Справа № 344/20389/24
Провадження № 1-кс/344/8095/24
У Х В А Л А
19 листопада 2024 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання адвоката ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
в клопотанні вказано, слідчою групою СУ ГУНП України у Івано-Франківській області за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024142400000027 від 10.05.2024 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, та за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України. 05.07.2024 ОСОБА_4 , на думку сторони обвинувачення, було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України. Відносно ОСОБА_4 здійснюється незаконне кримінальне переслідування за надуманими підставами у кримінальному провадженні №42024142400000027 від 10.05.2024, у зв`язку з чим виникла необхідність в отриманні інформації з метою забезпечення захисту конституційних прав та охоронюваних законом інтересів її довірительки. Однак, не зважаючи на той факт, що на думку захисника у ОСОБА_4 немає жодного процесуального статусу, зокрема, і у кримінальному провадженні № 42024142400000027 від 10.05.2024, вона зобов`язана використовувати всі можливі законні методи для доведення своєї невинуватості в інкримінованому їй кримінальному правопорушенні. Так, з метою захисту конституційних прав та охоронюваних законом інтересів ОСОБА_4 необхідно отримати доступ до всієї наявної в КЗ ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_1 » медичної документації відносно ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 26.09.2024 року адвокатом було направлено адвокатський запит, у відповідь отримано лист, відповідно до змісту якого дані про здоров`я пацієнта є персональною інформацією, відмовлено в наданні інформації. Адвокат переконана що доступ до вказаної інформації надасть можливість довести незаконність висунутої підозри.
Адвокат просила розглянути клопотання без її участі, клопотання підтримувала з підстав наведених в ній.
Прокурор в судове засідання не з`явився, у зв`язку з неможливістю безпосередньої участі у судовому провадженні через значну завантаженість прокурора, віддаленість суду від м.Львова, та зайнятістю у інших судових засіданнях, просив відмовити у задоволенні клопотання.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
В ч.1 ст.160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Статтями 159-166 КПК Українивизначено спеціальні вимоги щодо застосування такого виду заходу забезпечення як тимчасовий доступ до речей і документів.
За змістом вказаних загальних та спеціальних норм, тимчасовий доступ до речей і документів може бути застосований, якщо:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування тимчасового доступу до речей і документів;
2) запитувані речі і документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) запитувані речі або документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, або ж якщо вони її містять, сторона кримінального провадження має довести можливість використання наявних у них відомостей в якості доказів, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів;
4) за допомогою такого заходу забезпечення може бути виконане завдання, для виконання якого сторона звертається із відповідним клопотанням;
5) запитувані речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної чи юридичної особи;
6) запитувані речі і документи неможливо отримати без застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження;
7) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні.
У випадку встановлення відсутності хоча б однієї з вказаних обставин, слідчий суддя, керуючись положеннями ст.132та ст.163 КПК України, має відмовити у задоволенні відповідного клопотання.
Відповідно до ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Обов`язок надання доказів на обґрунтування правових підстав втручання в охоронювану законом таємницю, покладено на суб`єкта звернення до суду.
В провадженні СУ ГУНП України у Івано-Франківській області знаходиться кримінальне провадження 42024142400000027 від 10.05.2024 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, та за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Повідомлення про підозру ОСОБА_4 , яка є адвокатом, вручено 05.07.2024р.
До матеріалів клопотання долучено адвокатський запит до КЗ ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 26.09.2024.
Згідно відповіді на лист від 09.10.2024 року №988, відмовлено в наданні вказаної інформації, оскільки за відсутності згоди ОСОБА_5 , володілець не має права надавати будь-які медичні документи, у тому числі на адвокатський запит.
Відтак, захисником не доведено підстав для надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходяться у володінні КЗ ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема і неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, потреби у отриманні виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.
Усі інші пояснення сторін, їх докази і арґументи не спростовують висновків суду, зазначених в цьому судовому рішенні, їх дослідження та оцінка судом не надала можливості встановити обставини, які б були підставою для ухвалення будь-якого іншого судового рішення.
Відповідно до зазначеного суд, -
П О С Т А Н О В И В :
в задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 05.12.2024 |
Номер документу | 123491145 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бородовський С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні