Ухвала
від 03.12.2024 по справі 953/7355/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/7355/24

н/п 1-кс/953/8768/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" грудня 2024 р. м.Харків

Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024220000000055 від 12.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 4 ст. 246 КК України,

у с т а н о в и в :

28листопада 2024року слідчийСУ ГУНПв Харківськійобласті ОСОБА_3 звернувся доКиївського районногосуду м.Харкова зклопотанням,погодженим прокуроромспеціалізованої екологічноїпрокуратури (направах відділу)Харківської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про наданнятимчасового доступудо речейі документів,у кримінальномупровадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12024220000000055від 12.01.2024за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого зач.4ст.246КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що СУ ГУНП в Харківській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024220000000055 від 12.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 4 ст. 246 КК України, за фактом незаконної порубки дерев у лісах та збут незаконно зрубаних дерев у великих обсягах.

Слідчий зазначає, що 12 січня 2024 року до СУ ГУНП в Харківській області надійшли матеріали з УКР ГУНП в Харківській області стосовно групи осіб, які на території Харківської області здійснюють незаконну порубку дерев та збут незаконно зрубаних дерев у великих обсягах.

Під час досудового розслідування встановлено, що до вчинення вищевказаного кримінального провадження можуть бути причетні особи, які користуються мобільними номерами телефонів, а саме: НОМЕР_1 НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 .

З метою встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації про зв`язок вищевказаних абонентських номерів оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 00 годин 01 хвилина 01 січня 2024 року по день постановлення ухвали, оскільки вказана інформація має суттєве значення для досудового розслідування, при цьому довести вказані обставини іншим способом, ніж за допомогою отримання зазначеної інформації від операторів зв`язку, неможливо.

Вищевказана інформація може перебувати у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий ОСОБА_5 у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі.

Представник оператору мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, був повідомлений своєчасно і належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Оскільки учасники кримінального провадження у судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.

Дослідивши матеріли клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

За змістом ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.

Слідчий суддя встановив, що одержати зазначені документи іншими способами не можливо, оскільки згідно зі ст. 9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами, телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України.

Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживача телекомунікаційних послуг, які здійснювались через абонентські номери НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 у період часу з 00 годин 01 хвилина 01 січня 2024 року по день постановлення ухвали, оскільки зазначені відомості самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для здійснення подальшого розслідування вказаного кримінального провадження, можуть бути використані в якості доказів у даному кримінальному провадженні, враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей та документів.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.131-132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024220000000055 від 12.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 4 ст. 246 КК України задовольнити.

Надати слідчому слідчого управління ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчого управління ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому слідчого управління ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому слідчого управління ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_8 , слідчому слідчого управління ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 дозвіл натимчасовий доступдо документів(зможливістю отриманняна паперовомута наоптичному носіїдля лазернихсистем зчитування),що знаходятьсяу володінніПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,що розташованеза адресою: АДРЕСА_1 ,та містятьінформацію проз`єднання абонентівмобільного зв`язкуу мережіПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,які здійснювалисьчерез мобільнітермінали забонентськими номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 у періодчасу з00годин 01хвилина 01січня 2024року по03грудня 2024року,із зазначеннямадреси розташуваннята номерибазових станцій,які забезпечувализв`язоккінцевого обладнанняз вказанимвище абонентськимномером,інформації провмикання-вимиканнямобільних терміналів(тобтореєстрація вмережі операторазв`язку)із зазначеннямкоординат базовихстанцій тачасу імісця реєстраціїтерміналу мережі,ідентифікаційні ознакикінцевого обладнанняабонента:унікальні ідентифікаторисім-карток(ІМSI),міжнародні ідентифікаторикінцевого обладнання(даліІМЕІ), типи з`єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація; дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А, ідентифікаційні ознаки терміналів (включаючи місцезнаходження), з яким відбувалися сеанси зв`язку абонентів А з абонентами Б, включаючи з`єднання нульової тривалості, за наявності інформацію контрактних угод або відповідної реєстрації щодо повних відомостей про особу.

Строк дії ухвали дві місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123492991
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/7355/24

Ухвала від 11.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 11.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

Ухвала від 07.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Демченко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні