ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
05 грудня 2024 року м. ПолтаваСправа № 816/4929/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Молодецького Р.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну стягувача у виконавчому листі в справі за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Елконрембуд" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків,-
В С Т А Н О В И В:
До Полтавського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну стягувача Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області у виконавчому листі №816/4929/14 на Головне управління Пенсійного фонду в Полтавській області.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.11.2024 заяву Головного управління Пенсійного фонду України призначено у судовому засіданні.
У судове засідання з розгляду заяви про заміну стягувача у виконавчому листі заінтересована особа, яка звернулася із заявою, учасники справи не з`явилися, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлялися належним чином.
В силу положень частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (частина 4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України).
З огляду на викладене, суд вважав за можливе розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснювати за відсутності заінтересованої особи, що звернулася із заявою, та учасників справи.
Враховуючи положення частини 9 статті 205 КАС України, суд вирішив розгляд заяви про заміну сторони у виконавчому листі здійснювати у порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов наступних висновків.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про заміну сторони її правонаступником підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 18.02.2015 адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Елконрембуд" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків - задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Елконрембуд" (код ЄДРПОУ 35314269) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 2818,70 грн (дві тисячі вісімсот вісімнадцять гривень 70 коп.).
06.04.2015 Полтавським окружним адміністративним судом позивачу видано виконавчий лист.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 09.01.2018 замінено сторону виконавчого провадження ВП 52437901 - стягувача Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кременчуці (ідентифікаційний код 25913486) на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (ідентифікаційний код 41319427, вул. Гоголя, 34, м. Полтава, Полтавська область, 36011).
12.11.2024 від Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області надійшла заява про заміну стягувача у виконавчому листі №816/4929/14.
За змістом пункту 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 21.12.2022 № 28-2 Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі - Фонд). Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об`єднаними управліннями (далі - управління Фонду) утворюють систему територіальних органів Фонду.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 №1105-XIV, припинено Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду, реорганізувавши їх шляхом приєднання до Пенсійного фонду України з 1 січня 2023 року. Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції Фонду та їх відділень. Кабінету Міністрів України у встановленому порядку вжити заходів, що випливають із цього Закону.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що правонаступником управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (код ЄДРПОУ 41319427) є Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927).
Відповідно до частини першої статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження" під виконавчим провадженням як завершальною стадією судового провадження і примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) розуміється сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону
Як передбачено частинами 1, 2 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Положення частини 5 статті 15 цього Закону передбачають, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником (процесуальне правонаступництво) відбувається виключно за відповідним рішенням суду.
Слід зазначити, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження представляє собою процес, який починається з моменту набрання судовим рішенням законної сили і завершується настанням відповідних обставин, передбачених статтею 39 Закону України "Про виконавче провадження".
При цьому, виконавче провадження здійснюється з дотриманням засад верховенства права, за якого кожен з учасників має можливість реалізувати обсяг вимог наданих йому судовим рішенням.
Водночас, за змістом ч.1 ст. 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Згідно з частиною першою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
А відповідно до частини 4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
З урахуванням наведеного, суд доходить висновку про наявність підстав для заміни стягувача у виконавчому листі управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області його правонаступником - Головним управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927).
Отже, заяву представника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну стягувача у виконавчому листі належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 205, 229, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну стягувача у виконавчому листі задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому листі №816/4929/14, виданому 06 квітня 2015 року, з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (код ЄДРПОУ 41319427, вул. Гоголя, 34, м. Полтава, Полтавська область, 36011) на Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014).
Копію ухвали надіслати учасникам справи, Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали до Другого апеляційного адміністративного суду, в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.І. Молодецький
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123550574 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Р.І. Молодецький
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні