Справа № 159/7041/24
Провадження № 2/159/1663/24
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2024 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді Лесика В.О.,
за участі секретаря судових засідань Посполітак Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ковельської міської ради Волинської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
Стислий викладпозиції позивача
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Ковельської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовні вимоги обґрунтовує наступними обставинами: ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилась спадщина на належне спадкодавцеві на час смерті майно. За життя ОСОБА_2 посвідчив заповітне розпорядження за яким належну квартиру АДРЕСА_1 заповів йому.Вказує, що вказаний строк було пропущено ним з поважних причин, оскільки з початку нападу збройної агресії російської федерації на Україну він займається волонтерською діяльністю та постійно знаходиться у відрядженнях за кордоном, а тому просить визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Стислий виклад заперечень відповідача.
Представником відповідача подано клопотання про розгляд справи у його відсутності за наявними матеріалами справи.
Рух справи в суді.
Позовна заява надійшла до суду 18.10.2024.
21.10.2024 року ухвалою судді відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
21.11. 2024 року ухвалою судді закрито підготовче провадження і призначено розгляд справи по суті.
В судове засідання сторони не з`явились, подали клопотання про розгляд справи у їх відсутності.
У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального засобу не здійснювалось.
Фактичні обставини справи, встановлені судом.
Згідно заповіту, посвідченого 25 грудня 2008 року приватним нотаріусом Ковельського міського нотаріального округу Козоріз Н.С., ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , якиймешкав в АДРЕСА_2 на випадок своєї смерті заповів належну йому частку квартири АДРЕСА_1 позивачу.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 19 липня 2024 року ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповіддю Ковельської державної нотаріальної контори від 28.10.2024 доводиться та обставина, що спадкова справи після смерті ОСОБА_2 не заводилась.
Висновки суду та мотиви прийнятого рішення.
Позов підлягає задоволенню частково.
Частиною 1 ст. 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (ч.1ст.1269 ЦК України). Заява про прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини особисто.
Згідност.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ст. 1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Вирішуючи питання поважності причин пропущення шестимісячного строку, визначеногостаттею 1270 ЦК України, для прийняття спадщини, суд має враховувати, що такі причини визначаються в кожному конкретному випадку з огляду на обставини справи.
Пленум Верховного Суду України в п.24постанови від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування»роз`яснив, що вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно керуватись тим, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Відтак, враховуючи викладені обставини, суд вважає необхідним визначити позивачу додатковий строк два місяці для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини, а позов задовольнити частково.
Керуючись ст.ст.10,12,81,82,89,141,247,263,264,265 ЦПК України, на підставі ст.1268, ст.1270, ч. 3 ст.1272 ЦК України, суд
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити частково.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом двох місяців з дня набрання рішенням суду законної сили.
У решті позову відмовити.
Судові витрати залишити за позивачем.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повний текст складено та підписано 04.12.2024.
Головуючий: В.О.Лесик
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123504529 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Лесик В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні