської міської ради Носівського району Чернігівської області від 11.12.2020 33/2/VIII змінено засновника Комунального некомерційного підприємства «Носівський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» «Носівської районної ради» (код ЄДРПОУ 38073028) з «Носівська районна рада» (код ЄДРПОУ 24843648) на «Носівська територіальна громада в особі Носівської міської ради» (код ЄДРПОУ 04061984). Цим же рішенням затверджено статут вказаного Підприємства у новій редакції.

Відповідно до статуту, затвердженого рішення другої сесії восьмого скликання Носівської міської ради Носівського району Чернігівської області від 11 грудня 2020 року № 33/2/VIII, комунальне некомерційне підприємство «Носівський центр первинної медико - санітарної допомоги» Носівської міської ради створене за рішенням Носівської районної ради від 12.04. 2018. Підприємство є правонаступником майна та обов?язків Комунального некомерційного підприємства «Носівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської районної ради. Засновником та власником Підприємства є Носівська територіальна громада в особі Носівської міської ради. Підприємство є юридичною особою публічного права. Статутом передбачено, що керівник одноособово має право приймати рішення про прийняття працівників на роботу та укладати трудові договори, а також вживати заходів до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати та затверджувати положення про преміювання працівників.

10.04.2018 укладено контракт між головою Носівської районної державної адміністрації та ОСОБА_1 , згідно з яким останнього призначено на посаду головного лікаря комунального закладу «Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Носівської районної ради з 11.04.2018 по 11.04.2021. Відповідно до контракту керівник має право видавати у межах своєї компетенції накази, обов?язкові для всіх підрозділів та працівників закладу; визначати розмір заробітної плати працівників відповідно до законодавства у межах бюджетних асигнувань згідно із затвердженим штатним розписом.

Додатковою угодою до зазначеного контракту від 09.02.2021 строк дію контракту визначено з 12.04.2021 до 11.04.2024 включно.

Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико - санітарної допомоги» Носівської міської ради у відповідності до п п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією.

03.04.2023 генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Носівський центр первинної медико - санітарної допомоги» Носівської міської ради ОСОБА_1 видав та підписав наказ № 43/к/тр, відповідно до якого прийняв себе на посаду лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу вказаного підприємства, за внутрішнім сумісництвом із 04.04.2023 на умовах неповного робочого дня, з посадовим окладом 2177,75 грн на місяць та оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу.

У подальшому, генеральний директор КНП «Носівський центр ПМСД» ОСОБА_1 відповідно до наказів від 29.06.2023 № 110а/к/т/р, від 26.07.2023 № 150а/к/т/р, від 31.08.2023 № 180 к/т/р, від 26.09.2023 № 212/к/т/р, від 30.10.2023 № 212/к/т/р прийняв рішення щодо преміювання працівників КНП «Носівський центр ПМСД», у тому числі себе, як лікаря-статистика, в залежності від навантаження, продуктивності роботи.

У службових записках на ім?я генерального директора КНП «Носівський центр ПМСД» ОСОБА_1 , що передували виданню зазначених наказів про преміювання, головний бухгалтер цього підприємства пропонувала не застосувати доплати згідно з наказом № 7 к/т/р від 02.01.2023 відповідно до постанови КМУ № 2 від 12.01.2022, запропонувавши виплатити премію працівникам підприємства відповідно до виконаної роботи, укладених декларацій, особистого внеску кожного співробітника в межах вільних коштів.

З резолюцій ОСОБА_1 убачається, що він погодився з пропозиціями.

Згідно з листом Носівської міської ради від 15.07.2024 № 14-04/1857 рішення/погодження щодо призначення ОСОБА_1 за внутрішнім сумісництвом на посаду лікаря - статистика інформаційно - аналітичного відділу КНІ «Носівський центр первинної медико - санітарної допомоги», рішення щодо преміювання встановлення надбавок і доплат до посадового окладу, надання матеріальної допомоги, як лікарю статистику не приймались. Повідомлення про виникнення реального конфлікту інтересів від ОСОБА_1 за час його перебування на посаді керівника КНП «Носівський центр первинної медико - санітарної допомоги» до Носівської міської ради не надходили.

На переконання суду, генеральний директор КНП «Носівський центр ПМСД» ОСОБА_1 , підписуючи наказ про призначення себе на посаду лікаря - статистика інформаційно-аналітичного відділу цього підприємства, діяв в умовах реального конфлікту інтересів, що полягав у суперечності між його приватним інтересом та його повноваженнями генерального директора.

Приватний інтерес ОСОБА_1 полягав у отриманні додаткового, не передбаченого основним контрактом, певного обсягу грошових коштів - фінансової винагороди (заробітної плати) за виконання обов`язків лікаря-сумісника.

При цьому ОСОБА_1 , якгенеральний директорКНП «Носівськийцентр ПМСД», має дискреційні повноваження, оскільки самостійно приймає рішення про прийняття на роботу.

Також реальний конфлікт інтересів мав місце і під час видачі та підписання наказів, відповідно до яких ОСОБА_1 самостійно, без погодження з органом управління визначав та встановлював собі премії за посадою лікаря статистика, оскільки ці премії та їх розмір залежали від навантаження, продуктивності роботи працівників, у тому числі і лікаря-статистика, що, в свою чергу свідчить про наявність дискреційних повноважень.

При цьому, суд зазначає, що навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об`єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно дост. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першоїстатті 3 цього Закону, зобов`язані:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно із ч. 3 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», безпосередній керівник особи або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади протягом двох робочих днів після отримання повідомлення про наявність у підлеглої йому особи реального чи потенційного конфлікту інтересів приймає рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів, про що повідомляє відповідну особу.

Пунктом 3.5. Методичних рекомендацій НАЗК від 21.10.2022 № 13 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (даліМетодичні рекомендації) визначено алгоритм дій у випадку виникнення конфлікту інтересів, а саме:

1) особа повідомляє про конфлікт інтересів свого безпосереднього керівника;

2) безпосередній керівник приймає рішення про врегулювання конфлікту інтересів в один із способів: усунення від виконання завдань, вчинення дій, прийняття рішень; обмеження доступу до інформації; перегляд обсягу повноважень; зовнішній контроль; переведення на іншу посаду; звільнення.

Пунктом 2.4 Методичних рекомендацій визначено, що суперечність між приватним інтересом та повноваженнями полягає в тому, що, з одного боку, в особи наявний приватний інтерес (майновий або немайновий), а з іншого, особа, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має виконувати свої службові обов`язки в інтересах держави, територіальної громади, виключаючи можливість будь-якого впливу приватного інтересу. Таким чином, особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймаючи те чи інше рішення (вчиняючи ту чи іншу дію) по суті стоїть перед вибором задоволення публічного інтересу (на користь держави, територіальної громади) або приватного інтересу (власних інтересів, інтересів близьких осіб).

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , як генеральний директор КНП «Носівський центр ПМСД», не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив уповноважений орган (посадову особу) про наявність у нього реального конфлікту інтересів та вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-7КУпАП - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Обставин, які відповідно до ст. 34, 35 КУпАП пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень ( ч. 2 ст. 36 КУпАП)..

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд ураховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини і вважає за необхідне накласти на нього стягнення у виді штрафу.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 283-285, 287-289 КУпАП, суд

п о с т а н о в и в:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок судового збору.

Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби і у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів із моменту її винесення.

Повний текст постанови складено 04.12.2024.

Судд я Ю.М. Домашенко

СудКозелецький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено05.12.2024
Номер документу123487288
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів