Справа № 510/229/23
Провадження № 2-ві/510/1/24
У Х В А Л А
05.12.24 р. Ренійський районний суд Одеської області
у складі : головуючого судді - Дудник В.І.;
за участю секретаря Лабановой С.І.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в м. Рені цивільну справу за заявою представника заявника Товариства з обмеженою відповідальністю «МОВІГРУП КАРТАЛ» - адвоката Арабаджи Ігоря Андрійовича про відвідсудді , -
В С Т А Н О В И В
У провадженні судді Ренійського районного суду Одеської області Сорокіна К.В. знаходиться цивільна справа № 510/229/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ «МОВІГРУП КАРТАЛ» про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
На нинішній час від представника заявника - відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «МОВІГРУП КАРТАЛ» - адвоката Арабаджи Ігоря Андрійовича надійшла письмова заява про відвід судді, головуючому у справі.
Мотивуючи заявлений відвід, позивач вказав, що п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України встановлює підстави для відводу судді, серед яких є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Так, ним було зазначено, що головуючий суддя Сорокін Костянтин Валерійович не може розглядати вищевказану цивільну справу і підлягає відводу, оскільки він є родичем громадянина України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме хрещеним батьком його доньки. Сам ОСОБА_2 є працівником ТОВ «МЕМАР», директором якого є ОСОБА_3 , який також є директором ТОВ «МОВІГРУП КАРТАЛ», що встановлено матеріалами справи.
Дані обставини, на думку позивача, можуть викликати сумніви в об`єктивності та неупередженості судді Сорокіна К.В. та законності прийнятого ним рішення у справі.
В судове засідання сторони не явились.
Вивчивши мотиви, викладені у заяві про відвід судді, матеріали справи, суд, виходячи з положень ст.36, ст.ст. 39-40, 43 ЦПК України, приходить до висновку, що зобов`язаний задовольнити заявлений відвід.
Однією з процесуальних гарантій реалізації завдань судочинства та ухвалення законних та обґрунтованих рішень у судових справах є інститут відводу (самовідводу) судді, що має на меті відсторонення від участі у справі суддів, щодо неупередженості яких є сумніви (Неупередженість суду (суддів) у контексті практики Європейського суду з прав людини). Свого часу Європейський суд з прав людини встановив, що вимога «неупередженість» має два аспекти. По-перше, суддя повинен бути вільний від особистих упереджень та пристрастей. По-друге, він повинен виключати будь-які обґрунтовані сумніви щодо цього.
Національне законодавство встановлює таку підставу відводу, як наявність обставин, що викликають сумнів в неупередженості судді.
Незалежність суддів є прерогативою чи привілеєм, що надається не на користь власних інтересів суддів, а на користь забезпечення верховенства закону та в інтересах тих осіб, що покладають надію на правосуддя (висновок №1 (2001) КРЄС для Комітету Міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів та незмінюваність суддів).
Незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів… Судді повинні бути безсторонніми, вільними від будь-яких зв`язків, прихильності чи упередження, що впливає або може сприйматися як таке, що впливає на здатність судді приймати незалежні рішення (Висновок №1 (2001) КРЄС для Комітету Міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів та незмінюваність суддів).
Основним завданням судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судових спорів, на основі принципів, зокрема, верховенства права та рівності всіх учасників перед законом і судом.
Згідно із п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини
кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Європейським судом з прав людини в рішенні по справі «Білуха проти України» від 09.11.2006р. зазначено, що «особиста безсторонність суду презюмується , поки не надано доказів протилежного.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Газета «Україна-центр» проти України» від 15.10.2010р. для забезпечення існування неупередженості суду для цілей п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини необхідно виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо безсторонності суду.
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Бочан проти України» від 03.05.2007р. суд нагадує, що «безсторонність» в сенсі п. 1 ст. 6 Конвенції має визначатися відповідно до суб`єктивного критерію, на підставі особистих переконань та поведінки конкретного судді у конкретній справі тобто, жоден з членів суду не має проявляти будь-якої особистої прихильності або упередження, та об`єктивного критерію тобто, чи були у судді достатні гарантії для того, щоб виключити будь-які легітимні сумніви з цього приводу. Відповідно до об`єктивного критерію має бути визначено, чи наявні факти , що можуть бути перевірені, які породжують сумніви щодо відсутності безсторонності суддів. У цьому зв`язку навіть зовнішні ознаки мають певне значення. Ключовим питанням є питання довіри, яку суди в демократичному суспільстві мають вселяти суспільству і, перш за все,сторонам у процесі.
Згідно ізп.5ч.1ст.36ЦПК України, суддя не може брати участі в розгляді цивільної справи і підлягає відводу (самовідводу) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді. Відповідно до ч.2 ст.39 ЦПК України встановлено, що за наявностіпідстав,зазначенихустаттях 36-38ЦПК України Кодексу, судді може бути заявлено відвід учасниками справи.
Аналізуючи мотиви, викладені у заяві про відвід, суддя зазначає, що хрещені батьки являються духовними родичами (батьками) дитини, котрі відповідають за її прилучення до церкви і які повинні частково брати участь у вихованні свого похресника. Входячи з цього, хрещені батьки мають споріднені, дружні зв`язки із членами родини похресника, спілкуються із ними та ін. Як стверджує представник заявника, суддя Сорокін К.В. став хрещеним батьком дитині ОСОБА_2 , який є працівником ТОВ «МЕМАР», в якому один і той самий керівник Мєрліч І.С., що і у ТОВ «МОВІГРУП КАРТАЛ».
Враховуючи все вищенаведене, з метою зміцнення високої довіри громадян до суду, висновків Європейського суду з прав людини з цього питання, запобігання безпідставним обвинуваченням на адресу головуючого по справі у нібито необ`єктивності та упередженості при розгляді даної справи, суд приходить до висновку, що з урахуванням ситуації, що склалась, положень ст. 36 ЦПК України, наявності у сторони по справі переконання про наявність обставин, які викликають сумнів у об`єктивності та неупередженості судді, заяву представника відповідача про відвід головуючого по справі доцільно задовольнити, а справу передати для розгляду іншому судді.
Керуючись ст.ст.36,39-41 ЦПКУкраїни, -
У Х В А Л И В
Заяву представника заявника Товариства з обмеженою відповідальністю «МОВІГРУП КАРТАЛ» - адвоката Арабаджи Ігоря Андрійовича про відвідсудді у цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до ТОВ«МОВІГРУП КАРТАЛ»про визнаннянезаконним таскасування наказупро звільнення,поновлення нароботі тастягнення середньогозаробітку зачас вимушеногопрогулу -задовольнити.
Справу передатидля перерозподілуіншому суддічерез канцеляріюсуду відповіднодо вимогст.41ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.І. Дудник
Суд | Ренійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123560775 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Ренійський районний суд Одеської області
Дудник В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні