Деражнянський районний суд Хмельницької області
вул.Миру,43 м.Деражня, Хмельницький р-н, Хмельницька обл., Україна ін.32200
Справа № 673/198/20
Провадження № 1-в/673/26/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2024 р.м.Деражня
Деражнянський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючий суддя ОСОБА_1
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3
начальника Хмельницького РС №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, клопотання начальника Хмельницького районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області ОСОБА_6 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення для відбування призначеного покарання засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Теперівка, Хмельницького району, Хмельницької області,-
В С Т А Н О В И В :
Начальник Хмельницького районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області ОСОБА_7 звернувся до суду із клопотанням про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення ОСОБА_5 для відбування призначеного покарання.
Подання мотивоване тим, що вироком Деражнянського районного суду Хмельницької області від 29.03.2023 року, ОСОБА_8 визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 296 та ч. 1 ст. 345 КК України та призначено йому покарання: за ч.4 ст.296 КК України у виді 3 років позбавлення волі; за ч. 1 ст. 345 КК України у виді 1 року обмеження волі.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено ОСОБА_9 покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України, звільнено ОСОБА_8 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановлено іспитовий строк тривалістю 1 рік 4 місяці.
Відповідно до ст. 76 КК України, зобов`язано ОСОБА_8 :періодично з`являтисядля реєстраціїдо уповноваженогооргану пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
Так, ОСОБА_5 поставлений на облік в Хмельницькому районному секторі 03.05.2023 і 17.05.2023 його ознайомлено з порядком та умовами виконання обов`язків, які поклав на нього суд та підставами скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням, зокрема, у зв`язку з систематичним вчиненням правопорушень, про що прийнято підписку.
Під час іспитового строку ОСОБА_5 до кримінальної відповідальності не притягувався, однак допустив систематичне вчинення адміністративних правопорушень, а саме:
- 10.05.2023 працівниками Управління патрульної поліції у Хмельницькій області ОСОБА_5 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу;
- 27.02.2024 працівниками Управління патрульної поліції у Хмельницькій області ОСОБА_5 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу.
06.05.2024, у зв`язку з вчиненням адміністративного правопорушення, що потягло за собою накладення адміністративного стягнення, до ОСОБА_5 застосовано попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання в разі продовження ним вчиненням адміністративних правопорушень.
Однак, 29.06.2024 працівниками СПД №1 (м. Деражня) ВП №3 (смт Летичів) Хмельницького РУП ГУНП у Хмельницькій області ОСОБА_5 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.121 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в сумі 340 грн.
В судовому засіданні начальник Хмельницького РС №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області ОСОБА_4 подання підтримав та просив його задовільнити. Прокурор ОСОБА_3 просила відмовити у задоволенні подання. ОСОБА_5 пояснив, що дійсно вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з порушеннямПравил дорожнього руху, шкодує про це, однак просив не замінювати міру покарання на реальну, і відмовити в задоволенні подання.
Суд, заслухавши думку учасників розгляду подання, вивчивши подання та матеріали справи, дійшов висновку, що в його задоволенні слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до вимог ч. 2ст. 78 КК Україниякщо засуджений не виконує покладені на нього обов`язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Положеннямист.166 КВК Українивизначено, що подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання вноситься до суду після застосування уповноваженим органом з питань пробації до засудженого письмового попередження про
скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання у разі невиконання засудженим обов`язків, визначених законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення.
Відповідно до ч. 3ст. 166 КВК України, письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання застосовується у разі невиконання засудженим хоча б одного з обов`язків або вчинення адміністративних правопорушень, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення.
Пунктом 8 ч. 1ст. 537 КПК Українипередбачено, що під час виконання вироків суд вирішує питання про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком суду.
Згідно зіст. 5 КВК Україниодним із головних принципів кримінально-виконавчого законодавства, виконання і відбування покарань є диференціація та індивідуалізація виконання покарань, раціональне застосування примусових заходів і стимулювання правослухняної поведінки, поєднання покарання з виправним впливом.
Безумовною підставою для скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням є встановлення умислу засудженого на ухилення від відбування покарання з випробуванням та контролю за його поведінкою, а також інші обставини, які свідчать про небажання засудженого стати на шлях виправлення.
Відповідно до ч. 2ст. 78 КК України, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов`язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Систематичним вчиненням адміністративних правопорушень є вчинення трьох і більше адміністративних правопорушень, що посягають саме на громадський порядок.
Перевіряючи обґрунтованість внесеного органом пробації подання про скасування звільнення ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням, суд звертає увагу на те, що при скасуванні звільнення від відбування покарання з випробуванням суддя зобов`язаний з`ясувати, чи можна розглядати факти, викладені у поданні органу пробації, як свідчення небажання засудженого стати на шлях виправлення, оскільки факти, викладені у поданні, не є безпосередніми підставами для скасування звільнення від покарання з випробуванням та направлення для відбування покарання, призначеного судом.
Що стосується притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 (двічі), ч.3 ст.121 КУпАП,суд вважає, ці правопорушення не є такими, що вчинені саме проти громадського порядку і не свідчать про небажання ОСОБА_5 стати на шлях виправлення, у зв`язку з чим застосування за такі правопорушення до особи стягнень не може бути враховано під час вирішення питання про скасування звільнення від покарання з випробуванням.
Також відповідно до подання органу пробації, по місцю проживання ОСОБА_5 зарекомендував себе позитивно, обов`язки покладені судом та заходи, передбачені індивідуальним планом роботи, виконує.
Таким чином, суд дійшов висновку, що вирішення питання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного судом покарання є передчасним, тому в задоволенні клопотання слід відмовити.
При цьому суд зазначає, що у разі порушення ОСОБА_5 умов іспитового строку, представник Хмельницького РС №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області не позбавлений права на повторне звернення до суду з аналогічним клопотанням.
На підставі викладеного, керуючисьст. 78 КК України,ст. 164-166 КВК України, ст.537,539 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні подання начальника Хмельницького РС №4 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області ОСОБА_4 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення ОСОБА_5 для відбування призначеного покарання - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Деражнянський районний суд Хмельницької області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Деражнянський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123527015 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку |
Кримінальне
Деражнянський районний суд Хмельницької області
Дворнін О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні