Справа № 309/5190/24
Провадження № 2/309/1400/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
25 листопада 2024 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Лук`янова О.В., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - Боронявський старостинський округ, про визнання права власності на землю,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - Боронявський старостинський округ, про визнання права власності на землю.
Суддя, перевіривши позовну заяву, вважає, що вона подана без додержання вимог, викладених у ст.175 ЦПК України, а саме: позовна заява не містить:
-зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а саме: нормативно-правове обґрунтування визнання за ним права власності на дві земельні ділянки; нормативно-правове обґрунтування скасування державних актів на право власності на дві земельні ділянки, видані ОСОБА_2 ;
-виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Крім того, суддя вважає, що заява подана без додержання вимог, викладених у ст.177 ЦПК України.
З поданої позовної заяви вбачається, що позивач ОСОБА_1 подав до суду позовну заяву, визначивши в ній, що це позов майнового характеру та зазначив ціну позову 12320грн.00коп., сплативши судовий збір в розмірі 1211грн.60коп..
Відповідно до п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України: ціна позову визначається: у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.
Відповідно до ч.2 ст.176 ЦПК України: якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
На підставі вищевикладеного, суддя вважає, що визначена позивачем ціна позову 12320грн.00коп. /вартість двох земельних ділянок, площею 0,8га та 0,2га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва/ вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна, а тому суд попередньо визначає розмір судового збору за заявлену позовну вимогу майнового характеру 1500грн.00коп..
На підставі вищевикладеного суддя вважає, що позивач ОСОБА_1 повинен доплатити належну суму судового збору за позовну вимогу майнового характеру в розмірі 288грн.40коп. /1500грн.00коп. 1211грн.60коп. = 288грн.40коп./ і подати суду відповідні докази такої сплати оригінал квитанції про доплату.
Крім того, з поданої позовної заяви вбачається, що позивач подав до суду позовну заяву, в якій заявлено:
-одну вимогу майнового характеру: про визнання за позивачем право власності на дві земельні ділянки;
-одну вимогу немайнового характеру: про скасування державних актів на право власності на дві земельні ділянки, видані ОСОБА_2 .
Відповідно ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI: передбачений розмір судового збору за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI: передбачений розмір судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1211грн.20коп..
На підставі вищевикладеного суддя вважає, що позивач ОСОБА_1 повинен сплатити судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру в сумі 1211грн.20коп. і подати суду відповідні докази такої сплати оригінал квитанції.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України: суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України: в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Керуючись ст.175-177, 185, 260-261, 353 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - Боронявський старостинський округ, про визнання права власності на землю, - залишити без руху.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 виправити недоліки позовної заяви у термін 10 днів з дня отримання ним копії ухвали та роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Хустського
районного суду: Лук`янова О.В.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123558649 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про комунальну власність щодо визнання права власності |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Лук'янова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні