Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 грудня 2024 року Справа №200/8385/24
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Тарасенко І.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (юридична адреса: 03186, м. Київ, Чоколівський бульвар, 13, код ЄДРПОУ 40446120) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання повторно розглянути заяву від 03.06.2023 року щодо встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 через свого представника адвоката Карацюбу Валерія Леонідовича, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання повторно розглянути заяву від 03.06.2023 року щодо встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно з ч. 9 ст. 44 КАС України, у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Суд зазначає, що ОСОБА_1 через свого представника адвоката Карацюбу Валерія Леонідовича звернувся до суду з даним позовом через систему «Електронний суд», однак не надав до суду доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копії позовної заяви з додатками, а саме: відповідачам комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду докази надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи, а саме: відповідачам комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Крім того, відповідно до п. 5ч. 5ст. 160 КАС Українив позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
За правилами ч. 4ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У відповідності дост. 94 КАС України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Позивач у своїй позовній заяві зазначає, що він 01.09.2023 року звернувся із заявою про встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на розгляд Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, проте не надав до суду копію зазначеної заяви.
Крім того, позивач зазначає, що він 02 лютого 2024 року повторно звертався, проте також не надав суду зазначену заяву та додатки до неї.
Також позивач вказує, що він 03 червня 2024 року знову звертався із заявою до відповідача, із додатком довідкою СБУ, проте й ці документи ним не надані до позовної заяви.
На підставі ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до ч. 2 статті 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 44, 160, 161, 169, 243, 248, 256, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 .
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду докази надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи, а саме: відповідачам комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, копії позовної заяви з додатками, також надання доказів на які позивач посилається у своєму позові, а саме: заяви про встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України від 01.09.2023 року, 02.02.2024 року та від 03.06.2024 року із додатками до цих заяв.
У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Тарасенко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123548877 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Тарасенко І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні