Справа №705/6434/24
1-в/705/624/24
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М УК РА ЇН И
03 грудня 2024 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючої судді ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2
з участю: прокурора ОСОБА_3
засудженого
( в режимі відео конференції ) ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
представника установи
ДУ «Старобабанівська ВК №92 » ОСОБА_6
( в режимі відеоконференції )
розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотання засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання,
ВСТАНОВИВ:
Засуджений ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні просив клопотання задовольнити, підтримавши доводи викладені в клопотанні.
Захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримала клопотання засудженого ОСОБА_4 та просила звільнити його умовно-достроково.
Прокурор у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні клопотання про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_4 , мотивуючи це тим, що у відповідності з вимогами ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення. ОСОБА_4 за період відбування покарання характеризується посередньо, неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, працевлаштований на виробництві установи за спеціальністю плетіння маскувальної сітки. За час відбування покарання в ДУ «СВК(№92)» 6 разів притягувався до дисциплінарної відповідальності. Вважає, що ОСОБА_4 належних висновків не зробив та своєю поведінкою не довів своє виправлення.
Представник ДУ «Старобабанівська ВК (№92)» в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання засудженого.
Представник спостережної комісії в судове засідання не з`явився, надав заяву, в якій просить суд справу розглядати у його відсутність.
Суд, вислухавши засудженого ОСОБА_4 , захисника, прокурора, представника ДУ «Старобабанівська ВК №92» та вивчивши письмові матеріали клопотання та особової справи, вважає, що клопотання не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно доч.2ст.81КК Україниумовно-достроковезвільнення відвідбування покаранняможе бутизастосоване,якщо засудженийсумлінною поведінкоюі ставленнямдо працідовів своєвиправлення. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення. Під сумлінною поведінкою необхідно розуміти не тільки пасивну форму поведінки засудженого, яка полягає у стримуванні від порушень режиму покарання, порушення правил внутрішнього розпорядку, а й активна його участь у суспільному житті і сумлінне виконання громадських доручень у процесі відбування покарання, позитивна поведінка у побуті, прагнення своєю діяльністю спокутувати вину за вчинений злочин та постійну свідому участь у суспільно корисній праці.
Як вбачається з матеріалів особової справи засудженого, наданої для вивчення ДУ «Старобабанівська виправна колонія (№92), ОСОБА_4 по даній справі засуджений вироком Обухівського районного суду Київської області від 29.04.2020 року за ч.2 ст.289, ч.2 ст. 186, ч.1 ст. 70 КК України до 7 років без конфіскації майна. На підставі ч.4 ст. 70 КК України визначено шляхом часткового складання вказаного призначеного покарання з призначеним покаранням за вироком Кагарлицького районного суду Київської області від 20.02.2020 і призначено остаточне покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі без конфіскації майна. Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 13.06.2023 року на підставі ч.4 ст. 70 КК України, шляхом часткового складання призначених покарань за вироком Обухівського районного суду Київської області від 29.04.2020 року за ч.2 ст.289, ч.2 ст. 186 КК України та вироком Кагарлицького районного суду Київської області від 25.09.2019 року за ч.2 ст. 185 КК України, визначено остаточне покарання у виді 7 років 7 місяців позбавлення волі без конфіскації майна. Початок строку відбування покарання 21.03.2027 року. Кінець строку відбуття покарання - 21.03.2027 року.
ОСОБА_4 з 14.08.2020 року відбуває покарання в державній установі «Старобабанівська виправна колонія(№ 92)». За час відбування покарання характеризується посередньо. Працевлаштований на виробництві установи за спеціальністю плетіння маскувальної сітки, до роботи відноситься сумлінно та старанно, за що 6 разів заохочувався правами начальника установи. Допустив порушення режиму відбування покарання, за що 6 разів притягувався до дисциплінарної відповідальності, з яких один раз поміщався до дисциплінарного ізолятора строком на десять діб, стягнення погашені.
Ризик вчинення повторного кримінального правопорушення та ризик ймовірної небезпеки для суспільства ОСОБА_4 оцінюється як середній.
За змістом роз`яснень, які містяться упостанові Пленуму Верховного Суду України «Про умовно дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» №2 від 26.04.2002, умовно дострокове звільнення від відбування покарання можливе лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого, при вирішенні цього питання суди повинні враховувати, зокрема, дані про його попередні судимості.
Судом також встановлено, що засуджений ОСОБА_4 раніше неодноразово засуджувався, судимості непогашені.
Згідно характеристики ОСОБА_4 працевлаштований на виробництві установи за спеціальністю плетіння маскувальної сітки, що згідно до ч.3 ст. 107 КВК України є обов`язком кожного засудженого та по суті не є його працевлаштуванням.
При вирішенні питання про можливість застосування до засудженого умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, суд аналізує дані про поведінку засудженого за весь час відбуття покарання, в тому числі й дані, що характеризують ступінь тяжкості вчиненого злочину і особу засудженого в цілому.
Так «сумлінна поведінка» означає зразкове дотримання вимог режиму, правил внутрішнього розпорядку; додержанні дисципліни; виконанні вказівок і розпоряджень адміністрації пенітенціарної установи; наявності заохочень і відсутності стягнень; участі у самодіяльних організаціях засуджених; товариському ставленні до інших засуджених. Крім того, сумлінна поведінка передбачає не тільки наявність у засудженого заохочень, застосованих у порядку, визначеному законодавством, а і те, що він подає позитивний приклад для поведінки інших засуджених.
Під «сумлінним ставленням до праці» слід розуміти добропорядне, відповідальне та чесне ставлення до покладених на особу трудових обов`язків; працьовитість, додержання правил трудового розпорядку, вимог трудового законодавства, правил охорони праці та техніки безпеки; бережливе використання певного обладнання, інструментів, матеріалів тощо.
При визначенні сумлінності в поведінці засудженого та його ставленні до праці мають значення не окремі вчинки, а стабільна, постійна лінія поведінки та спосіб життя засудженого. Відомості про це повинні отримуватися з матеріалів, що характеризують поведінку засудженого, не лише за період, що безпосередньо передує поданню його до умовно-дострокового звільнення, а за весь час відбування ним покарання або, принаймні, за значний період цього терміну.
Судом встановлено, що протягом усього строку відбування покарання прослідковується посередня характеристика засудженого, що свідчить, що засуджений стоїть на шляху виправлення, однак беззаперечно не свідчить про його виправлення.
За встановлених обставин, суд вважає що застосування до засудженого ОСОБА_4 положення ст. 81 КК України - умовно дострокового звільнення від призначеного покарання у виді позбавлення волі на даній стадії відбування покарання буде суперечити реалізації принципу невідворотності покарання особи за вчинений злочин, даним рішенням суду не буде виконана мета кримінального покарання - як її каральної так і виправної складової, тобто, на думку суду, застосування положень ст. 81 КК України до засудженого ОСОБА_4 є не обґрунтованим та передчасним.
На підставі викладеного та керуючись ст. 81 КК України, ст. ст. 537, 539 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенніклопотання засудженого ОСОБА_4 пройого умовно-дострокове звільненнявід відбування покарання - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123509283 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання |
Кримінальне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Гудзенко В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні