Справа № 461/7680/24
Провадження № 1-кс/461/7198/24
УХВАЛА
Іменем України
28.11.2024 слідчий суддяГалицького районногосуду м.Львова ОСОБА_1 ,при секретарісудових засідань ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуу м.Львовістаршого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів
в с т а н о в и в :
старший слідчий в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення їх належним чином завірені копій, зокрема документів щодо фермерського господарства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Своє клопотанняобґрунтовує тим,щослужбові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою одержання неправомірної вигоди для себе та діючи в інтересах ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, в порушення статутних документів, уклали договори про надання послуг та свідомо занизили площі посівів, з метою подальшого збору врожаю без відповідного обліку, що спричинило тяжкі наслідки. Слідчий зазначив, що з метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального провадження, встановлення осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, кола осіб з якими вони контактують, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів/даних/інформації, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 . Просить клопотання задоволити.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться речі, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза їх зміни чи знищення.
Слідчий у судове засідання не з`явився, однак у клопотанні просив розгляд справи проводити без його участі, клопотання підтримує, просить таке задоволити.
Відповідно до ст.107 КПК України фіксування судового процесу не здійснювалося у зв`язку з неявкою всіх учасників справи.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024140000000206 від 05.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Органом досудового розслідування встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 , достовірно знаючи про відсутність у них правових підстав на розпорядження землями державної форми власності, які перебувають у їхньому користуванні на підставі державних актів на право постійного користування, у тому числі на території Давидівської та Комарнівської територіальних громад Львівського району Львівської області, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи всупереч інтересів служби, уклали договори щодо надання послуг збирання урожаю з приватними суб`єктами господарювання.
Згідно статистичної звітності, наданої ІНФОРМАЦІЯ_3 , про посіви сільськогосподарських культур №4-сг вбачається, що за період 2024 року на території ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснено посів сільськогосподарської культури сої, загальною площею 300 га та на території Комарнівської ОТГ здійснено посів сільськогосподарської культури сої, загальною площею 400 га.
ІНФОРМАЦІЯ_3 за результатами процедури закупівлі (ДК 021:2015:77110000-4 Послуги, пов`язані з виробництвом сільськогосподарської продукції) укладено договір №434-10-24 про надання послуг від 24.10.2024 з ФГ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " щодо надання послуги зі збирання сої «ННВЦ Комарнівський» с. Переможне Львівської області Львівського району площею 400 га та послуги зі збирання сої «ННВЦ Комарнівський» с. Давидів Львівської області Львівського району площею 300 га.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до вимог ч.ч.5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що:
зазначені документи перебувають або можуть перебуватиу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
документи, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Окрім того, слідчий довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про тимчасовий доступ.
Таким чином, враховуючи те, що вказані документи можуть мати важливе доказове значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, надасть можливість отримати необхідну для розслідування інформацію, а також є достатні підстави вважати, що такі документи знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до вищевказаних документів з можливістю вилучення їх копій.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання слідчого задоволити.
Керуючись ст.ст.159, 162-165, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в :
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів - задоволити.
Надати слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції України у Львівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 або іншим слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні № 42024140000000206, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій, в тому числі тих, що містяться в електронній формі, шляхом їх друку або викопіювання на оптичні носії інформації у цифровому вигляді, а саме до:
1) усіх документів облікових справ (реєстраційної та звітної частини) фермерського господарства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період із часу їх реєстрації та взяття на облік по момент виконання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей і документів;
2) інформації щодо господарської діяльності фермерського господарства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період із 01.01.2022 по 28.11.2024, зокрема:
- номера усіх банківських рахунків (діючих та закритих) та МФО банків, дату відкриття та закриття рахунків;
- повну роздруківку електронних документів зі змінами з ідентифікаційних даних платника (в т.ч. реєстраційні, адресні дані, інформація про місця обліку, відомості про керівників та засновників та їх зміну, дані про відокремлені підрозділи, відомості про об`єкти оподаткування, дані про банківські рахунки, інформація щодо реєстрації в якості платника ПДВ, історія перевірок, податкові повідомлення-рішення; кількість робітників);
- інформацію щодо пов`язаних підприємств (по посадовим особам та засновникам) з «ЦБД юридичних осіб ДПА України»;
- інформацію щодо кількості робітників, сум виплати заробітної плати, наявності основних фондів та засобів, наявності власних або орендованих земельних ділянок, залишків на складах зберігання, обсягів реалізації згідно декларацій з ПДВ та податку на прибуток підприємства, сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів, в т.ч. суми простроченої податкової заборгованості, недоїмки, відшкодування ПДВ, щомісячно;
- інформацію щодо покупців та постачальників (розширену) з «Системи автоматизованого співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України» (в т.ч. звітний період, код ДПІ, код ЄДРПОУ, назва платника, код ОДПС постачальника/покупця, ЄДРПОУ (ДРФО) постачальника/покупця, назва постачальника/покупця, назва стану постачальника/покупця, сума податкових зобов`язань постачальника від покупця за період, грн., сума податкового кредиту покупця від постачальника за період, грн., відхилення (кредит-зобов`язання), грн., тощо);
- розширену інформацію щодо виписаних та отриманих податкових накладних з відповідного реєстру (в т.ч. дата виписки, реєстрації, код ДПІ, код ЄДРПОУ, назва платника, код ОДПС постачальника/покупця, ЄДРПОУ (ДРФО) постачальника/покупця, назва постачальника/покупця, номер телефону, назва товару, кількість, обсяг товару, сума до сплати, сума ПДВ, дата та час відправки файлу на реєстрацію, адресу електронної пошти, з якої відправлено файл на реєстрацію, ІР-адресу провайдера, через якого абонент здійснював вхід в мережу Інтернет, тощо);
- інформацію щодо подання в електронному вигляді податкової звітності, а саме: дата та час отримання файлів на реєстрацію, адрес електронної пошти, з яких відправлено файли на реєстрацію, ІР-адреси провайдерів, через яких абонент здійснював вхід в мережу Інтернет, МАС-адреси обладнання з якого відправлялась податкова звітність та реєструвались податкові накладні;
- наявної податкової та іншої аналітичної інформації ІНФОРМАЦІЯ_5 та підпорядкованих оперативних підрозділів, щодо встановлених ознак ризиковості, фіктивності, нікчемності правочинів, ухилення від сплати податків, аналітичних схем, встановлені схеми роботи щодо виявлених критеріїв ризику, інших порушень податкового законодавства стосовно вище перелічених контрагентів та їх постачальників з ознаками «сумнівності», виявлення ознак проведення ними транзитних фінансових потоків з метою штучного формування валових витрат та податкового кредиту, які не мають реального товарного характеру, підстав та документів щодо їх відпрацювання;
- актів перевірок, що проводилися у вказаний період;
- наявних матеріалів, зібраних під час проведення відпрацювання вище перелічених контрагентів, у тому числі запити на підприємства та їх відповіді (у разі наявності документів фінансово-господарської діяльності платника), матеріали зібрані оперативним управлінням (щодо встановлення місцезнаходження підприємства, опитування посадових осіб та засновників, тощо), складені податкові інформації, лист направлення податкових інформацій до інших ДПІ тощо;
- повідомлень про прийняття працівників на роботу (за формою, що передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413);
- звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, подані до органів доходів і зборів (Додатки до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
3) оригінали звітних документів фермерського господарства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період із 01.01.2022 року по момент виконання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема:
- інформацію по податковому розрахунку щодо виплачених доходів за формою 1-ДФ, а також інформація про прізвище, ім`я, по батькові, дату народження, адресу реєстрації осіб, яким виплачувались доходи;
- баланс (звіт про фінансовий стан), звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід), звіт про рух грошових коштів (за прямим методом та за непрямим методом), звіт про власний капітал;
- податкову звітність, у тому числі Декларації з податку на прибуток та податку на додану вартість з додатками (у т.ч. додаток № 5) та уточнюючими розрахунками.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто до 28.01.2025.
Роз`яснити наслідки невиконання ухвали, передбачені ст.166 КПК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123500446 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Зубачик Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні