Ухвала
від 05.12.2024 по справі 308/11792/24
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/11792/24

2-о/308/324/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 грудня 2024 року м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:

головуючої судді - Зарева Н.І., присяжних - Кічун В.З., Кожахметова М.В., з участю:

секретаря судового засідання - Віраг Е.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області в порядку окремого провадження клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи в цивільній справі за заявою:

ОСОБА_1 , серія та номер паспорта НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ,

за участю заінтересованих осіб:

ОСОБА_2 , серія та номер паспорта НОМЕР_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , та

Департаменту осіальної політики Ужгородської міської ради, код ЄДРПОУ 03192997, адреса: пл. Шандора Петефі, 24, м. Ужгород,

Органу опіки і піклування виконавчого комітету Ужгородської міської ради, код ЄДРПОУ 04053699, адреса: м. Ужгород, пл. Поштова, 3.

про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення їй опікуна, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи - Органу опікита піклування виконавчого комітету Ужгородської міськоїради, звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із заявою про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною особою.

Разом з заявою представник заявника подав клопотання про призначення у справі судово-психіатричну експертизи, проведення якої просить доручити експертам Закарпатської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я» (адреса: місцезнаходження: 90202, Закарпатська область, Берегівський район, м. Берегове, вул. Мужайська, буд. 41).

Клопотання мотивоване тим, що для вирішення справи по суті необхідно встановити психічний стан ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Заявник та його представник просили розглянути клопотання про призначення експертизи у їх відсутності, клопотання підтримали, просили його задовольнити, про що подали відповідну заяву.

Захисник особи, стосовно якої вирішується питання визнання недієздатною, проти призначення експертизи не заперчив, просив розглянути клопотання у його відсутності, про що подав відповідну заяву.

Представник органу опіки та піклування подав заяву, в якій просить розглядати справу без їх участі.

Дослідивши матеріали справи у межах поданого клопотання, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим у разі, якщо у справі слід встановити психічний стан особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Як зазначається в п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним.

Як вбачається з позовної заяви та поданої медичної документації, є достатні підстави вважати, що ОСОБА_2 може мати хронічний, стійкий психічний розлад, не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними через свій стан фізичного та психічного здоров`я.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст.ст. 103-105 ЦПК України.

На підставі наведеного, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, у зв`язку з чим у справі слід призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Закарпатської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я».

Керуючись ст.ст. 76, 103, 104, 252, 353 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Клопотання задовольнити.

2.Призначити усправі амбулаторну судово-психіатричну експертизу.

3. На вирішення експертизи поставити питання:

- Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на будь-яке психічне захворювання?

- Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в силу свого психічного захворювання усвідомлювати значення своїх дій та/або керувати ними?

- Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з`являтися в судове засідання, а також особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності?

4. Виконання експертизи доручити експертам Закарпатської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я» (адреса: місцезнаходження: 90202, Закарпатська область, Берегівський район, м. Берегове, вул. Мужайська, буд. 41).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.

Попередити учасників справи про наслідки ухилення від проведення експертизи, передбачені ч. 1 ст. 109 ЦПК України, відповідно до якої у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

5. Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи № 308/11792/24, медичну документацію ОСОБА_2 .

6. Обов`язок щодо забезпечення проведення експертизи та витрати, пов`язані з проведенням експертизи, покласти на заявника ОСОБА_1 .

7. На час проведення експертизи, провадження у справі зупинити.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та присяжними.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали.

Суддя Н.І. Зарева

Присяжні В.З. Кічун

М.В.Кожахметова

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення05.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123542129
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —308/11792/24

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Зарева Н. І.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Зарева Н. І.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Зарева Н. І.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Зарева Н. І.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Зарева Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні