Справа № 296/10570/24
2/296/3710/24
УХВАЛА
Іменем України
"20" листопада 2024 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Адамович О.Й., перевіривши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлолюкс Плюс" до Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про скасування Акту спеціального розслідування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Корольовського районного суду м. Житомира з позовом та відповідно до змісту позовних вимог просить скасувати Акт спеціального розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався 18.07.2024 року о 15.15 у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Житлолюкс Плюс", що затверджений 17.10.2024 року виконуючим обов`язки начальника Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці О.В.Базяка.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Відповідно до п. п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, відповідно до вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Як вказувалося вище, в змісті позовних вимог позивач просить скасувати Акт спеціального розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався 18.07.2024 року о 15.15 у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Житлолюкс Плюс", що затверджений 17.10.2024 року виконуючим обов`язки начальника Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці О.В.Базяка.
Разом з тим, з позовної заяви, а також з доданих копій документів вбачається, що на підприємстві мав місце груповий нещасний випадок та було складено акти розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався 18.07.2024 року о 15.15 у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Житлолюкс Плюс".
Відповідно до п. 33 Постанови Кабінету Міністрів України № 337 від 17 квітня 2019 р. "Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві", комісія (спеціальна комісія) зобов`язана скласти акти за формою Н-1 (тимчасові акти за формою Н-1 у разі їх складення) згідно з додатком 11 у кількості, визначеній рішенням комісії (спеціальної комісії); у разі настання групових нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) скласти акти за формою Н-1 на кожного потерпілого.
Тому позивачу слід уточнити, який саме акт розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку гострого професійного захворювання (отруєння), аварії є предметом оскарження (відносно якого потерпілого ОСОБА_1 чи ОСОБА_2 ) у поданій позовній заяві.
Також в переліку документів, які додаються до позовної заяви чітко вказати додані документи, оскільки у додатках до позовної заяви зазначено лише один (копія) акт спеціального розслідування нещасного випадку за формою Н-1/П, а до позовної заяви додано два акти різного змісту. Вказане також підтверджується актом працівників Корольовського районного суду м. Житомира від 15.11.2024 року.
Недоліки необхідно усунути шляхом виконання всіх вимог зазначених в цій ухвалі суду та поданням позовної заяви в новій редакції з усуненими недоліками.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України, передбачено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Разом із тим, суд роз`яснює, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлолюкс Плюс" до Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про скасування Акту спеціального розслідування - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном 5 (п`ять) днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у встановлені строки, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. Й. Адамович
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123535388 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Адамович О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні