Ухвала
від 05.12.2024 по справі 947/36824/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ОДЕСИ


Справа № 947/36824/24

Провадження № 2/947/6450/24

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

05.12.2024 року м. Одеса

Суддя Київського районного суду м. Одеси Скриль Ю.А., розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю наукова-виробнича фірма «AMPERRA», про стягнення матеріальної та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 18 листопада 2024 року, через представника ОСОБА_2 , звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю наукова-виробнича фірма «AMPERRA» матеріальної та моральної шкоди у розмірі 1280289,86 гривень, завданої внаслідок порушення договору підряду.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.

Згідно зі ст.19ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом.

За приписами ч. 1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Звернення до суду не є беззаперечним і повинно відбуватись за правилами визначеними процесуальним законом.

Згідноз ч. 5ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Ухвалою від 21.11.2024 позовна заява, оскільки вона була подана з порушенням вимог ст.ст. 95, 175, ЦПК України, була залишена без руху для усунення недоліків, а саме: обґрунтувати позовні вимоги в частині стягнення моральної шкоди у розмірі 200000,00 гривень, надати суду повний розрахунок та обґрунтування щодо вимог про відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 1080289,86 гривень, які складаються з тіла боргу у сумі 318420 гривень, відсотків за прострочення виконання зобов`язань у сумі 606648,24 та індексу інфляції у сумі 155221,62 гривень, а саме: повний розрахунок поденно цих сум, та чим керувався позивач при їх підрахуванні, та зазначити за якою саме адресою мав намір встановити обладнання.

Позивачу наданий термін десять днів для виправлення недоліків заяви та роз`яснено, що у разі не усунення недоліків поданої заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу, разом з поданими додатками.

Копію ухвали про залишення без руху позивач та його представник, отримали своєчасно, відповідно довідки про доставку електронного листа, що міститься в матеріалах справи.

Відповідно до частин 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Вказуючи на належність засвідчення копії суд зазначає, що ксерокопія має бути належної якості, щоб на ній можна було прочитати весь текст документа, чітко було видно всі реквізити, поля документа не було порушено, з відміткою про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), назви та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, та печатки (для нотаріального завірених копій, копій, що подаються адвокатом як представником (за наявності такої печаті), чи які подаються юридичними особами публічного та приватного права).

Відповідно до правової позиції, викладеної, зокрема у постанові Верховного Суду від 17.07.2019 року у справі № 810/719/18, копія документу є належним доказом лише у разі її належного засвідчення. Недотримання цього припису є правовою підставою для скасування рішення суду.

04 грудня 2024 року від представника позивача до канцедярії суду надійшла заява про усунення недоліків, викладених в ухвалі Київського районного суду м. Одеси від 21.11.2024.

Водночас суд зазначає, що стороною позивача порушено встанволенний СУДОМ 10-денний строк, наданий для усунення недоліків.

Так ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 21.11.2024 направлено позивачу на вказану ним у позовній заяві електронну пошту, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа 22.11.2024 о 16:29:05 годині.

Статтями 122-124 ЦПК України регдаментуються питання порядку обчислення процесуальних строків, зокрема передбачено, що строки, встановлені законом або судом, обчислюються роками, місяцями і днями, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.

Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Перебіг строку, закінчення якого пов`язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.

Отже, обчислення наданого судом 10-денного строку для усунення недоліків розпочалось з 23.11.2024 (наступного дня після доставлення позивачу електронною порштою ухвали суду від 21.11.2024). Десятим днем наданого строку є 02.12.2024. Відповідно до норм ст. 124 ЦПК України перебіг строку обчислення 10-денного строку для усунення нелоліків закінчився 03.12.2024. Представником позивача подано до суду заяву про усунення недоліків 04.12.2024, тобто після спливу встановленого судом строку для усунення недоліків.

Відповідно до ч. 3ст. 185 ЦПК Українивстановлено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею175цьогоКодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Разом з цим, суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч. 7ст. 185 ЦПК Україниповернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із цією заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Керуючись ст.185,260,261,353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю наукова-виробнича фірма «AMPERRA», про стягнення матеріальної та моральної шкоди, вважати не поданою та повернути позивачу з усіма доданими до неї документами.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі в 15-денний строк з дня постановлення ухвали апеляційної скарги.

Суддя Скриль Ю. А.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення05.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123528215
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них підряду

Судовий реєстр по справі —947/36824/24

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Скриль Ю. А.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Скриль Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні