П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2024 р. Категорія: 111000000м. ОдесаСправа № 420/16462/24Перша інстанція: суддя Аракелян М.М.,
час і місце ухвалення: 11:30:29, м. Одеса
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Семенюка Г.В.,
суддів Домусчі С.Д., Шляхтицького О.І.,
при секретаріВишневській А.В.
за участю сторін: Пред-к позивача Данілова І.О. (адвокат, ордер)Пред-к відповідачаГарбарук Д.Р. (витяг, паспорт)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні П`ятого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю ДАНКОР ТРЕЙД на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2024 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ДАНКОР ТРЕЙД до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
встановиВ:
Позивач, звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС в Одеській області, у якій просив суд: - визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 8536/15-32-07-09-24 від 05.03.2024 року; - визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 8534/15-32-07-09-24 від 05.03.2024 року; - визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 8535/15-32-07-09-24 від 05.03.2024 року, мотивуючи його тим, що посадові особи ГУ ДПС в Одеській області з 14 грудня 2023 року проводили перевірку ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД за період діяльності з 04.08.2017 року по 30.09.2023 року з метою здійснення контролю за дотриманням вимог податкового, валютного та іншого законодавства. В ході вказаної перевірки позивачем було надало відповідачу усі необхідні документи що належать та пов`язані з предметом перевірки. Відповідач по перевірці, останній день якої припадав на 24.01.2024, надав позивачу запит на отримання документів 22.01.2024 - тобто за два робочі дні до дати закінчення перевірки, та надав запит 23.01.2024 - тобто за один робочий день до дати закінчення перевірки. Посадові особи відповідача не складали описів документів позивача, які використовували під час перевірки, а письмові запити до позивача складали з порушенням строку їх надання позивачу. За наслідками перевірки відповідачем було складено Акт, додатки, зі змісту яких вбачається, що відповідачем використовувалося під час перевірки багато інших, ніж перелічені у відповідях позивача від 19.01.2024, 23.01.2024, 24.01.2024, документів. За результатами перевірки відповідачем складено акт про результати документальної виїзної перевірки ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД від 31.01.2024 № 3276/15-32-07- 09/41499368, на підставі якого прийняті оскаржувані повідомлення-рішення, а тому повідомлення-рішення від 05.03.2024 року є протиправними та підлягають скасуванню.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2024 року у позові відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю ДАНКОР ТРЕЙД подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду та прийняти нову постанову, якою задовольнити вимоги позивача у повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на неповне з`ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права. Зазначає, що відмовляючи у позові, суд першої інстанції не врахував, що оскаржувані ППР прийняті без дотримання процедури та строків, визначених пунктами 86.7 та 86.8 статті 86 ПК України, без дотримання права позивача на участь у процесі прийняття рішень, без посилання в ППР та в відповіді відповідача на висновок комісії відповідача з питань розгляду заперечень, у зв`язку з чим є протиправними та підлягають скасуванню. Також, перевіркою встановлено, що позивач отримав послуги перевезення автомобільним транспортом від ТОВ КЛІМАВТО, вартість яких підприємством віднесено до складу Інших операційних витрат: за перевіряємий період на загальну суму 15 130 687 грн. ТОВ КЛІМАВТО та ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД, уклали договір перевезення вантажів автомобільним транспортом від №25/11-19 від 25.11.2019 року; пунктом 2.11 вказаного Договору передбачено, що приймання - передача вантажу за договором оформлюється товарно-транспортними документами. На запити перевіряючих від 16.01.2024 та. від 17.01.2024 про надання засвідчених документів (копій документів), які необхідні під час проведення відповідачем документальної планової виїзної перевірки позивача, ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД надав листом від 19.01.2024 року №19/01/2024 засвідчені копії документів, в тому числі акти здачі-приймання робіт (надання послуг) за перевіряємий період та товарно-транспортні накладні на підтвердження виконання договору перевезення вантажів автомобільним транспортом від № 25/11-19 від 25.11.2019 року. В акті перевірки посадові особи посилаються на ст. 20 Закону України Про перевезення небезпечних вантажів, перевезення небезпечних вантажів допускається за наявності відповідно оформлених перевізних документів, перелік і порядок подання яких визначається нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність транспорту. Однак, відповідач не враховує, що відповідно до вимог ст. 8. ЗУ Про перевезення небезпечних вантажів, саме перевізник (яким ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД не являється) небезпечних вантажів зобов`язаний, зокрема, забезпечувати перевезення небезпечних вантажів у встановленому порядку визначеними транспортними засобами. За Договором № 25/11-19 від 25.11.2019 року перевізником є ТОВ КЛІМАВТО, до якого можуть бути направлені вимоги щодо виконання ним ст. 8 вказаного Закону, а питання щодо наявності ТТН, а також правильності її оформлення має оцінюватися в сукупності з іншими документами, створеними в процесі здійснення господарської операції. Донарахування одним ППР за сукупністю і застосування таким чином санкцій не узгоджується з ПК України тому, що за ПК України штрафні санкції та їх розмір залежать від вини та наявності умислу платника податків. І ці складові мають розглядатися у кожному випадку (порушенні) тільки окремо, а не так, що платник винний вже тому, що він платник та потрапив під перевірку, а, отже, у всьому вбачається його умисел. Така практика відповідача видається не тільки неправильною, а й незаконною, адже за кожним порушенням варто розбиратися окремо і окремо встановлювати наявність або відсутність вини, умислу, обставин, які пом`якшують або звільняють від відповідальності. Усі сумніви щодо наявності обставин, за яких особа може бути притягнута до відповідальності за порушення податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючий орган, трактуються на користь такої особи (підпункт 4.1.4 та пункт 56.21 Кодексу). Відсутність вини платника податків (позивача), як необхідної складової податкового правопорушення, обумовлює протиправність застосування до нього відповідачем штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідач подав до суду відзив на апеляційну скаргу, у якому зазначив, що в ході перевірки ГУ ДПС в Одеській області складені акти: від 22.01.2024 року № 274/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368; від 24.01.2024 року № 322/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368. Перевіркою встановлено отримання послуг Послуги перевезення автомобільним транспортом від ТОВ "КЛІМАВТО" (код 42634457), які підприємством у 2020 році, 2021 році, 2022 році та три квартали 2023 року (в розрізі звітних податкових періодів з ПДВ) віднесено до складу податкового кредиту у сумі 2 574 550 грн. Проведеним аналізом наданих до перевірки документів, встановлено, що надані до перевірки типові Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) містять не всю необхідну інформацію. Згідно документів, наданих до перевірки, а саме: ТТН та Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) встановлено їх дефектність, а саме: Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) мають лише кількість «км» переважно більш ніж 200 км. без вказання маршруту, що унеможливлює встановлення фактичного маршруту руху транспортного засобу та підтвердження вказаного кілометражу в цих Актах; у ТТН наданих до перевірки відсутні наступні реквізити - в графі Вид перевезень вказано Авто, тоді як згідно п.3.1. Договору № 25/11-19 від 25.11.2019 року між ТОВ КЛІМАВТО (Перевізник) та ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД(Замовник): Ціна (вартість) перевезення (провізна плата) кожного окремого вантажу (партії вантажу) складає 24, 00 грн. за 1 (один) км. - тобто встановлено тариф кілометражний, в графі Автомобільний перевізник - вказано лише назву суб`єкта господарювання - ООО КЛІМАВТО без вказання коду за ЄДРПОУ, в графі Замовник(платник) вказано лише назву суб`єкта господарювання - ООО ДАНКОР ТРЕЙД(без вказання коду за ЄДРПОУ, в графі Вантажовідправник вказано лише назву суб`єкта господарювання ООО ВК-Инвест 2005 без вказання коду за ЄДРПОУ. Всі ТТН заповнені російською мовою, що є порушенням п.1.4 гл.1 Положенням № 88 від 24.05.1995 Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. На порушення п. 44.1, п. 44.3 ст. 44, п. 198.3 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), ч. 1 ст. 2, ч. 2 ст. 3, ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 № 996- XIV Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні, зі змінами та доповненнями, п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року за № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за № 168/704, глави 1, глави 8, глави 11 Наказу Міністерства транспорту України Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні від 14.10.1997 № 363, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за № 128/2568, ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД завищено суму податкового кредиту з січня 2020 року по вересень 2023 (включно-таблиця наведено вище) суми ПДВ в розмірі 2 574 550 грн. (рядок 10.1 (колонка Б) та відповідно рядок 21 Декларації), що в свою чергу призвело до завищення значення рядка 16.1 (колонка Б) Декларації за року у розмірі 5 318 136 грн. Отже, Головним управлінням ДПС в Одеській області правомірно винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав:
Судом першої інстанції встановлено, що 25.11.2019 року між ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД (Замовник) та ТОВ КЛІМАВТО (Перевізник) був укладений договір № 25/11-19, предметом якого є перевезення вантажів автомобільним транспортом відповідно до чинного законодавства, згідно п.1.1-1-2 якого в порядку та умовах, визначених цим договором, Перевізник зобов`язується доставляти автомобільним транспортом довірений йому Замовником вантаж з пункту відправлення до пункту призначення і видавати вантаж уповноваженій особі на одержання вантажу особі, а Замовник зобов`язується сплачувати плату за здійснення перевезення вантажу згідно маршрутів, складених на підставі відповідних Заявок Замовника на перевезення. Найменування, кількість вантажу або маса(вага), його вартість та інші умови перевезення вантажу цим Договором, узгоджуються Сторонами в Додаткових угодах (заявках на перевезення) до цього Договору, які є невід`ємною частиною Договору.
Згідно п.2.1-2.4, 2.11 Договору від 25.11.2019 року порядок замовлення Замовником транспортного засобу для перевезення вантажів визначається на підставі Заявки на адресу Перевізника та підписаної Сторонами Додаткової угоди. Заявка Замовника повинна містити наступну інформацію: номер та дату Додаткової угоди до цього Договору, пункт навантаження , дата та час прибуття до пункту завантаження, найменування вантажу, кількість вантажу, місце призначення та її (його) реквізити, найменування вантажу, найменування одержувача вантажу, поштова адреса одержувача вантажу, та інше. Приймання вантажу до завантаження, завантаження вантажу, передачу вантажу для розвантаження та розвантаження вантажу здійснюється сторонами (залежно від особливостей перевезення) відповідно до цього Договору та з урахуванням вимог Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні (затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363), Інструкції Про затвердження Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (затвердженої Наказом Міністерства транспорту України від 20.05.2008р. №№ 281/171/578/155, Інструкції Про затвердження Інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту (затвердженої Наказом Міністерства транспорту України від 03.06.2002 №332). Перевезення вантажу здійснюється Перевізником відповідно до вимог чинного законодавства України (зокрема, у випадку перевезення небезпечних вантажів - відповідно до Закону України Про перевезення небезпечних вантажів та Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених Наказом МВС України від 26 липня 2004 року № 822). Завантаження та розвантаження вантажів здійснюється за взаємною домовленістю обох сторін та відповідно до умов цього договору та чинного законодавства. Приймання передача вантажу за договором оформлюється товарно- транспортними документами.
Ціна (вартість) перевезення (провізна плата) кожного окремого вантажу (партії вантажу) складає 24, 00 грн. за 1 (один) км. в т.ч. ПДВ 4 грн.00 коп., крім випадків, вказаних у цьому пункті нижче. У випадку надання послуг з перевезення вантажу за цим Договором транспортним засобом: АА 2581ТХ, ціна (вартість) перевезення (провізна плата) кожного окремого вантажу (партії вантажу) складає 22,00 грн. за 1 (один) км. в т.ч. ПДВ 3 грн. 67 коп. У випадку надання послуг з перевезення вантажу за цим Договором транспортним засобом: Вантажна цистерна марки ЗИЛ (АЦЖГ) с державним номером НОМЕР_1 , ціна (вартість) перевезення (провізна плата) кожного окремого вантажу (партії вантажу) складає 999, 00 грн. за 1 (один) маршрут в т.ч. ПДВ 166 грн. 50 коп. У випадку , якщо довжина маршруту за цим Договором менша, ніж 80 км. вартість послуги зі зливу скрапленого газу в одному пункті вивантаження складає 200,00 грн., в т.ч. ПДВ 33 грн. 33 коп. У випадку, якщо довжина маршруту за цим Договором більша, ніж 80 км. включно, послуги зі зливу скрапленого газу в одному пункті вивантаження надаються Перевізником за цим Договором безкоштовно. Загальна вартість перевезення вантажу вказується в Рахунку та Акті виконаних робіт на окрему партію вантажу (розділ 3 Договору від 25.11.2019 року).
Згідно п.4.1, 4.3 Договору від 25.11.2019 року Замовник зобов`язаний забезпечити своєчасне та повне оформлення у встановленому порядку транспортних документів, дорожніх листів Замовника, відмічати у товарно-транспортних накладних та талонах Замовника (або відомостей руху) фактичний час прибуття та відправлення транспортних засобів із пунктів завантаження та розвантаження. Здійснювати оплату фактично наданих послуг Перевізнику в обсягах та строк, передбачені цим Договором та або додатками до нього. Неухильно дотримуватися законодавства України в сфері перевезення вантажів, що стосується завантаження та розвантаження вантажу. Перевізник зобов`язаний під час перевезення вантажу не відхилятися від узгодженого сторонами маршруту, дотримуватися безпечних умов руху та постійно контролювати стан транспортного засобу і вантажу.
На підставі наказу Головного управління ДПС в Одеській області від 29.11.2023 року № 9973-п Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД (код за ЄДРПОУ 41499368) з 14 грудня 2023 року проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю ДАНКОР ТРЕЙД за період діяльності з 04.08.2017 по 30.09.2023 року з метою здійснення контролю за дотриманням вимог податкового, валютного та іншого законодавства.
Наказом ГУ ДПС в Одеській області від 09.01.2024 року № 89-п було продовжено термін проведення перевірки на 10 робочих днів з 11.01.2024 року.
ГУ ДПС в Одеській області в ході документальної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" 14.12.2023 року було вручено: - запит від 07.12.2023 року № 17817/КПР/15-32-07-09-06 про надання доступу до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов`язані з утриманням об`єктів оподаткування; - запити від 14.12.2023 року, 16.01.2024 року, 17.01.2024 року та 23.01.2024 року; - запити про надання пояснень з приводу фактів та обставин допущених порушень податкового законодавства, надання копій документів, які підтверджують виявлені порушення, а також надання інформації у разі наявності пом`якшуючих обставин згідно ст. 112 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями) або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності платника податку згідно п. 112.8 ст. 112 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями).
На запити від 16.01.2024 року та від 17.01.2024 року позивач надав контролюючому органу лист вих. № 19/01/24 від 19.01.2024 року, в додатки до якого надав документи.
На запит від 22.01.2024 року позивач надав контролюючому органу лист вих. №23/01/24 від 23.01.2024 року, в додатки до якого надав документи.
ГУ ДПС в Одеській області під час проведення перевірки були складені:
- 22.01.2024 року Акт № 274/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368;
- 24.01.2024 року Акт № 322/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368.
За результатами перевірки складено Акт Про результати документальної виїзної перевірки ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД від 31.01.2024 № 3276/15-32-07- 09/41499368, в якому зокрема встановлено наступні порушення:
- встановлено порушення п.п. 134.1.1. п. 134.1, ст. 134, п.п. 140.5.4., п. 140.5. ст. 140 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями), п. 8 та п. 9 П(С) БО 9 "Запаси", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 № 246 (із змінами та доповненнями), п.8 П(С)БО 21 "Вплив змін валютних курсів", затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 10 серпня 2000 № 193 зареєстрованого у Мінюсті України 17 серпня 2000 р. за № 515/4736 (із змінами та доповненнями), п. 5, п. 6, п. 7, п. 29, П(С)БО 16 Витрати, затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 31.12.1999 року, зареєстрованого у Мінюсті України від 19.01.2000 за № 27/4248 (із змінами та доповненнями), пункту 1 статті, пункту 2 статті З Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (посилання на пункт та статтю законодавчого акта, порушення якого встановлено). Обґрунтовані підстави для визначення (нарахування/зменшення) грошового зобов`язання та/або податкового зобов`язання, що повинен сплатити платник податків (стислий зміст щодо виявлених перевіркою порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства): обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до підпункту 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 розділу І та пункту 86.7 статті 86 глави 8 розділу II Податкового кодексу України або статті 353 та частини восьмої статті 354 глави 49 розділу XI Митного кодексу України письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема, щодо обставин, які стосуються події правопорушення та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують вказані обставини): згідно документів, наданих до перевірки, а саме: не відображення різниць, які збільшують фінансовий результат до оподаткування по додатку Р1 до декларації з податку на прибуток, завищення суми інших операційних витрат (ряд. 2180): витрати від операційної курсової різниці що відображені у складі витрат, у зв`язку із невірним визначенням показників, та що впливають на формування рядку 02 Декларації фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності ( +,-) , які не відповідають даним бухгалтерського обліку, та не підтверджені первинними фінансовими (розрахунковими) та бухгалтерськими документами підприємства, ТТН та Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) встановлено їх дефектність, а саме: акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) мають лише кількість км. без вказання маршруту, що унеможливлює встановлення фактичного маршруту руху транспортного засобу та підтвердження вказаного кілометражу в цих Актах. У зв`язку з дефектністю складених документів (їх відсутністю) не можливо підтвердити зазначені витрати, які розраховані від кількості кілометражу (км.) без відображення маршруту руху транспортних засобів (небезпечного вантажу- бензину, дизельного пального та скрапленого газу) по взаємовідносинам з ТОВ КЛІМАВТО, віднесення до складу Інших операційних витрат за рядком 2180 Звіту про фінансові результати, без отримання доходу у відповідних періодах, для отримання якого вони здійснені, віднесення до складу витрат за 2019 рік вартість придбаних корпоративних прав, які повинні рахуватись по рахунку 14. Період фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійсненні якої вчинено ці порушення: 4 кв. 2019 року, 1 кв. 2020 року, півріччя 2020, три квартали 2020, рік 2020, 1 кв. 2021 року, півріччя 2021, три квартали 2021, рік 2021, 1 кв. 2022 року, півріччя 2022 три квартали 2022, рік 2022, півріччя 2023, три квартали 2023. (календарний день або місяць, квартал, півріччя, три квартали, рік);
- встановлено порушення п. 44.1 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п.п. 192.1.1. п. 192.1 ст.192, п.п. а п. 198.1. п. 198.2, п. 198.3. п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами) (посилання на пункт та статтю законодавчого акту, порушення якого встановлено). Обґрунтовані підстави для визначення (нарахування/зменшення) грошового зобов`язання та/або податкового зобов`язання, що повинен сплатити платник податків (стислий зміст щодо виявлених перевіркою порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства): обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до підпункту 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 розділу І та пункту 86.7 статті 86 глави 8 розділу П Податкового кодексу України або статті 353 та частини восьмої статті 354 глави 49 розділу XI Митного кодексу України письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема, щодо обставин, які стосуються події правопорушення та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують вказані обставини): згідно документів, наданих до перевірки, а саме: ТТН та Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) встановлено їх дефектність, а саме: акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) мають лише кількість км. без вказання маршруту, що унеможливлює встановлення фактичного маршруту руху транспортного засобу та підтвердження вказаного кілометражу в цих Актах. У зв`язку з дефектністю складених документів (їх відсутністю) не можливо підтвердити зазначені витрати та податковий кредит, які розраховані від кількості кілометражу (км.) без відображення маршруту руху транспортних засобів (небезпечного вантажу- бензину, дизельного пального та скрапленого газу) по взаємовідносинам з ТОВ КЛІМАВТО. Занижені податкові зобов`язання з податку на додану вартість, шляхом заниження об`єкту оподаткування за рахунок реалізації ТМЦ (Дизельного пального та бензину) по цінам, нижчої від первісної вартості даного товару). Не віднесення до складу податкових зобов`язань суму ПДВ від отриманих передплат за газ скраплений. Не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України). Невірне перенесення від`ємного значення податку на додану вартість (не враховано дані уточнюючого розрахунку при складанні наступних звітних декларацій), та не враховані результати камеральної перевірки при заповненні декларації з ПДВ. Не відображено коригування податкового кредиту у бік зменшення, завищено податковий кредит - не підтверджено даними ЄРПН, невірно відображено ПЗ по операціям, по яким зареєстровані ПН на відвантаження ТМЦ. Період фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійсненні якої вчинено ці порушення; січень 2020 року, лютий 2020 року, квітень 2020 року, травень 2020 року, серпень 2020 року , грудень 2020 року, лютий 2021 року, березень 2021 року, травень 2021 року, червень 2021 року, серпень 2021 року, вересень 2021 року, жовтень 2021 року, грудень 2021 року , квітень 2022 року, червень 2022 року, липень 2022 року, серпень 2022 року, вересень 2022 року, жовтень 2022 року, листопад 2022 року, грудень 2022 року, січень 2023 року, вересень 2023 року. (календарний день або місяць, квартал, півріччя, три квартали, рік);
- встановлено порушення п. 44.1 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст.187, п. 188.1 ст. 188, п.п. 192.1.1. п. 192.1 ст.192, п.п. а п. 198.1. п.198.2, п.198.3. п.198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами), в результаті чого завищено суму від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (ряд. 21 Декларації) за вересень 2023 року, а саме; згідно документів, наданих до перевірки, а саме; ТТН та Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) встановлено їх дефектність, а саме; акти здачі- прийняття робіт (надання послуг) мають лише кількість км. без вказання маршруту, що унеможливлює встановлення фактичного маршруту руху транспортного засобу та підтвердження вказаного кілометражу в цих Актах. У зв`язку з дефектністю складених документів (їх відсутністю) не можливо підтвердити зазначені витрати та податковий кредит, які розраховані від кількості кілометражу (км.) без відображення маршруту руху транспортних засобів (небезпечного вантажу- бензину, дизельного пального та скрапленого газу) по взаємовідносинам з ТОВ КЛІМАВТО. Занижені податкові зобов`язання з податку на додану вартість, шляхом заниження об`єкту оподаткування за рахунок реалізації ТМЦ (Дизельного пального та бензину) по цінам, нижчої від первісної вартості даного товару). Не віднесення до складу податкових зобов`язань суму ПДВ від отриманих передплат за газ скраплений. Не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України). Невірне перенесення від*ємного значення податку на додану вартість (не враховано дані уточнюючого розрахунку при складанні наступних звітних декларацій), та не враховані результати камеральної перевірки при заповненні декларації з ПДВ. Не відображено коригування податкового кредиту у бік зменшення, завищено податковий кредит - не підтверджено даними ЄРПН, невірно відображено ПЗ по операціям, по яким зареєстровані ПН на відвантаження ТМЦ. Період фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійсненні якої вчинено ці порушення; січень 2020 року, лютий 2020 року, квітень 2020 року, травень 2020 року, серпень 2020 року , грудень 2020 року, лютий 2021 року, березень 2021 року, травень 2021 року, червень 2021 року, серпень 2021 року, вересень 2021 року, жовтень 2021 року, грудень 2021 року , квітень 2022 року, червень 2022 року, липень 2022 року, серпень 2022 року, вересень 2022 року, жовтень 2022 року, листопад 2022 року, грудень 2022 року, січень 2023 року, вересень 2023 року. (календарний день або місяць, квартал, півріччя, три квартали, рік). ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" надано заперечення від 14.02.2024 року № 14/02/24, додаткові документи не надавало. На адресу посадових осіб підприємства надавалися письмові запити щодо надання пояснень з питань допущених порушень від 16.01.2024 року, 17.01.2024 року. Документи на запити надано не в повному обсязі, обґрунтовані пояснення щодо встановлених порушень не надавалися. У зв`язку з не наданням в повному обсязі первинних документів складено акти від 22.01.2024 року № 274/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368; від 24.01.2024 року № 322/15-32-07- 09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368. ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" надано заперечення від 14.02.2024 року №14/02/24, додаткові документи не надавало. На адресу посадових осіб підприємства надавалися письмові запити щодо надання пояснень з питань допущених порушень від 16.01.2024 року, 17.01.2024 року. Документи на запити надано не в повному обсязі, обґрунтовані пояснення щодо встановлених порушень не надавалися. У зв`язку з не наданням в повному обсязі первинних документів складено акти від 22.01.2024 року № 274/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368; від 24.01.2024 року № 322/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368. ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" надано заперечення від 14.02.2024 року №14/02/24, додаткові документи не надавало. На адресу посадових осіб підприємства надавалися письмові запити щодо надання пояснень з питань допущених порушень від 16.01.2024 року, 17.01.2024 року. Документи на запити надано не в повному обсязі, обґрунтовані пояснення щодо встановлених порушень не надавалися. У зв`язку з не наданням в повному обсязі первинних документів складено акти від 22.01.2024 року №274/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368; від 24.01.2024 року №322/15-32- 07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" код за ЄДРПОУ 41499368.
Позивач подав заперечення вих. №14/02/24 від 14.02.2024 року на вищезазначений Акт (т.2, а.с.79/85).
На ці заперечення ГУ ДПС в Одеській області надіслало відповідь від 27.02.2024 року № 2298/КПР/15-32-07-09-06, у якій зазначено, що за результатами розгляду заперечень ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД висновки Акту документальної планової виїзної перевірки ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 31.01.2024 року залишити без змін, а заперечення ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД без задоволення (т.2, а.с.86-127).
На підставі Акту перевірки від 31.01.2024 року ГУ ДПС в Одеській області були прийняті податкові повідомлення-рішення:
- № 8534/15-32-07-09-24 від 05.03.2024 року, яким ТОВ у ДАНКОР ТРЕЙД збільшено суму грошового зобов`язання за податком на прибуток приватних підприємств на суму 4 015 003 грн. (3 726 171 грн. - за податковим та/або іншими зобов`язаннями; 288 832 грн. за штрафними (фінансовими санкціями) (штрафами). Повідомлення-рішення прийняте на підставі п.п.54.3.2 п.54.3 ст.54, п.58.1 ст.58,п.123.1 ст.123 ПК України (т.1, а.с. 49-50);
- № 8535/15-32-07-09-24 від 05.03.2024 року, яким ТОВ у ДАНКОР ТРЕЙД збільшено суму грошового зобов`язання за податком на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 4 409 920 грн. (4 009 018 грн. - за податковим та/або іншими зобов`язаннями; 400 902 грн. за штрафними (фінансовими санкціями) (штрафами). Повідомлення-рішення прийняте на підставі п.п.54.3.2 п.54.3 ст.54, п.58.1 ст.58,п.123.1 ст.123 ПК України (т.1, а.с.53-54);
- № 8536/15-32-07-09-24 від 05.03.2024 року щодо завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД 411 624 грн. Повідомлення-рішення прийняте на підставі п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54, п. 58.1 ст.58, п. 123.1 ст.123 ПК України (т.1,а.с.47-48).
Не погодившись із вищезазначеними повідомленнями-рішеннями, позивач оскаржив їх до суду.
Відмовляючи у позові, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не спростовані висновки перевірки по суті виявлених порушень, а тому позов не підлягає задоволенню.
П`ятий апеляційний адміністративний суд погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на таке:
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 року.
Відповідно до пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно п.75.2 ст.75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Згідно п.п. 134.1.1 п. 134.1. ст. 134 ПК України об`єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.
Відповідно до ч.1 ст.2, ч.2 ст.3 ЗУ Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні, цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, на представництва іноземних суб`єктів господарської діяльності (далі - підприємства), які зобов`язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність, а також на операції з виконання державного та місцевих бюджетів і складання фінансової звітності про виконання бюджетів з урахуванням бюджетного законодавства. Бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, гуртуються на даних бухгалтерського обліку.
Згідно ст.9 Закону підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити, якщо інше не передбачено окремими законодавчими актами України: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Наказом Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995 року затверджено Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, відповідно до п.п.2.2, .2.4, 2.7, 2.15 п.2 якого підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. Для контролю та впорядкування обробки інформації на основі первинних документів можуть складатися зведені документи (далі первинні документи). Первинні документи повинні мати такі обов`язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у грошовому та за можливості у натуральних вимірниках), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код підприємства, установи з Державного реєстру, номер документа, підстава для здійснення операцій, дані про документ, що засвідчує особу-одержувача тощо. Первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади. Документування господарських операцій може здійснюватися із використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов`язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм. Первинні документи підлягають обов`язковій перевірці (в межах компетенції) працівниками, які ведуть бухгалтерський облік, за формою і змістом, тобто перевіряється наявність у документі обов`язкових реквізитів та відповідність господарської операції чинному законодавству у сфері бухгалтерського обліку, логічна ув`язка окремих показників.
Відповідно до п.44.1 ст.44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Згідно глави 1 Наказу Міністерства транспорту України Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні від 14.10.1997 № 363 товарно-транспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу. Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов`язкові реквізити, передбачені цими Правилами.
Згідно пунктів 11.1-11.5, 11.7 вищезазначеного наказу основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил. Товарно-транспортну накладну суб`єкт господарювання може оформлювати без дотримання форми, наведеної в додатку 7 до цих Правил, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (прізвище, ім`я, по батькові) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/ напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора. Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаються інші (сертифікати, свідоцтва тощо), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів у паперовому та/або електронному вигляді. Оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов оплати за роботу автомобіля. Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом виписує Замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі примірники товарно-транспортної накладної підписом. Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її примірники. У разі використання товарно-транспортної накладної у паперовій формі - перший примірник товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - водій (експедитор) передає вантажоодержувачу, третій примірник, засвідчений підписом вантажоодержувача, передається Перевізнику. Час прибуття (вибуття) автомобіля для завантаження і розвантаження Замовник зобов`язаний зазначати відповідно до пунктів 8.25, 8.26 глави 8 цих Правил.
Згідно пунктів 8.25, 8.26 Наказу Міністерства транспорту України Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні від 14.10.1997 № 363 час прибуття автомобіля для завантаження встановлюється у пункті вантаження з моменту проставляння в товарно-транспортній накладній відмітки про фактичний час прибуття автомобіля для завантаження, а час прибуття автомобіля для розвантаження - з моменту пред`явлення водієм товарно-транспортної накладної в пункті розвантаження. Вантаження і розвантаження вважаються закінченими після надання водієві належним чином оформлених товарно-транспортних накладних, оформлених у паперовій та/або електронній формі, на навантажений або вивантажений вантаж.
Відповідно до п.п.44.1, 44.3 44.6 ст.44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39 2 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності та документів, пов`язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, - не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів - не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії). Передбачені цим пунктом терміни зберігання документів продовжуються на період зупинення відліку строку давності у випадках, передбачених пунктом 102.3 статті 102 цього Кодексу. У разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в пункті 86.7 статті 86 цього Кодексу, платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
Суд зазначає, що витрати з транспортних послуг від ТОВ КЛІМАВТО, які відображені у складі інших операційних витрат по ряд. 2180 на загальну суму 15 370 687 грн.. що призвело до завищення рядка 2285 Разом витрати на загальну суму 15 370 687 грн. та ряд. 2290 Фінансовий результат до оподаткування на загальну суму 15 370 687 грн. Відображенню у бухгалтерському обліку та податковій звітності підлягає лише та господарська операція, яка фактично відбулась, при наявності первинного документу, що підтверджує таку господарську операцію.
Суд погоджується із висновками Акту перевірки щодо того, що на порушення пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), ч.1 ст.2, ч.2 ст.3, ч.1, ч.2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні, зі змінами та доповненнями, п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року за №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за №168/704, глави 1, глави 8, глави 11 Наказу Міністерства транспорту України Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні від 14.10.1997 № 363, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за №128/2568, ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД" завищено суму витрат інші операційні витрати по ряд. 2180 на загальну суму 15 370 687 грн., що призвело до завищення рядка 2285 Разом витрати на загальну суму 15 370 687 грн. та заниження ряд. 2290 Фінансовий результат до оподаткування на загальну суму 15 370 687 грн., що призвело до заниження рядку 02 Декларації фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень ( стандартів ) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+,-) .
З матеріалів справи вбачається, що позивач отримав послуги перевезення автомобільним транспортом від ТОВ КЛІМАВТО, які ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД у 2020-2022 роках та три квартали 2023 року (в розрізі звітних податкових періодів з ПДВ) віднесено до складу податкового кредиту у сумі 2 574 550 грн.
Позивачем до перевірки були надані, зокрема: - наступні Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) які містять лише наступну інформацію: акт Найменування робіт, послуг кількість од. код одиниці ціна з ПДВ Знижка Сума з ПДВ у т.ч .ПДВ
№КА1 від 06.01.2021 Послуги перевезення автомобільним транспортом КА 2616ТХ за період з 02.01.2021 року по 06.01.2021 року 1339 км .0102 24 32136 5356;
№КА50 від 09.03.2021 Послуги перевезення автомобільним транспортом КА 9951АМ
за період з 25.02.2021року по 01.03.2021 року 1 послуга 32907 32907 5484, 5;
№КА60 від 09.03.2021 Послуги перевезення автомобільним транспортом КА 9951АМ
за період з 05.03.2021року по 08.04.2021 року 1149 км .0102 24 27576 4596;
№КА459 від 24.10.2021 Послуги перевезення автомобільним транспортом КА 9951АМ за період з 19.10.2021року по 24.10.2021 року 1068 км .0102 24 25632 4272;
№КА4 від 02.01.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом КА 9951АМ
за період з 02.01.2022 р. по 02.01.2022 р. 718 км 24 17232 2872;
№КА5 від 03.01.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_2 за
період з 02.01.2022 р. по 03.01.2022 р. 936 км 24 21528 3588;
№КА6 від 04.01.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_3 за
період з 03.01.2022 р. по 04.01.2022 р. 601 км 24 14424 2404;
№КА9 від 12.01.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_3 за період з 06.01.2022 р. по 08.01.2022 698 км 24 16752 2792
№КА10 від 12.01.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_4 за період з 03.01.2022 р. по 06.01.2022р. 1027 км 24 23621 3936,83;
№КА12 від 12.01.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом КА 9951АМ за період з 08.01.2022 р. по 09.01.2022р. 702 км 24 16848 2808;
№КА50 від 25.01.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_2 за період з25.01.2022 р. по 25.01.2022р. 795 км 23 18285 3047,5;
№КА80від 17.02.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_3 за період з 16.02.2022 р. по 17.02.2022р. 540 км 24 12960 2160;
№КА94 від 21.02.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_4 за період з 21.02.2022 по
№КА105 від 05.03.2022 р. Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_5 за період з 05.03.2022 р. по
№КА98 від 06.03.2022 р. Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_6 за період з 06.03.2022 р. по
№КА99 від 09.03.2022 р. Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_6 за період з 09.03.2022 р. по
№КА109 від 29.03.2022 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_3 за період з 16.02.2022 р. по 17.02.2022 р. 897 км 40 35880 5980;
№КА104 від 10.05.2023 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_4 за період з 05.05.2023р 467 км .0102 45 21015 3502,5;
№КА243 від 31.08.2023 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_7 за період з 17.08.2023 р. 1162 км .0102 45 52290 8715;
№КА231 від 16.08.2023 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_7 за період з 17.08.2022 р. 880 км .0102 45 39600 6600;
№КА216 від 02.08.2023 Послуги перевезення автомобільним транспортом НОМЕР_7 за період з 17.08.2023 р. 744 км .0102 45 33480 5580.
Суд погоджується із висновком відповідача в Акті від 30.01.2024 року про складання вищезазначених документів із порушенням чинного законодавства, при цьому суд враховує, що відповідач не заперечує реальність цих господарських операцій, натомість стверджується про дефектність первинних документів та їх часткове ненадання, а саме: документальною плановою виїзною перевіркою ТОВ "ДАНКОР ТРЕЙД", код за ЄДРПОУ 41499368 не спростовується сам факт здійснення господарської операції (відсутність реальних господарських операцій), а встановлено факти дефектності первинних документів (відсутні повні обов`язкові реквізити для заповнення, а саме: номер посвідчення водія, пункт/адреса розвантаження (відсутній маршрут транспортного засобу (пункт розвантаження вказано УКРАЇНА), дані щодо відповідальної особи вантажовідправника, дані щодо супровідних документів на вантаж, дані щодо відповідальної особи вантажоодержувача та вантажовідправника (ПІБ, печатка), відсутня графа вантажно-розвантажувальні операції та, відповідно, відсутній час прибуття та вибуття вантажу, відомості щодо навантажування та розвантаження, підпис відповідальної особи, відсутня інформація щодо опломбування автоцистерн, відсутня інформація щодо наявності довіреностей, відсутня інформація про клас небезпечних речовин, відсутній запис про будь які супровідні документи щодо небезпечного вантажу тощо. Також, до перевірки не надано розробленого та погодженого з органами Національної поліції (маршрути і режими перевезення небезпечних вантажів); за період з жовтня 2021 року по 30.09.2023 року - відсутні ТТН), тобто відсутні первинні документи щодо транспортування. У зв`язку з дефектністю складених документів (їх відсутністю) не можливо підтвердити зазначені витрати та податковий кредит, які розраховані від кількості кілометражу (км.) без відображення маршруту руху транспортних засобів (небезпечного вантажу- бензину, дизельного пального та скрапленого газу) по взаємовідносинам з ТОВ КЛІМАВТО; та встановлено факт ненадання первинних документів до перевірки, про що складено акти від 22.01.2024 року №274/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД код за ЄДРПОУ 41499368; від 24.01.2024 року № 322/15-32-07-09/41499368 Про ненадання пояснень (надання не в повному обсязі) та документів/копій документів у ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД код за ЄДРПОУ 41499368..
Саме ці встановлені обставини слугували підставою для висновку перевірки про завищення витрат з послуг з перевезення вантажу та податкового кредиту, а в ході судового розгляду справи такі твердження відповідача позивачем не були спростовані.
Відповідно до Наказу Міністерства транспорту України 14.10.1997 № 363 Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні Товарно-транспортну накладну суб`єкт господарювання може оформлювати без дотримання форми, наведеної в додатку 7 до цих Правил, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (прізвище, ім`я, по батькові) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/ напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора. Перевізник здає вантажі у пункті призначення вантажоодержувачу згідно з товарно-транспортною накладною. Здача вантажів вантажоодержувачу у пункті призначення по масі і кількості місць провадиться у порядку і способом, за якими вантажі були прийняті від вантажовідправника (зважуванням на вагах, обмірюванням, підрахунком місць та ін.).
Відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20 травня 2008 р. № 281/171/578/155 вимоги цієї Інструкції є обов`язковими для всіх суб`єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України (далі - підприємства).
За пунктами 7.5.7, 10.2.9 Інструкції ТТН на вивезення нафти або нафтопродуктів автотранспортом вантажоодержувача оформлюється на підставі довіреності вантажоодержувача, а під час постачання вантажовідправником - на підставі подорожнього листа автотранспортного підприємства. Про фактично прийнятий нафтопродукт робиться відповідна позначка на всіх примірниках ТТН. В акті повинні бути зазначені рівні нафтопродукту в резервуарі до і після зливання, об`єм прийнятого нафтопродукту, густини за ТТН і за вимірюваннями в резервуарі після зливання, приведені до 20 град. С за ГОСТ 3900, та кількість нестачі нафтопродукту.
Згідно документів, наданих до перевірки, а саме: ТТН та Акти здачі-прийняття робіт
(надання послуг) перевіряючими встановлено їх дефектність, а саме :
Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) мають лише кількість км. переважно більш ніж 200км. без вказання маршруту, що унеможливлює встановлення фактичного маршруту руху транспортного засобу та підтвердження вказаного кілометражу в цих Актах;
у ТТН наданих до перевірки відсутні наступні реквізити - в графі Вид перевезень вказано Авто, тоді як згідно п.3.1. Договору № 25/11-19 від 25.11.2019 року між ТОВ КЛІМАВТО (Перевізник) та ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД(Замовник): Ціна (вартість) перевезення (провізна плата) кожного окремого вантажу (партії вантажу) складає 24,00 грн. за 1 (один) км.-тобто встановлено тариф кілометражний, в графі Автомобільний перевізник - вказано лише назву суб`єкта господарювання - ООО КЛІМАВТО без вказання коду за ЄДРПОУ, в графі Замовник(платник) вказано лише назву суб`єкта господарювання - ООО ДАНКОР ТРЕЙД(без вказання коду за ЄДРПОУ, в графі Вантажовідправник вказано лише назву суб`єкта господарювання -ОООВК-Инвест 2005 без вказання коду за ЄДРПОУ. В графі Водій вказано П.І.Б. водія без вказання його посвідчення водія, в графі
Пункт розвантаження вказано по Україні (без вказання фактичного місця розвантаження вантажу), в графі Усього відпущено на загальну суму з урахуванням ПДВ вартість вантажу, у т.ч. ПДВ - не заповнено графу/ відсутній запис, в графі Супровідні документи- не заповнено графу/ відсутній запис, про будь які супровідні документи (видаткова накладна, сертифікати відповідності тощо). Графа 2 Найменування вантажу, у разу перевезення небезпечних вантажів клас небезпечних речовин, до якого віднесено вантаж)- не вказано клас небезпечних речовин. Відсутня інформація щодо опломбування автоцистерн, відсутня інформація щодо наявності довіреності (№, дата, ким видана). Щодо Відомостей про вантаж: Відсутні заповненні графи 5 (ціна без ПДВ за одиницю, грн.), графа 6 (Загальна сума ПДВ, грн.), графа 8 (Документи з вантажем), графа 9 (Маса брутто, т). Вантажно-розвантажувальні операції графи 10 (операція), графа 11 (маса брутто, т), графа 12 (прибуття/час (год,хв.), графа 13 (вибуття/ час (год, хв), графа 14 (простой/час (год,хв.),графа 15 (підпис відповідальної особи)- всі графи порожні/ не заповнені.
Тобто, суд погоджується із висновками Акту перевірки щодо того, що товарно-транспортні накладні (які надані до перевірки-ТТН (частково)- за 2021 рік за період з січня 2021 по вересень 2021 не відповідають вимогам Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20 травня 2008 р. №281/171/578/155, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 2 вересня 2008 р. за № 805/15496 та відсутність належного підтвердження факту надання послуг Виконавцем та прийняття наданих послуг Замовником.
Отже, перевіряючі дійшли обґрунтованого висновку про те, що на порушення п.44.1, п.44.3 ст.44, п.198.3 ст.198 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), ч.1 ст.2, ч.2 ст.3, ч.1, ч.2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні, зі змінами та доповненнями, п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року за № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за №168/704, глави 1, глави 8, глави 11 Наказу Міністерства транспорту України Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні від 14.10.1997 № 363, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за № 128/2568, ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД завищено суму податкового кредиту з січня 2020 року по вересень 2023 (включно-таблиця наведено вище) суми ПДВ в розмірі 2 574 550 грн. (рядок 10.1 (колонка Б) та відповідно рядок 21 Декларації), що в свою чергу призвело до завищення значення рядка 16.1.
Згідно пп. а п. 198.1, п. 198.2 ст.198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/ нараховані у разі здійснення операцій з: придбання або виготовлення товарів та послуг. Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг. Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов`язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Датою збільшення податкового кредиту лізингоодержувача (орендаря) для операцій з фінансового лізингу (фінансової оренди) є дата фактичного отримання об`єкта фінансового лізингу (фінансової оренди) таким лізингоодержувачем (орендарем). Датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами). Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.
Відповідно до п.198.3, п.198.6 ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/ розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Перевіркою встановлено, що в порушення п.п. а п. 198.1. п.198.2,п.198.3.п.198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) завищено податковий кредит Декларацій з ПДВ Ввезені на митну територію України товари, необоротні активи зі ставкою 7% на загальну суму 99 341,60 грн., у тому числі в розрізі періодів звітності: за січень 2023 року на суму 92 842,60 грн., за березень 2023 на суму 6 498 грн. На порушення п.44.1, п.44.3 ст.44, п.198.3 ст.198 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), ч.1 ст.2, ч.2 ст.3, ч.1, ч.2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 №996- XIV Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні, зі змінами та доповненнями, п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року за №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за №168/704, глави 1, глави 8, глави 11 Наказу Міністерства транспорту України Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні від 14.10.1997 № 363, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за № 128/2568, ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД завищено суму податкового кредиту з січня 2020 року по вересень 2023 (включно-таблиця наведено вище) суми ПДВ в розмірі 2 574 550 грн. (рядок 10.1 (колонка Б) та відповідно рядок 21 Декларації), що в свою чергу призвело до завищення значення рядка 16.1 (колонка Б) Декларації за року у розмірі 5 318 136 грн. (в розрізі звітних періодів наведено в таблиці).
ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД у позові зазначає, що як вбачається з відповіді відповідача від 27.02.2024, яка прийнята останнім за результатами розгляду письмових заперечень позивача від 14.02.2024 на Акт перевірки та підписана одноосібно заступником начальника відповідача ОСОБА_1 , в ній жодним чином не вказано про наявність висновку комісії з питань розгляду заперечень контролюючого органу, дати цього висновку, його номеру, а значить, всупереч вимогам підпункту 86.7.5 пункту 86.7 статті 86 ПК України та всупереч вимогам пункту 5 розділу V Наказу № 727, вказана відповідь прийнята відповідачем не в результаті колегіального розгляду заперечень позивача від 14.02.2024 на Акт перевірки та прийняття за результатами такого колегіального розгляду висновку вказаної вище комісії відповідача, а одноосібно підписантом цієї відповіді.
Відповідно до пункту 86.7 статті 86 ПК України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу), вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення, додаткові документи і пояснення є невід`ємною частиною матеріалів перевірки. Акт перевірки, заперечення до акта перевірки та/або додаткові документи і пояснення, у разі їх подання платником податку у визначеному цим пунктом порядку (далі - матеріали перевірки), розглядаються комісією такого контролюючого органу з питань розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок (далі - комісія з питань розгляду заперечень), яка є постійно діючим колегіальним органом контролюючого органу. Склад комісії та порядок її роботи затверджуються наказом керівника контролюючого органу. Розгляд матеріалів перевірки здійснюється комісією з питань розгляду заперечень контролюючого органу протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів і пояснень відповідно до цього пункту (днем завершення перевірки, проведеної у зв`язку з необхідністю з`ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у запереченнях, додаткових документах та поясненнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. У разі отримання від платника податків у визначеному цим пунктом порядку заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів і пояснень контролюючий орган зобов`язаний повідомити платника податків про дату, час та місце / спосіб розгляду матеріалів перевірки, у тому числі в режимі відеоконференції. Таке повідомлення надсилається платнику податків протягом двох робочих днів з дня отримання від нього заперечень та/або додаткових документів і пояснень, але не пізніше ніж за чотири робочі дні до дня їх розгляду. Інформація (повідомлення) про розгляд контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, матеріалів перевірки в режимі відеоконференції надсилається платнику податків в електронному вигляді в електронний кабінет. Платник податків має право брати участь у розгляді матеріалів перевірки особисто або через свого представника, у тому числі в режимі відеоконференції, про що зазначає у поданих запереченнях. Безпосередньо під час розгляду матеріалів перевірки платник податків має право надавати письмові (крім випадків розгляду матеріалів перевірки у режимі відеоконференції) та/або усні пояснення з приводу предмета розгляду. Відсутність платника податку або його представника, повідомленого в передбаченому цією статтею порядку про час і місце розгляду матеріалів перевірки, не є перешкодою для розгляду матеріалів перевірки. Під час розгляду матеріалів перевірки комісія з питань розгляду заперечень: встановлює, чи вчинив платник податку, щодо якого було складено акт перевірки, порушення податкового, валютного та/або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; розглядає обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до цього пункту письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, що стосуються події правопорушення, та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують зазначені обставини); досліджує питання наявності або відсутності обставин, що виключають вину у вчиненні правопорушення (крім правопорушень, відповідальність за які настає незалежно від наявності вини), пом`якшують або звільняють від відповідальності; досліджує питання щодо необхідності проведення перевірки у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу; визначає розмір грошових зобов`язань та/або суму зменшення бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, та/або суму зменшення податку на доходи фізичних осіб, задекларованого до повернення з бюджету, зокрема при використанні права на податкову знижку, та/або заниження чи завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, а також необхідність надсилання (вручення) платнику податків відповідного податкового повідомлення-рішення у випадках, передбачених цим Кодексом. При розгляді матеріалів перевірки контролюючим органом досліджуються всі наявні фактичні дані, що стосуються предмета розгляду, у тому числі документи, надані платником податків або витребувані у нього, письмові та усні пояснення платника податку, інші фактичні дані, що наявні або доступні контролюючому органу. За результатами розгляду матеріалів перевірки комісія з розгляду заперечень приймає висновок, що є невід`ємною частиною матеріалів перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД листом від 15.02.2024 року було повідомлено ГУ ДПС в Одеській області про те, що розгляд заперечень позивача на Акт перевірки від 31.01.2024 року відбудеться 22.02.2024 року,10.00год. за адресою: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5.
У відповіді від 27.02.2024 року на вищезазначені заперечення ГУ ДПС в Одеській області зазначено, що у відповідності до п.86.7 ст.86 ПК України директора підприємства повідомлено про час та дату заперечень листом від 15.02.2024 року; розгляд заперечень проводився 22.02.2024 року в 10 годині за вищезазначеною адресою без участі підприємства.
За переконанням суду твердження позивача про одноособовий розгляд його заперечень на Акт заступником начальника відповідача Миколою Бородюком є лише припущенням позивача, оскільки заперечення були призначені відповідачем до розгляду, про що ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД було повідомлено відповідним листом.
Щодо тверджень апелянта про те, що він не є перевізником за Договором від 19.11.2019 року та питання щодо наявності ТТН, а також правильності її оформлення має оцінюватися в сукупності з іншими документами, створеними в процесі здійснення господарської операції суд зазначає, що позивачем не спростовано того, що у наведених вище у рішенні суду ТТН не заповнені усі графи, відповідно ж до п.4.1 Договору від 25.11.2019 року Замовник (ТОВ ДАНКОР ТРЕЙД) зобов`язаний забезпечити своєчасне та повне оформлення у встановленому порядку транспортних документів, дорожніх листів Замовника, відмічати у товарно-транспортних накладних та талонах Замовника (або відомостей руху) фактичний час прибуття та відправлення транспортних засобів із пунктів завантаження та розвантаження.
Підсумовуючи викладене, суд погоджується із позицією відповідача, що апелянтом не спростовані висновки перевірки по суті виявлених порушень.
З огляду на вищевикладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Згідно з ч. 1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю ДАНКОР ТРЕЙД, - залишити без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2024 року по справі № 420/16462/24, - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Повний текст Постанови складено - 04 грудня 2024 року.
Суддя-доповідач Г.В. СеменюкСудді С.Д. Домусчі О.І. Шляхтицький
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123522774 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Семенюк Г.В.