Ухвала
від 02.12.2024 по справі 155/1764/24
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №155/1764/24

Провадження №2-о/155/196/24

ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про призначення експертизи

02 грудня 2024 року місто Горохів

Горохівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Яремчук С.М.,

присяжних Савчук Ж.Є.,Савчук С.О.,

з участю секретаря судового засідання Задурської К.М.,

особи, щодо якої ставиться питання

про визнання його недієздатним ОСОБА_1 ,

представника особи щодо якої ставиться

питання про визнання його недієздатним ОСОБА_2 ,

представник Горохівського

психоневрологічного інтернату Шевчук Л.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за заявою ОСОБА_3 , в інтересах якої дії адвокат Силка Тетяна Юріївна, про визнання фізичної особи недієздатною, заінтересовані особи: Горохівський психоневрологічний інтернат Луцького району Волинської області, опікунська рада при виконавчому комітеті Горохівської міської ради Луцького району Волинської області, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулася до суду з заявою про визнання особи недієздатною, заінтересована особа: Горохівський психоневрологічний інтернат Луцького району Волинської області, опікунська рада при виконавчому комітеті Горохівської міської ради Луцького району Волинської області. Одночасно заявником подано клопотання про призначення у даній справі судово-психіатричної експертизи щодо визначення психічного стану ОСОБА_1 та його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Клопотання мотивовано тим, що встановити факт недієздатності особи можливо виключно за висновком судово-психіатричної експертизи. Зважаючи на ту обставину, що ОСОБА_1 не може самостійно усвідомлювати свої дії та керувати ними, заявник вважає, що є підстави для призначення експертизи.

Ухвалою судді Горохівського районного суду Волинської області від 23 жовтня 2024 року дану заяву було прийнято до розгляду та відкрито окреме провадження у справі.

Заявник та представник заявника в судове засідання не з`явилися, у поданій 02 грудня 2024 року заяві просять справу розглядати за їх відсутності, заяву підтримали в повному обсязі. Проведення експертизи просить доручити експертам Волинської філії судових експертиз Державної установи «Інституту судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», що знаходиться за адресою: 45601, Волинська область, село Липини, вулиця Теремнівська, будинок 98. Витрати за проведення експертизи покласти на заявника ОСОБА_3 .

Особа, щодо якої ставиться питання про визнання його недієздатності ОСОБА_1 в судовому засіданні повідомив, що цілком здоровий.

Представник особи щодо якої ставиться питання про визнання його недієздатним ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримала клопотання про призначення експертизи у даній справі.

Представник Горохівського психоневрологічного інтернату Луцького району Волинської підтримала клопотання щодо призначення експертизи.

Представник заінтересованої особи опікунської ради при виконавчому комітеті Горохівської міської ради Луцького району Волинської області в судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи у його відсутності. Клопотання заявника про призначення судово-психіатричної експертизи щодо ОСОБА_1 підтримує.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників справи, суд дійшов висновку про задоволення поданого заявником клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Судом встановлено, що згідно довідки до акта огляду МСЕК серії ВЛН №0118050, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є інвалідом першої Б групи, інвалід з дитинства, довічно (а. с. 14).

Згідно довідки директора Горохівського психоневрологічного інтернату Волинської обласної ради №255/02/2-2024 від 17.07.2024р. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , І-Б групи інвалідності з дитинства, зареєстрований і зарахований у списки підопічних інтернату, і знаходиться на повному державному утриманні з 10.01.2024 року (наказ №7(а) від 09.01.2024 року). Діагноз: параноїдна шизофренія, безперервна, параноїчний синдром, емоційно-вольовий дефект (а. с. 15).

Згідно Витягу з реєстру територіальної громати від 10 січня 2024 року ОСОБА_1 1972 року народження зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно копії медичної картки особи, яка оформляється в будинок-інтернат для престарілих та інвалідів №8834/2-43.23 від 03.10.2023р., наданої КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради, ОСОБА_1 встановлено діагноз: параноїдна шизофренія, безперервний тип перебігу, параноїчний синдром, емоційно-вольовий дефект F20.0. Протипоказань для перебування в будинку інтернаті для психічнохворих не виявлено (а.с. 16).

Згідно довідки лікаря-психіатра Горохівського психоневрологічного інтернату Волинської обласної ради №371/02/2-2024 від 30.10.2024р. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , інвалід І-Б групи з дитинства, проживає в закладі з 09.01.2024 року. Діагноз: параноїдна шизофренія, безперервний тип перебігу, емоційно-вольовий дефект (F20.0). Хворіє з 1990 року, неодноразово лікувався стаціонарно. Контакту доступний. Критика до свого стану відсутня. Орієнтований грубо ( у власній особі, місці). Емоційно збіднений, схильний до імпульсивного афектування. Мислення дещо розірване, паралогічне. Висловлює маячні ідеї стосунку. Інтелект відповідає отриманій освіті. Когнітивно-мнестичні процеси ослаблені. Афективно-вольова сфера ослаблена. Коло інтересів обмежене. Сон медикаментозний. Пересувається самостійно, здатний до самообслуговування.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст. ст. 103-105 ЦПК України.

Згідно ч.1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до ст.105 ЦПК України, призначення експертизи є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Наявні в справі докази є достатніми даними про наявність психічного розладу, заявницею не надано відповідного висновку експертизи, тому необхідно призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану особи, щодо якого ставиться питання про визнання його недієздатним.

Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 299 ЦПК України судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.

Однак, витрати за проведення судово-психіатричної експертизи у даній справі покладаються на заявника за його клопотанням.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.

На підставі викладеного, керуючись ст. 103, 105, 252, 253, 298, 299 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.

Призначити по справі за заявою ОСОБА_3 , в інтересах якої дії адвокат Силка Тетяна Юріївна, про визнання фізичної особи недієздатною, заінтересовані особи: Горохівський психоневрологічний інтернат Луцького району Волинської області, опікунська рада при виконавчому комітеті Горохівської міської ради Луцького району Волинської області, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

1) Чи хворіє ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання?

2) Чи є психічне захворювання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним та стійким чи тимчасовим у разі його наявності?

3) Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?

Проведення експертизи доручити експертам Волинської філії судових експертиз Державної установи «Інституту судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», що знаходиться за адресою: 45601, Волинська область, село Липини, вулиця Теремнівська, будинок 98.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.

Витрати за проведення судово-психіатричної експертизи покласти на заявницю ОСОБА_3 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , мобільний телефон: НОМЕР_1 .

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Копію ухвали невідкладно направити учасникам справи до відома та експерту для виконання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у разі складення ухвали відповідно до ч. 6ст. 259 ЦПК Україниз дня складення ухвали в повному обсязі.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Горохівського районного суду

Волинської області Яремчук С.М.

Присяжні Савчук Ж.Є.

Савчук С.О.

СудГорохівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123495859
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —155/1764/24

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Яремчук С. М.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Яремчук С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні