Ухвала
від 03.12.2024 по справі 142/811/24
ПІЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 142/811/24

Номер провадження 1-кп/142/86/24

У Х В А Л А

(про проведення судового засідання в режимі відеоконференції)

03 грудня 2024 року смт. Піщанка

Піщанський районний суд Вінницької області

в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участі

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024025190000126 від 18 вересня 2024 року за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце народження: АДРЕСА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_2 ; громадянин України, неодруженого, непрацюючого, раніше неодноразово судимого, востаннє згідно вироку Піщанського районного суду Вінницької області за ч. 2 ст. 190 КК України до покарання у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік,

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

27 вересня 2024 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшов обвинувальний акт в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024025190000126 від 18 вересня 2024 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27 вересня 2024 року вказане кримінальне провадження було передано на розгляд судді ОСОБА_1 .

В обвинувальному акті прокурором заявлене клопотання, в якому зазначено, що, враховуючи те, що підозрюваний беззаперечно визнає свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувального акта за його відсутності, у відповідності до положень ч. 1 ст. 302 КПК України просить суд розглянути кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Ухвалою суду від 01 жовтня 2024 року постановлено призначити у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 12024025190000126 від 18 вересня 2024 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125КК України судове засідання на 13 годину 30 хвилин 17 жовтня 2024 року в приміщенні Піщанського районного суду Вінницької області в залі судових засідань №1. В подальшому судове засідання відкладено, востаннє на 11 годину 30 хвилин 03 грудня 2024 року.

Обвинувачений ОСОБА_5 в судове засідання 11 грудня 2024 року не з`явився, на електронну адресу суду 06 листопада 2024 року надійшло повідомлення Начальника ДУ "Крижопільський виправний центр (№113)", про те, що ОСОБА_5 засуджений 10 вересня 2024 року за ст.310, ч.1 ст. 71 КК України до 1 року 1 місяця обмеження волі, з 04 листопада 2024 року утримується в ДУ "Крижопільський виправний центр (№113)".

Потерпіла ОСОБА_6 в судове засідання не з`явилась, причин неявки суду не повідомила.

В судовому засіданні прокурор, посилаючись на те, що обвинувачений ОСОБА_5 на даний час перебуває у ДУ "Крижопільський виправний центр (№113)", заявив клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_5 - адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні проти проведення розгляду кримінального провадження відносно ОСОБА_5 в режимі відеокоференції за участю обвинуваченого не заперечувала.

Заслухавши клопотання прокурора, вивчивши матеріали кримінального провадження в межах, необхідних для вирішення заявлених клопотань, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 КПК України у суді функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує, зокрема, участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система підлягає захисту із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.

Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

В частині 2 ст. 336 КПК України передбачено, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

В частині 3 ст. 336 КПК України передбачено, що застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 336 КПК України учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.

В частинах 5, 6 ст. 336 КПК України передбачено, що учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.

Згідно ч. 12 ст. 336 КПК України, дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Відповідно до п.п. 6. 19 п. 6 Розділу 2 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", процесуального законодавства України ЄСІТС забезпечує можливість учасникам справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Відповідно до п. 45 Розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.

Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою ІНФОРМАЦІЯ_2

В пункті 46 Положення передбачено, що За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відповідно до п. 45-50 Розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Згідно п. 50 Положення, суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Також суд бере до уваги, що Указом Президента «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні було запроваджено воєнний стан в Україні з з 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб, який потім був подовжений. Відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»» від 29.10.2024 № 4024-ІХ (законопроект від 28.10.2024 № 12151), строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05:30 10.11.2024 року строком на 90 діб, тобто до 05:30 08 лютого 2025 року.

Також суд враховує, що Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, як розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою ІНФОРМАЦІЯ_2 передбачає функціонал показу робочого столу та надає можливість учасникам судового процесу транслювати фото, відео та аудіо матеріали, які знаходяться на їх локальних комп`ютерах в режимі online під час судового засідання. Дана функція за замовчуванням доступна організатору конференції.

Вирішуючи питання про проведення судового засідання за участю обвинуваченого в режимі відеоконференції суд враховує віддаленість знаходження місця роботи прокурора та захисника від місця знаходження суду, а також перебування обвинуваченого в приміщенні гауптвахти ІНФОРМАЦІЯ_3 , де він утримується під вартою, а також продовження дії воєнного стану на всій території України.

На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення ефективності та оперативності судового провадження та розгляду кримінального провадження в розумний строк, суд вважає за можливе клопотання прокурора про проведення судового розгляду криміанльного провадження в режимі відеоконференції задовольнити та проводити судові засідання за участю обвинуваченого в даному кримінальому провадження в дистанційному провадженні в режимі відеоконференції поза приміщенням суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 35, 110, 314-316, 336, 369, 372 КПК України, Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 суд -

УХВАЛИВ:

Відкласти судове засідання в кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України на 11 годину 30 хвилин 11 грудня 2024 року.

Клопотання прокурора про проведення судових засідань в режимі відеоконференції в кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, задовольнити.

Подальший судовий розгляд в кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України за участю обвинуваченого ОСОБА_5 в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EasyCon» з Державною установою "Крижопільський виправний центр (№113)".

Доручити адміністрації Державної установи Крижопільський виправний центр (№113)" забезпечити проведення судових засідань в режимі відеоконференції з Піщанським районним судом Вінницької області, зал судового засідання № 1 (вул. Вишнева, 5, смт. Піщанка Вінницької області, 24700) та належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку, можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.

Про проведення судового розгляду в даному кримінальному провадженні в режимі відеоконференції з Державною установою Крижопільський виправний центр (№113)", за участю обвинуваченого ОСОБА_5 повідомити інших учасників кримінального провадження.

Копію ухвали направити до Державної установи "Крижопільський виправний центр (№113)" (24615, с. Городківка Тульчинського району Вінницької області, вул. Героя України Олексія Порошенка, 106, ЄДРПОУ 14316862) для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудПіщанський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123492918
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне легке тілесне ушкодження

Судовий реєстр по справі —142/811/24

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Піщанський районний суд Вінницької області

Гринишина А. А.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Піщанський районний суд Вінницької області

Гринишина А. А.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Піщанський районний суд Вінницької області

Гринишина А. А.

Ухвала від 01.10.2024

Кримінальне

Піщанський районний суд Вінницької області

Гринишина А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні