Справа № 185/9792/24
Провадження № 2-о/185/378/24
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
03 грудня 2024 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Головіна В.О., за участю секретаря судового засідання Преображенської К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді Дніпропетровської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 зацікавлена особа: Павлоградська районна державна адміністрація Дніпропетровської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу свідоцтва про право власності на житло
В С Т А Н О В И В
Заявник звернулася до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу свідоцтва про право власності на житло у якій просить встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , правовстановлюючого документу - свідоцтва про право власності на житло від 28 грудня 2000 року, виданого згідно з розпорядженням (наказом) органу приватизації від 27 грудня 2000 р. за №4/10-1851.
Заява мотивована тим, що у зв`язку з розбіжностям в написання його прізвища та ім`я в паспорті та правовстановлюючих документах на нерухомість, він не має можливості розпорядитися своїм майном.
Заявник просив суд розглянути справу без його участі.
Заінтересована особа надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності.
Суд дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність задоволення заяви у повному обсязі у зв`язку із наступним.
В судовомузасіданні встановлено.
ОСОБА_1 маючина меніподарувати належнуйому направі спільноїсумісної власностічастку вбудинку АДРЕСА_1 звернулася доприватного нотаріусаПавлоградського районногонотаріального округуДніпропетровської областіМолодих СвітланиІванівни танадав необхіднідокументи: паспорт та свідоцтво про право власності на житло від 28 грудня 2000 року.
Приватний нотаріус усно повідомила його, про наявність розбіжностей у документах, зокрема: зазначення його прізвища та імені, яке в свідоцтві про право власності на житло записано української мовою як « ОСОБА_2 », а в паспорті серії НОМЕР_2 як « ОСОБА_3 ».
Вказані розбіжності в написані прізвища та імені заявника є перепоною в реалізації його права власності на частку вказаного у свідоцтві будинку.
Оскільки свідоцтво про право власності на житло було видане 28 грудня 2000 року, а паспорт заявника серії НОМЕР_3 виданий 10 серпня 1995 року Павлоградським РВ УМВС України в Дніпропетровській області, помилка в неправильному зазначення прізвища та імені заявника виникло саме під час виготовлення свідоцтва про права власності на житло - 28 грудня 2000 року.
З метою вирішення питання виправлення помилок в позасудовому порядку заявник звернувся до Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області - як органу, яким було видано свідоцтво про право власності на житло у 2000 році.
23 серпня 2024 року за вих.№3375/0/529-24 Павлоградською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області заявникові було надана відповідь про неможливість вирішити дане питання в позасудовому порядку, оскільки свідоцтво про право власності на житло від 28 грудня 2000 року було видане органом приватизації, а саме: Комісією з питань приватизації при Павлоградській райдержадміністрації, яка станом на день надання відповіді - 23.08.2024 рік - ліквідована.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно п.6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку може бути встановлений факт належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом - народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Встановлення фактуналежності правовстановлюючогодокументу -свідоцтва проправо власностіна житловід 28грудня 2000року -має длязаявника юридичнезначення,так якусуває розбіжностів йогоюридичнихдокументах та надає останньому право вільно розпоряджатися належним йому майном.
Згідно п. 12 Постанови Пленуму Верховного суду України №5 від 31 березня 1995р. "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" вбачається, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними в свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому.
Доказом того, що свідоцтво про право власності на житло від 28 грудня 2000 року належить ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами:
У паспорті заявника серії НОМЕР_3 , виданого Павлоградським РВ УМВС України в Дніпропетровській області 10 серпня 1995 року на сторінці 11 мається відмітка про місце реєстрації заявника, а саме: АДРЕСА_1 із зазначенням дати реєстрації - 15 серпня 1995 рік, яка станом на день подання даної заяви не змінилася, змінилася тільки назва вулиці з Маяковського - на Шахтарська.
У Витягу з реєстру територіальної громади від 30.08.2024 року №2024/010439822 також зазначено місце проживання та реєстрації заявника з 15.08.1995 року як: АДРЕСА_1 .
На момент приватизації житла - 28 грудня 2000 року діяло Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян, затвердженого Державним комітетом України по житлово-комунальному господарству від 15 вересня 1992 р. №56, пунктами 20 та 21 якого було передбачено, що при оформленні заяви на приватизацію квартири (будинку) громадянин бере на підприємстві, що обслуговує жилий будинок, довідку про склад сім`ї та займані приміщення, у довідці вказуються члени сім`ї наймача, які прописані та мешкають разом з ним, а також тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житло.
Таким чином станом на 28 грудня 2000 року (на момент приватизації житла) у будинку АДРЕСА_1 ) був зареєстрований та мешкав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та який разом з іншими членами сім`ї брав участь у приватизації вищезазначеного будинку.
Керуючись статтями 264-265 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - свідоцтва про право власності на житло - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , правовстановлюючого документу - свідоцтва про право власності на житло від 28 грудня 2000 року, виданого згідно з розпорядженням (наказом) органу приватизації від 27 грудня 2000 р. за №4/10-1851.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається у Дніпровський апеляційний суд протягом тридцяти днів з дня його складення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: В. О. Головін
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123535038 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні