Ухвала
від 28.11.2024 по справі 295/5568/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/5568/24

2/295/1711/24

УХВАЛА

28.11.2024 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді Чішман Л.М.,

за участю секретаря судового засідання Савченко Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння, треті особи на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Сібіес Сейлз», Акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Орегон», приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Стражник Тетяна Олексіївна, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить витребувати з чужого незаконного володіння ОСОБА_3 квартиру АДРЕСА_1 на користь позивача та стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.

Ухвалою суду від 16.04.2024 відкрито загальне позовне провадження, витребувано докази, а саме:

1. у Товариства з обмеженою відповідальністю «Сібіес Сейлз» та Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Орегон» належним чином завірену копію договору доручення №Т-20/3 від 02.02.2017 та копію об`ємно-планувальних рішень другого поверху секції 2 № Нове будівництво багатоповерхового житлового будинку (будинок АДРЕСА_2 » (двокімнатної квартири з проєктним номером 11)

2. у приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Стражник Т.О. належним чином завірену копію договору купівлі-продажу від 26.10.2021 серія та номер: 19382, виданий 26.10.2021, номер речового права: 44667975, а також копії документів, що стали підставою для укладання такого договору.

Чергове судове засідання у справі призначене на 28.11.2024.

Станом на 28.11.2024 докази, що витребовувались ухвалою суду від 16.04.2024, суду надано частково - лише приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Стражник Т.О.

В судовому засіданні представник позивача адвокат Мелешко М.А. зазначив, що відмовляється від клопотання про витребування доказів.

Представник відповідача адвокат Сірач В.С. зазначив, що наполягає на виконанні ухвали суду від 16.04.2024 в частині витребування доказів, оскільки розраховував, що докази витребовані іншою стороною, тому не заявляв відповідного клопотання.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов наступного висновку.

Встановлено, що ухвалою суду від 16.04.2024, серед іншого, витребувано докази.

Таку ухвалу було двічі направлено адресатам, у яких витребовуються докази.

Акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Орегон» ухвалу отримало, однак її вимог не виконало. Відомостей про неможливість виконання суду не надало.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Сібіес Сейлз» не отримує надіслану судом кореспонденцію, за повідомленням поштового відділення зв"язку повертається з відмітко. " за сплином терміну зберігання".

На виконання ухвали жодних доказів до суду не надано, про неможливість виконання або про поважність причин невиконання ухвали суд не повідомлено.

Таким чином, ухвала суду залишається невиконаною.

Згідно ст. 144 ЦПК України заходами процесуального примусу є: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф.

Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частин 6-9 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Згідно статей 143, 144 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.

До заходів примусу, зокрема, належить тимчасове вилучення доказів для дослідження судом (п. 3 ч.1ст. 144 ЦПК України).

Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.

Стаття 146 ЦПК України визначає, що в разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.

Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.

Згідно ч. 1 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.

За таких обставин, оскільки ухвала суду про витребування доказів набрала законної сили та підлягає обов`язковому виконанню, враховуючи, що причин невиконання суду не повідомлено, суд вважає, що наявні підстави для застосування до ТОВ «Сібіес Сейлз» та АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Орегон» заходів процесуального примусу у виді вилучення доказів.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 146, ч. 1 ст. 353 ЦПК України ухвала про тимчасове вилучення доказу не підлягає оскарженню та підлягає до негайного виконання.

Керуючись ст. ст. 53, 81, 84, 143, 144, 146, 189, 198, 353 Цивільного процесуального кодексу України, Законом України «Про виконавче провадження», суд, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Застосувати до Товариства зобмеженою відповідальністю«Сібіес Сейлз» захід процесуального примусу у виді тимчасового вилучення доказів для дослідження судом.

1.2. Вилучити в Товариства зобмеженою відповідальністю«Сібіес Сейлз» належним чином завірену копію договору доручення №Т-20/3 від 02.02.2017 та копію об`ємно-планувальних рішень другого поверху секції 2 № Нове будівництво багатоповерхового житлового будинку (будинок АДРЕСА_2 » (двокімнатної квартири з проєктним номером 11).

1.3. Доручити виконання ухвали Печерському районному відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) (місцезнаходження: м. Київ, вул. Різницька, 11-Б).

Стягувач: Богунський районний суд м. Житомира, місцезнаходження: м. Житомир, майдан Соборний, 1, ідентифікаційний номер юридичної особи: 02895981, контактний телефон (0412)-42-19-97.

Боржник: Товариства з обмеженою відповідальністю «Сібіес Сейлз», місцезнаходження: м. Київ, вул. Руставелі Шота, буд. 33Б-27, ідентифікаційний код: 40710614.

2. Вилучити у Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Орегон» належним чином завірену копію договору доручення №Т-20/3 від 02.02.2017 та копію об`ємно-планувальних рішень другого поверху секції 2 № Нове будівництво багатоповерхового житлового будинку (будинок АДРЕСА_2 » (двокімнатної квартири з проєктним номером 11).

2.1. Доручити виконання ухвали Шевченківському районному відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (місцезнаходження: м. Київ, вул. Саксаганського, 110).

Стягувач: Богунський районний суд м. Житомира, місцезнаходження: м. Житомир, майдан Соборний, 1, ідентифікаційний номер юридичної особи: 02895981, контактний телефон (0412)-42-19-97.

Боржник: Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Орегон», місцезнаходження: м. Київ, вул. Володимирська, буд. 61Б, ідентифікаційний код: 40162043.

Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом підлягає до негайного виконання та не підлягає оскарженню.

Суддя Л.М.Чішман

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення28.11.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123512007
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння

Судовий реєстр по справі —295/5568/24

Ухвала від 04.03.2025

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні