Ухвала
від 03.12.2024 по справі 910/13522/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018

Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

03.12.2024 Справа № 910/13522/24

Суддя Погрібна С.В., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пермус»

до 1. Публічного акціонерного товариства «ВТБ Банк», 2. Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія «Поліс»

про визнання іпотеки за іпотечним договором припиненою,

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Пермус» (далі - позивач) звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства «ВТБ Банк» (далі - відповідач-1), Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія «Поліс» (далі - відповідач-2) про визнання припиненою іпотеки за іпотечним договором від 04.07.2008 № 22.94/08-ДІ, укладеним між Малим підприємством «Мрія» (правонаступник - Товариство з обмеженою відповідальністю «Пермус») та відповідачем-1 (правонаступник - відповідач-2), що посвідчений приватним нотаріусом Миргородського міського нотаріального округу Гіль Д.В (далі - Договір).

Господарський суд міста Києва ухвалою від 06.11.2024 ухвалив направити позовну заяву за територіальною підсудністю до Господарського суду Полтавської області.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи № 910/13522/24 визначено склад суду: головуючий суддя Погрібна С.В.

Дослідивши подану позовну заяву, суд дійшов висновку про наявність підстав для її повернення, зважаючи на наступне.

Згідно з частиною 2 статті 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до частини 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до приписів частин першої та другої статті 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Отже, наведені вище положення законодавства передбачають можливість здійснення процесуального представництва юридичної особи як у порядку самопредставництва, так і іншими особами як представниками юридичної особи.

Самопредставництво юридичної особи - це право одноосібного виконавчого органу (керівника) чи голови (уповноваженого члена) колегіального виконавчого органу безпосередньо діяти від імені такої особи без довіреності, представляючи її інтереси в силу закону, статуту, положення.

У порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких підтверджуються відповідно до частини 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України.

З метою забезпечення державних органів достовірною інформацією створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр, Реєстр) (частина перша статті 7 Закону №755-IV).

Обов`язковому відображенню (реєстрації) в Єдиному державному реєстрі, серед інших перелічених у цій статті відомостей, належать: відомості щодо керівників державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб та осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (частина третя статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань").

Статус документів та відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру, закріплений статтею 10 вказаного Закону, яка, зокрема, визначає, що якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, то такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не внесені до нього, вони не можуть бути використані у спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.

Позовна заява підписана директором ТОВ Пермус - Сидоренко О.В. (згідно прохальної частини).

До матеріалів позовної заяви не додано доказів на підтвердження повноважень директора Сидоренко О.В.

Відповідно до частини 1 статті 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Таким чином, у суду відсутні підстави вважити, що позовна заява підписана та подана уповноваженою особою від імені позивача, яка має на це право.

Згідно приписів пункту 1 частини 5 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

З огляду на вищевикладене, позовна заява підлягає поверненню.

При цьому, суд зазначає, що позивачем при оформленні позовної заяви взагалі не виконано вимоги статей 162, 164 ГПК України, зокрема не надано жодних доказів (документів) на підтвердження викладених обставин, що можуть (мають) бути у позивача, окрім тих які просить витребувати у відповідачів та визначених в позові третіх осіб.

Вказане необхідно врахувати при повторній подачі цього позову до суду.

Керуючись статтями 174, 234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву і додані до неї документи повернути позивачу.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у апеляційному порядку протягом 10 днів з дня підписання (статті 235, 255-256 ГПК України). Згідно статті 257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала підписана 03.12.2024.

Додаток: позовна заява та клопотання про витребування доказів на 17 аркушах.

СуддяПогрібна С.В.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123497315
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) банківської діяльності

Судовий реєстр по справі —910/13522/24

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Погрібна С.В.

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні