Ухвала
від 02.12.2024 по справі 363/705/22
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"02" грудня 2024 р. Справа № 363/705/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02грудня 2024року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вишгород у кримінальному провадженні №12021116150000406 відносно ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук та клопотання про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вишгородського районного суду Київської області знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

20.02.2024 року ухвалою Вишгородського районного суду Київської області обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було оголошено в розшук та судове провадження відносно останнього було зупинено до його розшуку.

25.11.2024 року через канцелярію суду надійшло клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 відповідно до якого, просить суд оголосити обвинуваченого у міжнародний розшук та розглянути клопотання про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, подане 08.11.2024 року.

Ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 26.11.2024 року кримінальне провадження відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України було відновлено для забезпечення розгляду клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук та розгляду клопотання про застосування до обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив суд оголосити обвинуваченого ОСОБА_4 у міжнародний розшук, а також просив розглянути клопотання про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Суд, дослідивши клопотання прокурора приходить до наступних висновків.

Клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук обґрунтовано тим, що за інформацією головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України ОСОБА_4 22.03.2022 року перетнув державний кордон України.

Відповідно до засади диспозитивності кримінального провадження, згідно положень ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Разом з цим, КПК України не містить норм, які надають повноваження суду приймати рішення про оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук.

При цьому, згідно ст. 6 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», однією з підстав для проведення оперативно-розшукової діяльності є наявність достатньої інформації, одержаної в установленому законом порядку, що потребує перевірки за допомогою оперативно-розшукових заходів і засобів, про осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду або ухиляються від відбування кримінального покарання.

Окрім того, відповідно до п. 8 Інструкції з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами Національної поліції України в запобіганні кримінальним правопорушенням, їх виявленні та розслідуванні, затвердженоїНаказом МВС України № 575 від 07.07.2017 року, у кримінальних провадженнях про тяжкі та особливо тяжкі злочини, в яких підозрюваного оголошено в розшук, у разі наявності достатніх підстав вважати, що особа може переховуватися за межами України, слідчий відповідно до законодавства вирішує питання про оголошення особи в міжнародний розшук.

Таким чином, системне тлумачення вищезазначених норм вказує на те, що питання про оголошення особи у міжнародний розшук може вирішуватися лише уповноваженою посадовою особовою правоохоронних органів в порядку здійснення оперативно-розшукової діяльності з встановлення місцезнаходження осіб, які переховуються від суду, і не віднесено до повноважень суду.

Враховуючи викладене, у задоволені клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого ОСОБА_4 у міжнародний розшук, слід відмовити.

Щодо клопотання про застосування до обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суд зазначає наступне.

Відповідно доч.1статті 177КПК Україниметою застосуваннязапобіжного заходує забезпеченнявиконання підозрюваним,обвинуваченим покладенихна ньогопроцесуальних обов`язків,а такожзапобігання спробам: 1)переховуватися відорганів досудовогорозслідування та/абосуду; 2)знищити,сховати абоспотворити будь-якуіз речейчи документів,які маютьістотне значеннядля встановленняобставин кримінальногоправопорушення; 3)незаконно впливатина потерпілого,свідка,іншого підозрюваного,обвинуваченого,експерта,спеціаліста уцьому жкримінальному провадженні; 4)перешкоджати кримінальномупровадженню іншимчином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 193 КПК України розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті.

Згідно ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

Відтак, враховуючи, що у задоволені клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук було відмовлено, а також те, що обвинувачений у судове засідання не з`явився, а його участь при розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є обов`язковою, суд приходить до переконання, що клопотання прокурора про застосування до обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, задоволенню не підлягає.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 193, 335, 372, 392 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 про оголошення обвинуваченого ОСОБА_4 у міжнародний розшук - відмовити.

У задоволені клопотання прокурора про застосування до обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - відмовити.

Кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України зупинити, у зв`язку із розшуком останнього.

Повний текст ухвали проголошено 04.12.2024 року о 09.30 годині.

Ухвала в частині відмовити у задоволені клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_1

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123536308
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —363/705/22

Ухвала від 06.12.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 20.11.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 23.08.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні