Ухвала
від 02.12.2024 по справі 545/4826/24
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/4826/24

Провадження № 1-в/545/763/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02.12.2024 Полтавський районний суд Полтавської області у складі

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

представника адміністрації: ОСОБА_4 ,

засудженого: ОСОБА_5 ,

захисника: ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в дистанційномурежимі відеоконференціїклопотання захисниказасудженого -адвоката ОСОБА_6 про умовно-достроковезвільнення відвідбування покарання засудженого ОСОБА_5 ,-

у с т а н о в и в :

Захисник засудженого - адвокат ОСОБА_6 звернувся до суду із клопотанням про застосування щодо засудженого ОСОБА_5 умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, посилаючись на те, що він відбув 2/3 строку покарання і сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення.

У судовому засіданні засуджений та його захисник клопотання підтримали та просили задовольнити.

Представник адміністрації установи покладався на розсуд суду.

Прокурор проти задоволення пода ння заперечував, посилаючись на те, що після заміни засудженому невідбутої частини покарання більш м`яким пройшло менше одного року, що суперечить вимогам ч.8 ст. 154 КВК України.

Заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали подання та особової справи, суд проходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з таких підстав.

Встановлено, що ОСОБА_5 вироком Індустріального районного суду м.Дніпра від 02.12.2022 за ч.2 ст.286 КК України засуджений до 3 років позбавлення волі, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 2 роки. Початок строку покарання 25.04.2023 року. Кінець строку покарання 08.04.2026 року.

Відповідно до частини 2 статті 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Пунктом 2частини 3статті 81КК Українипередбачено,що умовно-достроковезвільнення відвідбування покаранняможе бутизастосоване післяфактичного відбуттязасудженим не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин або кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона засуджена до позбавлення волі;.

Відповідно до частини 8 статті 154 КВК України передбачено, що особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням або в порядку заміни невідбутої частини покарання більш м`яким, якщо вони були направлені у місця обмеження волі або позбавлення волі у випадках, передбачених законом, можуть бути знову представлені до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни невідбутої частини покарання більш м`яким не раніше як через один рік з дня винесення ухвали про направлення у місця обмеження волі або позбавлення волі.

Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 11.06.2024 засудженому ОСОБА_5 замінено невідбуту частину строку покарання у виді позбавлення волі, призначеного вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 02.02.2022, більш м`яким покаранням у виді обмеження волі з переведенням до виправного центру на невідбуту частину строку - 1 рік 10 місяців 14 днів; етаповано засудженого ОСОБА_5 до виправного центру в порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі, звільнивши з-під варти по прибуттю до місця відбування покарання; ухвала набрала законної сили 19.06.2024.

Отже, на момент звернення до суду із клопотанням не сплинув строк, встановлений частиною 8 статті 154 КВК України, тобто формально засуджений не має права на розгляд питання щодо застосування умовно-дострокового звільнення від покарання, та у його задоволенні слід відмовити як передчасно заявленому.

Керуючись ч. 8 ст. 154 КВК України, ст.ст. 537,539 КПК України,-

у х в а л и в:

У задоволенні клопотання захисниказасудженого -адвоката ОСОБА_6 про умовно-достроковезвільнення відвідбування покарання засудженого ОСОБА_5 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом 7 діб з моменту її проголошення.

Суддя: ОСОБА_1

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123508114
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання

Судовий реєстр по справі —545/4826/24

Ухвала від 26.12.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Томилко В. П.

Ухвала від 16.12.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Томилко В. П.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Стрюк Л. І.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Стрюк Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні