Україна
Романівський районнийсуд Житомирської області
290/468/24
У Х В А Л А
04 грудня 2024 року селище Романів
Романівський районний суд Житомирської області в складі судді Ковальчука М.В., з участю секретаря судового засідання Багінської В.І., під час розгляду у відкритому судовому засіданні цивільної справи за позовом керівника Чуднівської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі Головного управління Дежгеокадастру у Житомирській області до ОСОБА_1 про припинення права власності на земельні ділянки шляхом їх конфіскації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 , -
В С Т А Н О В И В :
В березні 2024 року керівник Чуднівської окружної прокуратури Житомирської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області до ОСОБА_1 , в якому просить припинити право власності останньої на земельні ділянки з кадастровим номером 1821480600:02:000:0201 площею 1,6968 га та кадастровим номером 1821480600:01:000:0199 площею 1,1415 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які знаходяться на території Романівської селищної ради Житомирського району Житомирської області, шляхом їх конфіскації на користь держави в особі Головного управління Дежгеокадастру у Житомирській області.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 , будучи громадянином республіки білорусь, набула право власності на вищезазначені земельні ділянки згідно державного акта на право власності на земельну ділянку ЯА141432, виданого 06 квітня 2005 року Романівською районною державною адміністрацією Житомирської області. 17 серпня 2018 року вона зареєструвала ці земельні ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Посилаючись на те, що ОСОБА_1 є іноземцем та не відчужила протягом року земельні ділянки, власником яких вона є та які відносяться до земель сільськогосподарського призначення, прокурор просить судзадовольнити позовнівимоги та конфіскувати ці земельні ділянки на користь держави в особі Головного управління Дежгеокадастру у Житомирській області.
Необхідність пред`явлення позову прокуратурою обґрунтовується не вжиттям органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель, заходів щодо пред`явлення позову про конфіскацію земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка не може перебувати у власності іноземця.
В судове засідання, призначене на04 грудня 2024 року,учасники справи, будучи належним чином повідомленими про час і місце його проведення, не з`явилися. Представником Головного управління Дежгеокадастру у Житомирській області заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав. Представником Чуднівської окружної прокуратури Житомирської області заявлено клопотання про відкладення даного судового засідання.
Відповідно до частини 1 статті 240 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другоюстатті 223 ЦПК України, зокрема, з підстав першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Відкладаючи судове засідання в даній справі, суд зауважує, що Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року строком на 90 діб, а також враховує пункт 5 Рекомендацій Ради суддів України, який оприлюднено 02 березня 2022 року, щодо роботи судів в умовах воєнного стану та можливості відкладення розгляду справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та зняття їх з розгляду.
Окрім цього встановлено, що згідно відповіді Державної міграційної служби України № 6.2-4329/6-24 від 25 квітня 2024 року місце проживання на території України ОСОБА_1 не встановлено.
Відповідно до позовної заяви, відповідач ОСОБА_1 є громадянкою республіки білорусь та проживає на даній території.
Згідно частини 2статті 496 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) іноземні особи мають процесуальні права та обов`язки нарівні з фізичними і юридичними особами України, крім випадків, передбаченихКонституцієюта законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно частини 1статті 498 ЦПК Україниу разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Водночас названою нормою встановлено право, а не обов`язок суду звертатися у разі необхідності, з урахуванням обставин конкретної справи та вимог закону, до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави з судовим дорученням.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території республіки білорусь регулювався Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року, ратифікованоїЗаконом України від 10 листопада 1994 року № 240/94-ВР.
Однак,Законом України від 01 грудня 2022 року № 2783-ІХ, дію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах у відносинах з російською федерацією та республікою білорусь зупинено та здійнсено вихід із Конвенції.
За повідомленням Міністерства закордонних справ України дію Мінської конвенції та Протоколу до неї у відносинах з російською федерацією та республікою білорусь зупинено з 27 грудня 2022 року. З дати зупинення дії Конвенції та Протоколу до неї зокрема не здійснюватиметься співробітництво судів та інших компетентних органів України з відповідними органами російської федерації і республіки білорусь з питань надання правової (судової) допомоги у цивільних і кримінальних справах та екстрадиції на підставі Конвенції, у тому числі, безпосередні зносини установ юстиції відповідно до Протоколу до неї.
За повідомленням Міністерства закордонних справ України дію Мінської конвенції та Протоколу до неї у відносинах з російською федерацією та республікою білорусь припинено з 29 грудня 2023 року.
Оскільки з 23 грудня 2022 року дію Конвенції, якою було врегульовано правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах у відносинах з республікою білорусь зупинено, а з 29 грудня 2023 року Конвенція та Протокол до неї припиняють свою дію стосовно України, суд вважає за необхідне повідомити відповідача ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Керуючись статтями223, 240, 258-260 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Відкласти судовезасідання у цивільній справіза позовом керівника Чуднівської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі Головного управління Дежгеокадастру у Житомирській області до ОСОБА_1 про припинення права власності на земельні ділянки шляхом їх конфіскації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 , на 29 січня 2025 року на 12 годину.
Здійснити судовий виклик відповідача ОСОБА_1 в порядку, передбаченому частиною 11статті 128 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.В.Ковальчук
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123530093 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Романівський районний суд Житомирської області
Ковальчук М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні