Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.11.2024 Справа №607/20548/24 Провадження №2/607/4021/2024
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі головуючого судді Стельмащука П.Я., за участю секретаря судового засідання Двикалюк І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Громадської організації «Садівниче товариство «Вітамін» про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом доГромадської організації «Садівниче товариство «Вітамін» (далі СТ «Вітамін», відповідач), у якому просить: визнати протиправними дії Громадської організації «Садівниче товариство «Вітамін», які пов`язані із незаконним відключенням 21.09.2024 постачання електричної енергії у садовий будинок по вул. Садовій, 53, Підгороднянська сільська рада, Громадська організація «Садівниче товариство «Вітамін», який належить позивачу на праві приватної власності, та зобов`язати відповідача відновити електропостачання.
В обґрунтування позову зазначено, що позивач є власником будинку за адресою АДРЕСА_1 , заборгованості за спожиту електроенергію не має. 21.09.2024 комісією СТ «Вітамін» було складено акт про відключення енергоспоживання вищевказаного будинку з підстав виявлення порушення в підведенні електромережі до будинку. Позивач вважає такі дії СТ «Вітамін» незаконними, оскільки зазначена підстава для відключення діючим законодавством не передбачена. Крім того, згідно з паспортом лічильника електричної енергії, цей тип лічильника не підлягає встановленню (монтажу) на фасаді будівель, тому він встановлений у приміщенні садового будинку. Він монтується тільки у закритих, доступних приміщеннях. Разом з цим, зазначає, що зміна місця розташування справного, не пошкодженого та повіреного лічильника здійснюється постачальником послуг комерційного обліку електричної енергії за рахунок ініціатора такої зміни. За таких обставин, просить позов задовольнити.
Ухвалою судді від 03.10.2024 відкрито провадження у справі за вищевказаним позовом, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін.
У судове засідання позивач не з`явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити. Щодо заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідно доч.1статті 280ЦПК України,суд можеухвалити заочнерішення напідставі наявниху справідоказів заодночасного існуваннятаких умов: 1)відповідач належнимчином повідомленийпро дату,час імісце судовогозасідання; 2)відповідач нез`явився всудове засіданнябез поважнихпричин абобез повідомленняпричин; 3)відповідач неподав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Представник відповідача СТ «Вітамін» в судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзиву на позов не подав, про поважність причин не прибуття в судове засідання не повідомив. А тому, відповідно дост. 280 ЦПК України, справу слід вирішити на підставі наявних доказів та постановити заочне рішення.
У зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, у відповідності з ч. 2 ст.247 ЦПК України, здійснює розгляд справи без участі сторін, які належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником садового будинку площею 66,8 кв.м за адресою АДРЕСА_1 , та земельної ділянки з кадастровим номером 6125286900:01:001:0594, площею 0,06 га, яка розташована на території Підгороднянської сільської ради, Тернопільський район, Тернопільська область, що підтверджується витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №29464509 від 13.11.2014, №29436679 від 13.11.2014.
Згідно із квитанціями до прибуткового касового ордера, ОСОБА_1 14.03.2024 сплатив СТ «Вітамін» за електричну енергію 300 грн. та 840 грн. членського внеску, 24.05.2024 за електричну енергію 300 грн., 06.08.2024 за електричну енергію 500 грн., 16.09.2024 за електричну енергію 500 грн.
Із змісту позовної заяви та наданих позивачем доказів (протокол зборів СТ «Вітамін» від 15.05.2021, повідомлення про відключення, акт про відключення від 21.09.2024, квитанції до касових ордерів) вбачається, що СТ «Вітамін» є колективним побутовим споживачем електричної енергії, який, в свою чергу, забезпечує електричною енергією, зокрема, індивідуальних побутових споживачів електричної енергії, які є власниками чи користувачами садових будинків, які розташовані на території цього садівничого товариства.
Постачання електричної енергії до садового будинку позивача здійснюється на підставі типового договору про постачання та розподіл електричної енергії на території колективного побутового споживача, який є додатком 12 до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії,що здійснюєдержавне регулювання усферах енергетики такомунальних послуг 14.03.2018 за №312.
15.05.2021 СТ «Вітамін» проведено звітно-виборні збори, за результатами яких складено протокол №2. Серед інших питань, на обговорення було поставлено питання щодо виносу лічильників, яке було затверджено на загальних зборах 15.08.2020 та певною кількістю членів товариства не виконано. Вирішено: затвердити останній термін виносу лічильників до 01.08.2021.
Споживачу СТ Вітамін Уставицькому І.І. (земельна ділянка № НОМЕР_1 ) головою правління СТ «Вітамін» ОСОБА_2 складено повідомлення про відключення від електромережі, наступного змісту. Рішенням загальних зборів від 15.05.2021 було затверджено питання про виніс приладів обліку електропостачання на ззовні будинку, у вільному доступі, з відкритими ввідними кабелями, терміном до 01.08.2021. Прохання винести лічильник до 01.12.2022. У разі невиконання рішення загальних зборів, будинок буде відключений від електромережі. Повторне підключення після винесення лічильника, та згідно діючого тарифу.
21.09.2024 комісією в складі: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , яка створена 18.09.2024 на підставі рішення правління СТ «Вітамін», складено акт про перевірку правильності виносу електролічильників згідно рішення загальних зборів СТ «Вітамін» від 15.05.2020. Будинок 53 (власник ОСОБА_1 ). Було виявлено порушення в підведенні електромережі до будинку, а саме: вхідний кабель захований під зовнішню штукатурку будинку, не винесений на вулицю електролічильник. У зв`язку з невиконанням рішення загальних зборів СТ «Вітамін», будинок відключається від електромережі.
Відповідно до листа АТ «Тернопільобленерго» №4408/36 від 26.09.2024, питання перенесення індивідуального лічильника електроенергії на територію дачної ділянки та порядку припинення постачання електричної енергії дачного будинку на території садового (дачного) товариства регулюється відповідно до установчих документів та/або укладеними в установленому законодавством порядку договорами між споживачами колективного побутового споживача та колективним побутовим споживачем щодо розподілу та постачання електричної енергії в межах колективного побутового споживача.
Відповідно до підпункту 14 пункту 1.2.1 глави 1.2 розділу I Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №311 (далі Кодекс) вузол обліку електричної енергії (вузол обліку) - сукупність обладнання та засобів вимірювальної техніки, змонтованих та з`єднаних між собою за встановленою схемою для забезпечення вимірювання та обліку електричної енергії в заданій точці вимірювання. До складу вузла обліку можуть входити лічильники електричної енергії, трансформатори струму, трансформатори напруги, устаткування автоматичного відключення чи обмеження потужності, засоби захисту (автоматичні вимикачі або запобіжники), вторинні кола струму і напруги та інші допоміжні засоби (тестові блоки, перетворювачі імпульсів, блоки живлення, обладнання дистанційної передачі даних тощо). Характеристики складових вузла обліку мають бути достатніми для вимірювання електричної енергії із заданою періодичністю та похибкою.
Відповідно до пункту 5.1.1. глави 5.1 розділу VКодексу усі точки комерційного обліку мають бути оснащені вузлами обліку, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Улаштування вузлів обліку та інших засобів комерційногообліку електричноїенергії (ЗКО) необхідно здійснювати відповідно до вимог цього Кодексу,Правил роздрібного ринку, Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 липня 2017 року№ 476(далі - ПУЕ), та проєктних рішень.
Місце розміщеннявузла облікумає бутизахищеним віддоступу сторонніхосіб,тварин,птахів,комах тощо,які можутьпошкодити обладнання,віддаленим відзаймистих матеріалівна відстаньне менше1,5метра вусіх напрямах,безпечним ідоступним дляпроведення технічногообслуговування,ремонту тазаміни обладнання,відповідати вимогамправил безпекита іншихвідповідних нормативнихдокументів.(пункт5.1.2 глави 5.1 розділу VКодексу).
Вузли облікунеобхідно встановлюватитаким чином,щоб булазабезпечена можливістьдоступу споживачів,учасників ринкута іншихзаінтересованих сторіндо ньогодля цілейконтрольного оглядута/аботехнічної перевірки,а такожвізуального зчитуваннярезультатів вимірюванняз лічильникабез застосуванняспеціальних засобівта інструментів.(пункт5.1.3 глави 5.1 розділу VКодексу).
Відповідно до п.1.5.27 Глави 1.5 Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 липня 2017 року№ 476 (далі - ПУЕ), лічильники потрібно розміщувати в легко доступних для обслуговування сухих приміщеннях, у вільному і не тісному для роботи місці. Робочий температурний діапазон лічильника має відповідати температурі умов використання протягом року. Лічильники загальнопромислового виконання заборонено встановлювати в приміщені з агресивним середовищем. Лічильники дозволено розміщувати в неопалюваних приміщеннях і коридорах розподільчих пристроїв електростанцій і підстанцій, а також у шафах зовнішнього установлення.
Відповідно до п.1.5.29 Глави 1.5 ПУЕ, лічильники треба встановлювати в шафах, камерах комплектних розподільчих пристроїв, на панелях, щитках, у нішах, на стінах, які мають жорстку конструкцію. Лічильники потрібно кріпити до пластмасових або металевих щитків. Висота від підлоги до коробки застискачів лічильника має бути в межах 0,8 1,7 м.
Згідно із п. 1.5.30 Глави 1.5 ПУЕ розрахункові лічильники приватних домоволодінь потрібно розміщувати в місцях, доступних для персоналу енергопостачальної компанії. Місце встановлення лічильникамає бути визначене проектомта погоджене зі споживачем.
Власники (користувачі)електроустановок,об`єктів абоокремих елементівоб`єкта,території (приміщення),де встановленізасоби комерційногообліку електричноїенергії,пломби таіндикатори впливу(зокремаелектричного/магнітногополя)на засобахкомерційного облікуелектричної енергії,а такожінше обладнаннявузлів обліку,відповідають заїх збереженняі цілісність(зокремадотримання обумовленихпроєктом параметрівзовнішнього середовища,захист відпошкоджень тазовнішнього втручання)відповідно доакта пломбування(документа,що підтверджуєфакт пломбуванняі передачуна збереженнязасобу комерційногообліку електричноїенергії,установлених пломбта індикаторів).(пункт5.5.1 глави 5.1 розділу VКодексу).
Відповідно дост.3Закону України«Про ринокелектроенергії» споживачзобов`язаний: 1)сплачувати заелектричну енергіюта наданійому послугивідповідно доукладених договорів; 2)надавати постачальникампослуг комерційногообліку,з якимивін уклавдоговір,доступ досвоїх електроустановокдля здійсненнямонтажу,технічного обслуговуваннята зняттяпоказників зприладів облікуспоживання електричноїенергії; 3)дотримуватись правилтехнічної експлуатації,правил безпекипід часексплуатації власнихелектроустановок,нормативно-правовихактів,що регулюютьфункціонування ринкуелектричної енергії,та умовукладених договорів; 4)врегулювати упорядку,визначеному кодексомсистем розподілу,відносини щодотехнічного забезпеченнярозподілу електричноїенергії зоператором системирозподілу; 5) надавати стороні, з якою укладено договір про постачання/купівлю-продаж електричної енергії, інформацію про сумарну номінальну потужність споживання електричної енергії своїх електроустановок, якщо технічна спроможність таких установок може забезпечити споживання в обсязі 600 ГВт·год на рік та вище.
Заміна абозміна місцявстановлення справного,непошкодженого таповіреного засобукомерційного облікуелектричної енергії,встановленого відповіднодо виданихтехнічних умовта/аборекомендацій таякий відповідаєвимогам цьогоКодексу,ПУЕ тапроєктним рішенням(незалежновід тогохто євласником засобукомерційного облікуелектричної енергії),здійснюється постачальникомпослуг комерційногообліку зарахунок ініціаторатакої заміни/змінита виключноза взаємноюдокументально підтвердженоюзгодою власниказасобу комерційногообліку електричноїенергії,сторони,приєднаної домережі таоператора мережі. Змінамісця встановленнязасобу комерційногообліку електричноїенергії здійснюється,згідно зновим проєктнимрішенням,погодженим власникомзасобу комерційногообліку електричноїенергії,стороною,приєднаною домережі таоператором мережі. (пункт 5.8.1 глави 5.8 розділу V Кодексу)
При заміні засобу комерційного обліку електричної енергії або зміні місця його встановлення ініціатором та оператором системи має бути складений відповідний акт або внесені відповідні зміни до технічних рішень із зазначенням причин заміни або зміни місця встановлення. Водночас ініціатор має забезпечити внесення необхідних змін до основних даних щодо точки комерційного обліку в реєстрі точок комерційного обліку та, за потреби, до договору та проєктної документації, а демонтований засіб комерційного обліку електричної енергії повинен бути повернений його власнику. (пункт 5.8.6 глави 5.8 розділу V Кодексу)
В ходісудового розглядусправи встановлено,що спірміж сторонамивиник стосовнорозташування лічильника електричної енергії в будинку позивача, натомість відповідач вимагає винести вказаний лічильник за межі будинку.
Встановлення лічильника є обов`язковим за визначеним у проекті місцем.
Однак, матеріали справи не містять (сторонами не надано суду) копії проекту місця встановлення лічильника електричної енергії, яка споживається позивачем, а саме ззовні будинку.
Згідно п. 6.2.1. паспорту лічильника активної електричної енергії АПАВ.411152.001-02ПС виробник ТОВ «Енергозберігаючі системи», який за твердженням позивача знаходиться в його садовому будинку, лічильник застосовують тільки для стаціонарного монтування в закритих, доступних приміщеннях, що не мають агресивної пари і газів, з кліматичними умовами, що відповідають п 1.2 цього паспорту.
Тобто технічні особливості вказаного лічильника передбачають необхідність його встановлення в закритих приміщеннях, яким у даному випадку є будинок позивача.
Таким чином, розташування лічильника електричної енергії позивача у його будинку не суперечить вимогам Кодексу комерційного обліку електричної енергії та Правилам улаштування електроустановок.
Пунктом 7.5 розділу VII Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №312 передбачені підстави для повного або часткового припинення постачання електричної енергії споживачу, зокрема припинення здійснюється:
1) оператором системи за умови попередження споживача не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення у разі:
відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);
недопущення уповноважених представників оператора системи до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв`язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача;
заборгованості за надані послуги з розподілу (передачі) електричної енергії відповідно до умов договору з оператором системи;
несплати вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем цих Правил, визначеної відповідно до законодавства (за умови прийняття судом рішення щодо споживання споживачем необлікованої електричної енергії на користь оператора системи);
невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;
закінчення терміну дії, розірвання або неукладення договору між споживачем та оператором системи;
закінчення терміну дії договору між споживачем та постачальником «останньої надії» (за умови неукладення споживачем договору з іншим електропостачальником);
порушення споживачем під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 1997 року № 209 (далі - Правила охорони електричних мереж);
створення неналежних умов експлуатації електричних мереж унаслідок незабезпечення збереження електричних мереж, створення умов, наслідком яких можуть стати нещасні випадки від впливу електричного струму. Відключенню підлягають електроустановки та струмоприймачі споживача, для електрозабезпечення яких використовуються електричні мережі, щодо яких споживачем порушуються Правила охорониелектричних мереж (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);
2) електропостачальником за умови попередження споживача не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення у разі:
заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію відповідно до умов договору з електропостачальником;
недопущення уповноважених представників електропостачальника до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача.
не сплати коригуючого платіжного документу у тридцятиденний строк, у разі споживання побутовим споживачем електричної енергії на непобутові потреби.
Попередження про припинення повністю або частково постачання (розподілу або передачі) електричної енергії оформлюється після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій та надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено, прізвище, ім`я, по батькові, підпис відповідальної особи, якою оформлено попередження.
Відповідно допункту 7.6розділу VIIПравил роздрібногоринку електричноїенергії припинення електроживлення електроустановок споживача здійснюється оператором системи без попередження споживача:
1) після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення у разі:
самовільного підключення споживачем струмоприймачів або приєднання струмоприймачів поза засобами комерційного обліку;
зниження показників якості електричної енергії з вини споживача (у тому числі внаслідок збільшення величини потужності понад величину, визначену умовами договору з оператором системи, або невідповідності генеруючої установки/установки зберігання енергії з можливістю відпуску в ОЕС України або в мережі інших власників, та/або їх налаштувань до вимог Кодексу систем розподілу/Кодексу системипередачі та нормативно-технічних документів) до величин, які порушують функціонування електроустановок оператора системи та інших споживачів;
2) на виконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади.
3) відсутності ініціативи особи (спадкоємця) щодо укладення договору відповідно до пункту 2.1.8 розділу глави 2.1 ІІ цих Правил впродовж 20 робочих днів з дня відправлення запиту в порядку визначеному пунктом 4.27 розділу IV цих Правил.
У разі виявлення факту приєднання споживачем струмоприймачів поза розрахунковими засобами комерційного обліку оператор системи має право припинити електроживлення лише безоблікового приєднання до електричних мереж. Якщо неможливо усунути безоблікове приєднання під час оформлення акта про порушення, припиненню електроживлення підлягає об`єкт споживача в цілому, про що зазначається в акті.
Про застосовані заходи протягом одного робочого дня повідомляється адміністратор комерційного обліку та електропостачальник споживача. Разом з повідомленням електропостачальнику надається копія акта про порушення.
Електроживлення електроустановокспоживача можебути тимчасовоприпинено операторомсистеми дляпроведення плановихробіт,пов`язанихз ремонтомустаткування та/абопідключенням електроустановокнових споживачів. Уразі виникненняаварійних ситуаційв електроустановкахоператора системиелектроживлення електроустановокспоживача можебути припиненона час,що неперевищує визначенийПравилами улаштуванняелектроустановок дляструмоприймачів споживачавідповідної категорії. (пункт 7.7 розділу VII Правил роздрібного ринку електричної енергії)
Відповідно до пункт 7.11 розділу VII Правил роздрібного ринку електричної енергії на період розгляду судом спірних питань щодо порушення споживачем цих Правил та/або умов договорів, наявність яких передбачена цими Правилами, припинення електропостачання такого споживача, пов`язане з оскаржуваним фактом порушення, не здійснюється за умови своєчасного надання споживачем до моменту відключення відповідної ухвали суду про прийняття позовної заяви до розгляду. Відкриття провадження у справі після факту відключення споживача є підставою для відновлення електропостачання.
Беручи до уваги вищевказані підстави для припинення постачання електричної енергії споживачу, судом не встановлено наявність підстав для відключення електроенергії до будинку позивача.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановлені обставини справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача, шляхом визнання незаконними дій Громадської організації «Садівниче товариство «Вітамін», а саме відключення 21.09.2024 постачання електроенергії до садового будинку по АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 на праві приватної власності, та зобов`язання Громадської організації «Садівниче товариство «Вітамін» відновити електропостачання до садового будинку по АДРЕСА_1 .
Щодо клопотання позивача у позовній заяві про допуск рішення суду до негайного виконання, суд звертає увагу позивача на те, що перелік категорій справ, у яких суд допускає негайне виконання судових рішень, наведений у статті 430 ЦПК України.
Проте, розглянута судом справа (предмет позову) не згадана у цьому переліку.
Відповідно до ч.6 ст.141 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі ч. 3 ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів», тому відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір у розмірі 2422,40 грн. (по 1211,20 грн. за кожну немайнову вимогу (визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії)) слід стягнути з Громадської організації «Садівниче товариство «Вітамін» на користь держави.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 81, 141, 263, 265, 273, 280, 282, 284, 287, 289, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити.
Визнати незаконними дії Громадської організації «Садівниче товариство «Вітамін», а саме відключення 21.09.2024 постачання електричної енергії до садового будинку по АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 на праві приватної власності.
Зобов`язати Громадську організацію «Садівниче товариство «Вітамін» відновити постачання електричної енергії до садового будинку по АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 на праві приватної власності.
Стягнути із Громадської організації «Садівниче товариство «Вітамін» на користь держави 2422,40 грн. судового збору.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк наподання заявипро переглядзаочного рішенняможе бутитакож поновленийв разіпропуску зінших поважнихпричин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду у 30-денний строк з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_2
Відповідач: Громадська організація «Садівниче товариство «Вітамін», місцезнаходження с. Підгородне, Тернопільський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 21165509.
Рішення складено та підписано 26.11.2024.
Головуючий суддяП. Я. Стельмащук
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123524227 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні