Справа № 539/4634/24
Провадження № 1-кс/539/986/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2024 року м. Лубни
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лубни Полтавської області клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів в кримінальному проваджені №12024170570000962 від 08.10.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.185, ч.1 ст. 308 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаним клопотанням.
Клопотання мотивоване тим, що 27.11.2024, в ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено 14 блістерів по 10 таблеток по 25 мг кожна препарату «Метадон» та два листи призначення ОСОБА_5 препарату « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що може свідчити про заволодіння препаратом, шляхом шахрайства.
В ході проведення огляду, вище вказаних вилучених листів, встановлено, що в період часу з 15.11.2024 по 24.11.2024, лікарем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_5 було призначено та видано препарат «Метадон» по 100 mg на кожен день.
Крім того, в період часу з 18.11.2024 по 25.11.2024, лікарем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , ОСОБА_5 також було призначено та видано препарат «Метадон» по 250 mg на кожен день.
Таким чином, ОСОБА_5 самостійно та одночасно звернувся до медичних закладів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , де підписав документи в яких зобов`язувався не перебувати на обліку чи лікуванні у інших закладах охорони здоров`я такого ж профілю. Після цього ОСОБА_5 отримав таблетки метадону та за рецептом лікаря докупляв таблетки метадону, які використовував у власних цілях.
У ході досудового слідства виникла необхідність встановити, які саме документи підписував ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 . Такі документи з приводу надання медичної допомоги містять відомості, які становлять лікарську таємницю, тобто відповідно до ст.162 КПК України містять охоронювану законом таємницю.
Без отримання доступу до таких документів визначити які саме документи підписував ОСОБА_5 неможливо, хоча це має суттєве значення для правильної кваліфікації дій останнього. Крім того, в таких документах можуть міститись відомості про обставини, які мають значення для встановлення обставин кримінального провадження.
Зазначена документація, а саме оригінали: ліцензія (установчі документи), реєстраційне досьє, зобов`язання ОСОБА_6 не перебувати на обліку чи лікуванні у інших закладах охорони здоров`я такого ж профілю, повідомлення правил цільового використання препаратів наркотичних засобів ОСОБА_5 , згода ОСОБА_5 на перебування під клінічним спостереженням на підтримуючій або замісній терапії, а також всі підтверджуючі документи перебування ОСОБА_5 на лікуванні та отримання препаратів наркотичних засобів ОСОБА_5 (журнали, рецепти, відомості) в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що перебувають у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична та фактична адреса: АДРЕСА_4 .
Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, повністю його підтримує, просить задовольнити.
Суд дослідив додані до клопотання: копію витягу з ЄРДР за №12024170570000962 від 08.10.2024; рапорти; лист ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та дійшов висновку про можливість задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Статтею 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
На виконання вимог ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий у клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що ці документи перебувають у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містять зазначену інформацію, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Керуючись ст. ст. 27, 107, 162-166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану лікарську таємницю та перебувають у володінні юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична та фактична адреса: АДРЕСА_4 , а саме доступ до оригіналів: ліцензії (установчі документи), реєстраційне досьє, зобов`язання ОСОБА_5 не перебувати на обліку чи лікуванні у інших закладах охорони здоров`я такого ж профілю, повідомлення правил цільового використання препаратів наркотичних засобів ОСОБА_5 , згода ОСОБА_5 на перебування під клінічним спостереженням на підтримуючій або замісній терапії, а також всі підтверджуючі документи перебування ОСОБА_5 на лікуванні та отримання препаратів наркотичних засобів ОСОБА_5 (журнали, рецепти, відомості), з можливістю виготовлення копій необхідних частин документів.
Виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю доручити групі слідчих у даному кримінальному провадженні: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 .
Строк дії ухвали з дня постановлення ухвали два місяці.
Роз`яснити положення ст. 166 КПК України, а саме, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Лубенського міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123513742 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Алтухова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні