Рішення
від 18.10.2024 по справі 932/2983/24
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 932/2983/24

Провадження № 2/932/1352/24

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

«18» жовтня 2024 року м.Дніпро

Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Цитульський В.І. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-сервісна компанія «Проспект Комфорт 2» до ОСОБА_1 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Житлово-сервісна компанія «Проспект Комфорт» про стягнення заборгованості за договором про надання послуги з управління будинком, -

в с т а н о в и в:

у квітні 2024 року ТОВ Житлово-сервісна компанія «Проспект Комфорт 2» звернулось до суду з позовом, в якому просило стягнути з ОСОБА_1 заборгованість договором про надання послуги з управління будинком у розмірі 14292,92 грн.

Суддя своєю ухвалою від 10 червня 2024 року відкрив провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників у судове засідання.

Стислий виклад позиції позивача.

Протоколом (рішенням) співвласників житлового будинку АДРЕСА_1 шосе позивача визначено управителем та виконавцем житлово-комунальних послуг, відповідач є співвласником та замовником цих послуг. Відповідач здійснював частково оплату за отримані житлово-комунальні послуги. Станом на 01 квітня 2024 року у відповідача існує прострочена заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі 13060,41 грн

Відповідач своїм правом на подання відзиву не скористалася.

Фактичні обставини встановлені судом.

Згідно протоколу зборів співвласників житлового будинку АДРЕСА_1 від 05.08.2021 року, ТОВ «ЖИТЛОВО-СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «ПРОСПЕКТ КОМФОРТ» до 01.04.2024 року було управителем житлового будинку АДРЕСА_1 .

ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 та співвласником житлового будинку, згідно свідоцтва про спадщину,

За вищевказаним протоколом (рішенням) співвласників житлового будинку АДРЕСА_1 , позивач є управителем та виконавцем житлово-комунальних послуг, відповідач є співвласником та замовником цих послуг.

Відповідач здійснював частково оплату за отримані житлово-комунальні послуги. Станом на 01 квітня 2024 року у відповідача існує прострочена заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі 13060,41 грн.

Слід зазначити, що заборгованість виникла у відповідача перед третьою особою - Товариством з обмеженою відповідальністю "ЖИТЛОВО-СЕРВІСНА КОМПАНІЯ "ПРОСПЕКТ КОМФОРТ".

Згідно із договором від 01.04.2024 року уступки права вимоги № 01-04 та актом приймання-передачі № 1 від 01.04.2024 року вказана заборгованість буле передана позивачу у справі.

Норми права застосовані судом.

Відповідно до статті 179 ЖК України: користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України (далі - Правила).

Згідно з пунктом 7 зазначених Правил власник квартири зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Обов`язок по оплаті житлово-комунальних послуг, утримання будинку і прибудинкової території в будинках (квартирах) приватного житлового фонду покладено на власника.

Відповідно до статті 526 ЦК України: зобов`язання повинно виконуватись належним чином згідно з умовами договору та вимогами ЦК України, інших актів цивільного законодавства.

Згідно з частиною першою статті 509 ЦК України: зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Таким чином, правовідносини, в яких замовник зобов`язаний оплатити надану послугу у грошах, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати, тобто в якому передбачено передачу грошей як предмета договору або сплату їх як ціни договору, є грошовими зобов`язаннями.

Тобто, згідно із зазначеними правовими нормами споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.

Статтею 322 ЦК України передбачено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ізч.1ст.6 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є 1)споживачі (індивідуальні та колективні); 2)управитель; 3) виконавці комунальних послуг.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житловокомунальної послуги.

Пунктом 10 ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено обов`язки співвласників багатоквартирного будинку, в тому числі: своєчасно сплачувати за спожиті житловокомунальні послуги.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/ тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

З аналізу положень ст.11, 319, 322, 509, 526, 610 ЦК України, Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» в їх системному взаємозв`язку вбачається, що кожен власник квартири (нежитлового приміщення) в будівлі несе обов`язок з утримання власного майна, приміщень загального користування та прибудинкової території.

Відповідно до ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно з ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Висновки суду.

Стороною позивача надано суду рішення загальних зборів співвласників, на яких були затверджені умови договору на управління та обслуговування будинку, розірвання договору з попереднім управителем та визначення ОВ «ЖСК «Проспект Комфорт» управителем багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 .

Як вбачається із розрахунку заборгованості, наданого позивачем, заборгованість по внескам по квартирі АДРЕСА_3 станом на 01.04.2024 року за період із листопада 2021 р. по квітень 2024 року у відповідача перед позивачем утворилась заборгованість по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території, в сумі 13620,04 грн.

На спростування зазначених розрахунків заборгованості будь-яких доказів зі сторони відповідача суду не надано, як і не було надано доказів на підтвердження належної сплати внесків відповідачем, а відтак суд приймає до уваги надані стороною позивача розрахунок боргу, який утворився у відповідача перед позивачем, в зв`язку з неналежним виконанням зобов`язань.

Відповідно дост. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 2422,40 грн.

Вимога про стягнення витрат на правову допомогу задоволенню не підлягає, оскільки не надано доказів понесення таких витрат та звернення до адвоката для отримання відповідної правової допомоги.

На підставі наведеного, керуючисьЗаконом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст.ст.526,525 ЦК України, ст.ст.151,156,162 ЖК України, ст.ст.10,13,81,141,258,263,265,273,280 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-сервісна компанія «Проспект Комфорт 2» до ОСОБА_1 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Житлово-сервісна компанія «Проспект Комфорт» про стягнення заборгованості за договором про надання послуги з управління будинком, - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖИТЛОВО-СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «ПРОСПЕКТ КОМФОРТ 2» (код ЄДРПОУ 45274123) заборгованість за договором про надання послуги з управління будинком за адресою: м. Дніпро, Запорізьке шосе, 16 , в розмірі 13060,41 грн., інфляційні втрати у сумі 894,93 грн., 3 % річних у сумі 337,58 грн., а всього 14292,92 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖИТЛОВО-СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «ПРОСПЕКТ КОМФОРТ 2» (код ЄДРПОУ 45274123) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.

В частині стягнення витрат на правову допомогу відмовити.

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні надіслати копію судового рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Рішення судунабираєзаконноїсили післязакінченнястрокуподання апеляційноїскаргивсімаучасниками справи,якщоапеляційнускаргу небулоподано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Строк подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складений 18.10.2024.

Суддя: В.І.Цитульський

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення18.10.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123528799
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —932/2983/24

Рішення від 18.10.2024

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Цитульський В. І.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Цитульський В. І.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Цитульський В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні