Ухвала
від 04.12.2024 по справі 308/10719/24
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/10719/24

У Х В А Л А

про забезпечення позову

04 грудня 2024 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про забезпечення позову у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР КРЕДИТ ФІНАНС»</a>, третя особа без самостійних вимог: Приватний виконавець виконавчого округу Закарпатської області Лукеча Олександр Васильович про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ужгородського міськрайонного суду знаходиться справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР КРЕДИТ ФІНАНС»</a>, третя особа без самостійних вимог: Приватний виконавець виконавчого округу Закарпатської області Лукеча Олександр Васильович про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

02.12.2024рокунаадресу судучерез систему"Електроннийсуд"від представникапозивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 надійшла заявапро забезпеченняпозову шляхом зупинення стягнення по виконавчому провадженню № 66842903 з примусового виконання виконавчого напису № 11807 від 16.06.2021 року, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бригідою В.О., про стягнення з ОСОБА_3 заборгованості у сумі 30950,00 грн. на користь ТОВ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС».

Вказує на те, що спірний виконавчий напис оскаржується позивачем в цілому, а з заробітної плати ОСОБА_1 вже тривалий час провадяться утримання коштів, тому на підставі ст. 150 ЦПК України звертається до суду із цією заявою, бо невжиття такого заходу приводить до порушення прав позивача.

Оскількиневжиттязаходівзабезпеченняпозовуможеутруднитичизробитинеможливим виконаннярішеннясуду,представникпозивачавсвоїйзаявіпроситьзадовольнитиїївповномуобсязі.

Відповіднодоч.1ст.153ЦПКУкраїнизаявапрозабезпеченняпозовурозглядаєтьсясудомнепізні-шедвохднівздняїїнадходженнябезповідомленняучасниківсправи.

Зважаючи на викладене, суд розглянув заяву про забезпечення позову без повідомлення учасниківсправи.

Суд, дослідивши матеріали справи в межах заяви про забезпечення позову, дійшов наступного висновку.

З матеріалівсправивбачається,щоміжсторонами виникспірзприводу оскарженнязокрема виконавчого напису №11807 від 16.06.2021 року, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бригідою В.О., про стягнення з ОСОБА_3 заборгованості у сумі 30950,00 грн. на користь ТОВ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС».

Відповідно до ч.1,2ст.149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150цьогоКодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Звернення з позовом до суду за захистом порушених прав, інтересів фізичних осіб та юридичних осіб, а також свобод фізичних осіб є одним із способів судового захисту.

Інститут забезпечення позову при цьому, дає можливість суду до ухвалення рішення по суті вжити заходів щодо забезпечення заявленого позову у певних визначених випадках, враховуючи чітко визначені підстави.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості заявленого клопотання, суд зазначає, що інститут забезпечення позову регламентовано статтями 149 151 ЦПК України, які встановлюють підстави для вжиття заходів забезпечення позову, а також способи забезпечення позову в цивільному процесі. Наявність такого інституту є однією з гарантій виконання рішення суду і спрямована на дотримання норми щодо обов`язковості до виконання судових рішень, встановленої нормами Конституції України.

Забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого перебуває справа, до вирішення справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду. Це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду у випадку задоволення позовних вимог.

Відповіднодост.149ЦПКУкраїни,судзазаявою учасникасправимаєправо вжити передбачених статтею150цьогоКодексузаходівзабезпеченняпозову.

Забезпеченняпозову допускаєтьсяякдо предявленняпозову,такінабудь-якійстадії розгляду справи,якщо невжиттятаких заходів може істотно ускладнити чиунеможливити виконання рішення суду абоефективний захист,або поновлення порушенихчиоспорюваних правабоінтересів позивача, зазахистомякихвін звернувся абомає намірзвернутисядосуду.

Метою забезпечення позову, є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Посутізабезпеченняпозовує встановленням судомобмеженьсуб`єктивнихправ, свобод таінтересів відповідачаабопов`язанихзниміншихосіб вінтересах забезпечення реалізації в майбутньому актівправосуддяізадоволенняпретензійпозивача(заявника).

Забезпеченняпозовуєтимчасовим обмеженнямійогозначення полягаєвтому,щоним захищаються законніінтересипозивачанатойвипадок,коли відповідачбуде діяти недобросовісно або колиневжиттязаходівзабезпеченняпозову можепотягтиза собою неможливість виконання судового рішення. Крімцього,інститут забезпеченняпозову захищає врівнійміріінтереси як позивача, таківідповідача.

Зазагальнимправилом,заявникзобов`язаний довестинаявність підстав для забезпечення позову, надавшивідповіднідокази.

Такимчином,заходизабезпеченняпозовузастосовуютьсядлятого,щоб гарантувати виконання можливогорішеннясудуіповиннізастосовуватисьлишеуразі необхідності, оскількибезпідставне зверненнядотакихдійможепривестидопорушенняправізаконних інтересів інших осібабо учасників процесу.

При цьому згідно до п. 6 ч.1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, в тому числі, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчий напис нотаріуса є видом виконавчого документу і, як передбачено ст. 90 Закону України «Про нотаріат», стягнення за виконавчим написом провадиться в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

До позовузаявником долученодокази напідтвердження того,що приватним виконавцем Лукеча О.В. здійснюється виконавчепровадження№68842903 звиконаннявиконавчого напису нотаріуса №11807від16.06.2021року,вчиненийприватнимнотаріусом Київськогоміського нотаріальногоокругу Бригіда В.О. на користь ТОВ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС», в рахунок примусового стягнення заборгованості в розмірі 30950,00грн.

Отже, невжиття заходу забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса №11807від16.06.2021року, вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бригіда В.О. може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно ч.6 ст.153 ЦПК України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Згідно з п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»№9 від 22.12.2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахування доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючипитання прозабезпечення позову, судмаєбрати доувагиінтересине тільки позивача,ай іншихосіб, праваякихможутьбути порушеніузв`язкуіз застосуванням відповідних заходів.

Зважаючи навикладене вище,вимоги діючогозаконодавства,виходячи зоцінки обґрунтованості доводів позивачащодо необхідностівжиття заходівзабезпечення позовуз урахуванням розумності, обґрунтованості іадекватності вимогзаявника щодозабезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін;наявності зв`язкуміж заходомщодо забезпеченняпозову іпредметом позовноївимоги,в томучислі,спроможності заходів,який заявникпросить вжитиу порядкузабезпечення позову, забезпечити фактичневиконання судовогорішення вразі задоволенняпозову;імовірності істотного ускладненнячи унеможливлення виконаннярішення судуабоефективний захист, абопоновлення порушенихчи оспорюванихправ абоінтересівпозивача, зазахистом якихвін звернувся досуду,з метоюзабезпечення ефективногозахисту іпоновлення правта інтересів позивача, враховуючи те,що обранийзаявникомспосібзабезпеченняпозовушляхом зупинення стягнення напідставі виконавчого напису нотаріусадо набраннязаконної сили рішенням судуза позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР КРЕДИТ ФІНАНС»</a>, третя особа без самостійних вимог: Приватний виконавець виконавчого округу Закарпатської області Лукеча Олександр Васильович про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, передбачений приписами ЦПК України, суд вважає, що заява проедставника позивача про забезпечення позову є обгрунтованою і підлягає задоволенню, оскільки невжиття заходів забезпечення позову, в подальшому, може істотноускладнити чиунеможливити виконання рішеннясуду, у разі задоволення позовних вимог.

Судзнаходить,щозаявлений позивачемвид заходузабезпеченняпозовує доцільним заходом забезпеченняпозовуврамкахданоїсправи.

Необхідністьобранняданоговиду забезпеченняпозовує обґрунтованою,такяк невжиття заходів забезпеченняпозову,можеістотно ускладнитичиунеможливити виконання майбутнього рішення суду.

Прицьому судом враховано, що Європейськийсудзправлюдини урішенні від 29червня2006рокуусправі"ПантелеєнкопротиУкраїни"зазначив,щозасібюридичного захисту має бутиефективним,якнапрактиці,такізазаконом.

Проаналізувавшизаяву про забезпечення позову усукупностізнормами процесуального законодавства,суддійшоввисновкупронаявність підставдляїї задоволення.

Керуючись ст.ст. 149-153, 157 ЦПК України, суд,-

ухвалив:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про забезпечення позову у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР КРЕДИТ ФІНАНС»</a>, третя особа без самостійних вимог: Приватний виконавець виконавчого округу Закарпатської області Лукеча Олександр Васильович про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню задовольнити.

Зупинити стягненняна підставівиконавчого напису№11807від16.06.2021 року,вчинений приватнимнотаріусом Київськогоміського нотаріальногоокругу Бригіда В.О. на користь ТОВ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС», в рахунок примусового стягнення заборгованості в розмірі 30950,00грн.

Роз`яснити позивачу положеннястатті 159 ЦПК України, за якими увипадку закриття провадження або залишення позовної заяви без розгляду з інших, ніж зазначені у частині першійстатті 155 цього Кодексупідстав або у випадку ухвалення рішення суду щодо повної або часткової відмови у задоволенні позову відповідач або інша особа, чиї права або охоронювані законом інтереси порушені внаслідок вжиття заходів забезпечення позову, має право на відшкодування збитків, заподіяних забезпеченням позову, за рахунок особи, за заявою якої такі заходи забезпечення позову вживалися.

Розяснити відповідачу, що особи, винні в порушенні заходів забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Копію ухвали для виконання направити до приватного виконавця Лукеча О.В.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду К.К.Бенца

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення04.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123542165
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —308/10719/24

Рішення від 27.12.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 27.06.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні