Справа № 342/1153/24
Провадження № 2/342/603/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2024 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Гайдич Р.М.,
секретаря судового засідання Лукасевич М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить визнати за позивачкою право власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 . Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_3 був головою колгоспного двору у приватній власності якого був жилий будинок з господарськими будівлями за адресою: АДРЕСА_1 . За вказаним домогосподарством закріплено земельну ділянку для будівництва, обслуговування житлового будинку площею 0,25 га. Станом на 15.04.1991 в господарстві були зареєстровані та проживали: ОСОБА_3 голова господарства, ОСОБА_4 - дружина. Таким чином, право власності на житловий будинок як майно колгоспного двору після припинення колгоспних дворів в Україні, в рівних частинах по 1/2 належало його членам. ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Померлий ОСОБА_3 залишив заповіт, згідно з яким, все своє майно, де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося, заповів онуці ОСОБА_1 , тобто позивачу, яка прийняла спадщину після його смерті. ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Померла ОСОБА_4 залишила заповіт, згідно з яким,в се своє майно, де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося, заповіла онуці ОСОБА_1 , тобто позивачу, яка прийняла спадщину після її смерті. Позивач зверталася до приватного нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Проте, згідно із постановами приватного нотаріуса, їй було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій у зв`язку з тим, що вищевказане господарство відносилося до колгоспного двору і в цьому господарстві між його членами не визначені частки та позивач не надала оригінал правовстановлюючих документів, які підтверджують право власності померлої ОСОБА_4 на вищевказаний житловий будинок. Таким чином, позивач претендує на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1 , в цілому. Згідно звіту про оцінку житлового будинку по АДРЕСА_1 , визначено, що ринкова вартість будинку становить 139 810, 00 грн.
В судове засідання учасники справи не прибули, про час та місце розгляду справи повідомлялися у встановленому законом порядку.
Позивач ОСОБА_1 , через канцелярію суду, подала заяву в якій просить суд судовий розгляд в даній справі проводити за її відсутності. Заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Від відповідача ОСОБА_2 до суду, через поштове відділення, поступила заява про розгляд справи за його відсутності. Заявлені позовні вимоги визнає в повному обсязі, не заперечує проти їх задоволення. Зазначив, що жодного спору у нього із стороною по справі немає відносно вказаного у позовній заяві житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 . (а.с.94)
Процесуальні права та обов`язки сторін визначені ст.49 ЦПК України.
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
З вищенаведеного вбачається, що учасник справи, в даному випадку відповідач викладає свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування з приводу заявленого до нього позову у письмових заявах та подають до суду в письмовій або усній формі.
Як вбачається із матеріалів справи, заява від відповідача ОСОБА_2 , місце реєстрації проживання якого: с.Ясенів-Пільний Коломийського району Івано-Франківської області, поступила до суду 09.10.2024 через поштове відділення «Городенка-3». До заяви не додано копії паспорта відповідача у зв`язку з чим, суд немає можливості встановити особу відповідача.
Таким чином, суд не бере до уваги заяву відповідача від 04.10.2024, яка поступила до суду 09.10.2024 через поштове відділення.
Передбачених ч.2 ст. 223 ЦПК України підстав для відкладення розгляду справи судом не встановлено, судом прийнято рішення про розгляд справи за відсутності учасників справи з ухваленням, відповідно до ст.ст. 280-283 ЦПК України, заочного рішення. Згідно вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши письмові докази, прийшов до наступного.
Ч.3 ст.5 Цивільного кодексу України (2003р.) визначено: якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювались актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав і обов`язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.
За ст.ст. 120,123,563 ЦК УРСР (1963р.) майно колгоспного двору належало його членам на праві сумісної власності, включаючи неповнолітніх і непрацездатних; у разі смерті члена колгоспного двору спадкоємство в майні двору не відкривалось до смерті останнього члена колгоспного двору, а залишалось на праві сумісної власності в рівних частках членів двору, що в ньому проживають. Відповідно до роз`яснень, що містяться в п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995 р. № 20 «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування, мають ті члени двору, котрі до 15 квітня 1991 року не втратили права на частку в його майні. На витребування частки з майна колишнього колгоспного двору, що збереглося на 15 квітня 1991 року, поширюється загальний трирічний строк позовної давності.
Копією свідоцтва на право особистої власності на жилий будинок виданого 18.09.1987 виконавчим комітетом Городенківської районної ради народних депутатів Івано-Франківської області на підставі рішення виконкому Городенківської районної ради народних депутатів № 173 від 12.08.1987 доводиться, що житловий будинок з приналежними до нього будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_2 належить на праві особистої власності колгоспному двору, головою якого є ОСОБА_3 . (а.с.25)
Із довідки № 35 виданої 03.02.2022 Ясенево-Пільнівським старостинським округом Городенківської міської ради вбачається, що адресний номер на житловий будинок, який знаходиться в АДРЕСА_1 змінений з АДРЕСА_3 згідно по господарських книг. (а.с.23)
Станом на 15.04.1991 в господарстві по АДРЕСА_1 , були зареєстровані: голова двору ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дружина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що стверджується довідкою № 444 виданою 05.11.2024 Ясенево-Пільнівським старостинським округом Городенківської міської ради. (а.с.101)
Копією витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу № 00031614650 від 13.07.2021 доводиться, що 06 березня 1976 року у виконавчому комітеті Ясенево-Пільнівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області зареєстровано шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , актовий запис № 29 . (а.с.21)
За заповітом від 31.03.2015 посвідченого секретарем Ясеневопільнівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області, зареєстрованого в журналі реєстрації нотаріальних дій за № 25, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на випадок своєї смерті житловий будинок, який належить на правах особистої власності йому, все його майно, де б воно не було із чого воно б не складалося, а також земельні ділянки згідно державних актів серії ЯЖ № 560307, площею 0,7150 га, серії ЯЖ № 560308 площею 0,1131 га, та земельні ділянки згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,2500 га, САК № 951024 для ведення особистого селянського господарства площею 0,045 га, серії САК № 951023, заповів внучці ОСОБА_1 , яка проживає в с. Ясенів-Пільний Городенківського району Івано-Франківської області. (а.с.17)
За заповітом від 31.03.2015 посвідченого секретарем Ясеневопільнівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області, зареєстрованого за № 26 - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на випадок своєї смерті житловий будинок, який належить їй на правах особистої власності, все її майно, де б воно не було із чого воно б не складалося, а також земельні ділянки згідно державних актів серії ЯЖ № 560309 площею 0,7153 га, серії ЯЖ № 560310 площею 0,1130 га, заповіла внучці ОСОБА_1 , яка проживає в с. Ясенів-Пільний Городенківського району Івано-Франківської області. (а.с.20)
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 у віці 88 років в с. Ясенів-Пільний Коломийського району Івано-Франківської області, актовий запис № 512, що доводиться копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого 07.07.2021 Городенківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ). (а.с.15)
ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_6 у віці 87 років в с. Ясенів-Пільний Коломийського району Івано-Франківської області, актовий запис № 164, що доводиться копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 виданого 16.03.2024 Городенківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. (а.с.18)
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця). Згідно з ст.1223 ЦК України - право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини. Спадкоємцями можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини, вказано в ч. 1 ст.1222 ЦК України. Відповідно до ст.1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. За ст.ст.1268-1269 Цивільного кодексу України прийняття спадщини - це: постійне проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини або подання спадкоємцем, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, заяви до нотаріуса про прийняття спадщини. Ч. 1 ст.1270 згаданого кодексу визначено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Із копії довідки виданої 10.02.2022 ЦНАП Городенківської міської ради вбачається, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був зареєстрований на день смерті за адресою: АДРЕСА_1 та разом з ним на день його смерті за вказаною адресою була зареєстрована ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.16)
Із копії довідки виданої 09.09.2024 ЦНАП Городенківської міської ради вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , була зареєстрована на день смерті за адресою: АДРЕСА_1 та на день її смерті за вказаною адресою зареєстрованих не було . (а.с.19)
Копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 виданого 09.02.1985 Ясеневопільнівською сільською радою Городенківського району Івано-Франківської області доводиться, що позивач ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_7 , актовий запис №10, її батьками є: ОСОБА_2 та ОСОБА_7 . Після реєстрації шлюбу 22 листопада 2003 з ОСОБА_8 , прізвище дружини ОСОБА_6 було змінено з ОСОБА_9 на ОСОБА_10 , що підтверджується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4 . (а.с.10)
Із копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 виданого 03.04.1959 с/ЗАГС с. Ясенів-Пільний Городенківського району Станіславської області вбачається, що батько позивачки (відповідач) ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_8 , актовий запис № 30, його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . (а.с.14)
З вищенаведеного вбачається, що позивач ОСОБА_1 є онукою ОСОБА_3 та ОСОБА_4 по татовій лінії.
Із копії спадкової справи № 149/2021, яка надана суду приватним нотаріусом Коломийського РНО Яшан Р.Р. стверджується, що 09 серпня 2021 року до приватного нотаріуса Яшана Р.Р. із заявою про прийняття спадщини за заповітом після смерті діда ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернулася позивачка ОСОБА_1 . Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 65939875 від 09.08.2021 свідчить про внесення до Спадкового реєстру реєстраційного запису про реєстрацію спадкової справи спадкодавця ОСОБА_3 , номер у Спадковому реєстрі 68116458, номер у нотаріуса 149/2021. ОСОБА_4 (дружина померлого) 21.12.2021 подала до приватного нотаріуса заяви про відмову від обов`язкової частки в спадковому майні після смерті чоловіка ОСОБА_3 та про те, що нею не ставиться питання про виділ на її ім`я 1/2 частки майна, набутого в період перебування в шлюбі та відповідно не претендує на одержання свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя і відмовляється від його оформлення та отримання, оскільки майно є особистою власністю спадкодавця. Копіями свідоцтв про право на спадщину за заповітом від 17.02.2022 та 23.11.2022 стверджується, що позивач прийняла спадщину на належне спадкодавцю ОСОБА_3 майно, яке складається із земельних ділянок. Витяги про реєстрацію в Спадковому реєстрі від 17.02.2022 за № 68591407, № 68591402 та від 23.11.2022 за № 70718974, №70718980 свідчать про внесення до Спадкового реєстру реєстраційного запису про реєстрацію видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті спадкодавця ОСОБА_3 , спадкоємець ОСОБА_1 , номер у Спадковому реєстрі 68116458, номер у нотаріуса 149/2021. (а.с.60-91)
Із копії спадкової справи № 72/2024, яка надана суду приватним нотаріусом Коломийського РНО Яшан Р.Р. стверджується, що 21 березня 2024 року до приватного нотаріуса Яшана Р.Р. із заявою про прийняття спадщини за заповітом після смерті баби ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , звернулася позивачка ОСОБА_1 . Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 76304220 від 21.03.2024 свідчить про внесення до Спадкового реєстру реєстраційного запису про реєстрацію спадкової справи спадкодавця ОСОБА_4 , номер у Спадковому реєстрі 72132804, номер у нотаріуса 72/2024. (а.с.48-59)
Відповідно до ч.1 ст.1296 ЦК України 2003 р. спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Згідно з вимогами ч.1 ст. 1297 згаданого Кодексу спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Позивачка, як спадкоємець за заповітом після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , яка прийняла спадщину після їх смерті, у складі якої є нерухоме майно, зверталася до приватного нотаріуса із заявами про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок по АДРЕСА_1 .
Постановою приватного нотаріуса Коломийського РНО Яшан Р.Р. №350/02-31 від 10.09.2024 позивачу ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться по АДРЕСА_1 , після смерті діда ОСОБА_3 , у зв`язку з тим, що вищевказане господарство відносилось до колгоспного двору, що позбавляє можливості нотаріуса визначити частку померлого в житловому будинку та відповідно, видати свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок. (а.с.35)
Постановою приватного нотаріуса Коломийського РНО Яшан Р.Р. № 351/02-31 від 10.09.2024 позивачу ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться по АДРЕСА_1 , після смерті бабки ОСОБА_4 , у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 не надано оригіналу правовстановлюючого документу, який би посвідчував право власності померлої ОСОБА_4 на вказаний житловий будинок. (а.с.34)
З технічного паспорта на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 встановлено, що житловий будинок збудований в 1964 році, господарські будівлі та споруди збудовані в 1970, 1975,1980 роках. Як вбачається із Звіту про оцінку житлового будинку (загальною площею 64,2 кв.м), складеного ФОП ОСОБА_11 на підставі договору № 01302/С від 31.08.2024, вартість житлового будинку з господарськими будівлями і спорудами за адресою АДРЕСА_1 станом на 31.08.2024 - становить 139 810 грн. (а.с.26-32)
З довідки № 35 виданої 03.02.2022 Ясенево-Пільнівським старостинським округом Городенківської міської ради слідує, що за домогосподарством, яке знаходиться по АДРЕСА_1 закріплені земельні ділянки, а саме: 0,25 га - для будівництва і обслуговування житлового будинку, 0,71 га - для ведення особистого селянського господарства, 1,6564 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. (а.с.24)
Згідно інформації з Державного реєстру речових про на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 394340072 формованого 10.09.2024 відомості щодо права власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 відсутні. Право власності на земельну ділянку площею 0,25 га кадастровий номер 2621688601:01:001:0127, призначена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) зареєстрованого за ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 23.11.2022 виданого приватним нотаріусом Коломийського РНО Яшан Р.Р., розмір частки 1. (а.с.36)
Відповідно до частини 1 статті 120 Цивільного кодексу України (редакція 1963 року) майно колгоспного двору належить його членам на праві сумісної власності.
Відповідно до вимог частин 1 та 2 статті 355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.
Згідно з частиною 1 статті 368 ЦК України, спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Відповідно до статті 370 ЦК України, співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності, крім випадків, установлених законом. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Відповідно до частини 1 статті 1226 Цивільного кодексу України, частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.
Із матеріалів справи та вищенаведеного слідує, що житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 відносився до колгоспного двору. Станом на 15.04.1991, на час ліквідації колгоспних дворів, в даному колгоспному дворі проживали: голова двору ОСОБА_3 та дружина ОСОБА_4 . Таким чином, їх частки у вказаному майні по - 1/2.
Статтею 1218 ЦК України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Позивач ОСОБА_1 прийняла спадщину за заповітом після смерті діда ОСОБА_3 та після смерті баби ОСОБА_4 , у складі якої є нерухоме майно, однак, у зв`язку з тим, що житловий будинок по АДРЕСА_1 відносився до колгоспного двору, частки членів колгоспного двору не визначені і у члена колгоспного двору ОСОБА_4 відсутній документ, який посвідчує її право власності на даний житловий будинок, позивачка на даний час не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно.
Відповідно до положень ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпорядження майном. Згідно ст. 328 Цивільного кодексу України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Передбачених згаданою статтею підстав неправомірності набуття позивачкою, як спадкоємцем за заповітом, права власності на будинок з господарськими будівлями і спорудами не встановлено, відповідач не заперечує відносно задоволення даного позову, тому суд приходить до переконання, що є підстави для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
При винесенні рішення судом враховується і те, що на даний час відповідно до вимог Постанови ВРУ "Про утворення та ліквідацію районів" №807-ІХ від 17.07.2020 територія колишнього Городенківського району Івано-Франківської області на даний час відноситься до Коломийського району Івано-Франківської області .
На підставі ст.ст. 120,123,563 ЦК УРСР (1963 р.), ст.ст. 316, 317, 325, 328, 392, 1216, 1217, 1222, 1223, 1233, 1268-1270, 1296-1297 ЦК України, керуючись ст.ст. 206, 223, 258, 259, 263-265, 268, 280-283, 352, 354 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Місце проживання позивача ОСОБА_1 АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 .
Місце реєстрації проживання відповідача ОСОБА_2 АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_7 .
Суддя: Гайдич Р. М.
Суд | Городенківський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123530143 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні