Ухвала
від 05.12.2024 по справі 295/17371/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/17371/24

Категорія 69

2/295/3946/24

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

05 грудня 2024 року

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Стрілецька О.В.,

вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом, поданим представником ОСОБА_1 адвокатом Соломонюком Святославом Анатолійовичем, до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в:

Адвокат Соломонюк С.А. звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідачки на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 6000,00 грн щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову до дня смерті позивача.

04.12.2024 на виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України на адресу суду надійшла інформація про зареєстроване місце проживання сторін.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддею встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначаються докази, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

В частині 5 ст. 177 ЦПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частиною 1 статті 205 СК України визначено, що суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін.

В позовнійзаяві,всуперечположенням п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України відсутній виклад обставин в обґрунтування позовних вимог з урахуванням норм ст.205 СК України, які підлягають встановленню судом при вирішенні питання про визначення розміру аліментів.

Зокрема, в позовній заяві відсутнє посилання на докази, які підтверджують матеріальний стан відповідачки, наявність в неї місця роботи; відсутнє посилання на докази, які підтверджують сімейний стан відповідачки, наявність в неї дітей, інших осіб, які перебувають на її утриманні; відсутнє посилання на докази, які підтверджують розмір доходу відповідачки, її можливість сплачувати аліменти в розмірі 6000,00 грн щомісячно, обов`язок доведення чого покладений саме на позивача.

В позовній заяві відсутнє будь-яке посилання на наявність у відповідача на праві власності нерухомого майна тощо.

В порушення вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не долучені докази, які підтверджують обставини, викладені вище.

Відповідно дост.84ЦПКУкраїни учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третійстатті 83 цього Кодексу. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Згідно з ч. 3 ст. 177 ЦПК України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання про витребування доказів.

Отже, у разі неможливості надати докази самостійно, відповідно до ч. 3 ст. 177 ЦПК України, позивач має право одночасно з поданням позовної заяви подати клопотання про витребування доказів, яке повинно відповідати вимогам ст. 84 ЦПК України.

Таким чином, позивачу слід надати суду уточнений позов з урахуванням вказаних недоліків, а у разі необхідності подати мотивоване клопотання про витребування необхідних доказів.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на те, що представник позивача подав позов, який не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати строк, достатній для усунення виявлених недоліків.

Керуючись ст.ст.4,83,84,175,177,185ЦПК України, суддя, -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву залишити без руху.

Встановити позивачустрок дляусунення недоліків,що неперевищує 5 (п`яти)днів з моменту отримання копії ухвали.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.Стрілецька

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення05.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123535286
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —295/17371/24

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Стрілецька О. В.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Стрілецька О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні