Ухвала
від 03.12.2024 по справі 754/16147/24
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 2/754/7298/24

Справа № 754/16147/24

У Х В А Л А

Іменем України

03 грудня 2024 року м. Київ, Деснянський районний суд м. Києва, суддя О. Грегуль

Романюк Тетяна Василівна - позивач

Київський національний університет технології та дизайну - відповідач

ВСТАНОВИВ:

Позивачем подано позов про захист трудових прав з проханням: 1) Поновити строк звернення до суду з позовом: 2) Визнати наказ про звільнення незаконним та скасувати наказ; 3) Поновити позивача на роботі; 4) Стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу; 5) Стягнути з відповідача моральну шкоду (сума 60000 грн.); 6) Стягнути з відповідача судові витрати.

Головуючому позов передано 18.11.2024.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 18.11.2024 позов залишено без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу.

Недоліки мали бути усунуті шляхом подання нової редакції позову з його копіями відповідно до кількості відповідачів та адрес останніх з обґрунтованим спростуванням зазначених недоліків (щодо зазначення ціни позову та наведення розрахунку суми), а також у залежності від ціни позову та кількості вимог немайнового характеру, шляхом подання документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 1, ч. 2, ч. 4 ст. 177 ЦПК України, 1. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу. 2. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду. 4. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, 1. Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: 1) позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Згідно абзаців першого і другого ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, 3. За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно ч. 4 ст. 263 ЦПК України, 4. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної в ухвалі від 29.07.2019 у справі № 488/769/17: «За змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця та не входить до структури заробітної плати. Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях. Такий правовий висновок міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 (провадження № 12-301гс18).».

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної в постанові від 25.04.2023 у справі № 300/3800/22: «Згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.».

ЄСПЛ вважає необхідність сплати судових витрат легітимним обмеженням права на доступ до суду.

У наданий строк на виконання ухвали Деснянського районного суду м. Києва від 18.11.2024 стороною позивача подано нову редакцією позову з ціною позову 77452 грн. (за позовні вимоги про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу) та позовними вимогами немайнового характеру про відшкодування моральної шкоди.

За позовні вимоги майнового характеру (стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу) у даному конкретному випадку ставка судового збору становить 1211,20 грн..

За позовні вимоги немайнового характеру (відшкодування моральної шкоди) ставка судового збору становить 1211,20 грн..

До нової редакції позову додано квитанцію про сплату 1211,20 грн. - судового збору.

Вищевикладене дає правові підстави для висновку, що у наданий строк недоліки позову належним чином не усунуто.

Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, 3. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин позов підлягає поверненню.

Керуючись ст. 185 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

У справі № 754/16147/24 позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) вважати неподаним і повернути позивачеві разом з доданими до позову документи.

Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п`ятнадцяти днів.

Згідно ст. 261 ЦПК України, 1. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. 2. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

СУДДЯ:

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123498153
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —754/16147/24

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні