Справа № 526/3088/24
Провадження № 2/526/1139/2024
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
(заочне)
06 грудня 2024 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого Киричка С.А.,
з участю секретаря Широколави О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в м. Гадяч цивільну справу № 526/3088/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: виконавчий комітет Гадяцької міської ради про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації,
встановив:
16 серпня 2024 року позивач звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа: виконавчий комітет Гадяцької міської ради про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації.
Ухвалою Гадяцького районного суду Полтавської області від 22.08.2024 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
У судове засідання позивач не з`явилася, надавши суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач у судове засідання не з`явився.
Суд вирішив можливим розглянути справу у відсутність сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.
Розгляд справи здійснювався за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2ст. 247 ЦПК України.
Судом встановлено, що на підставі рішення Гадяцької міської ради Полтавської області від 21.01.1991 року №20 ОСОБА_1 видано ордер на службову квартиру АДРЕСА_1 .
Зазначена квартира є неприватизованою та перебуває у її законному користуванні на підставі ордеру № 74 від 04 лютого 1991 року, виданого виконавчим комітетом Гадяцької міської ради народних депутатів, ордер видано на моє ім`я, склад сім`ї: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 . Після отримання ордеру ОСОБА_1 зареєструвала в ній своє місце проживання.
Згідно акту встановлення поштової адреси квартири в одноповерховому багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_2 постійно діючої комісії з розгляду питань житлово-комунального господарства, містобудування та будівництва при виконавчому комітеті Гадяцької міської ради від 13 грудня 2022 року, комісією встановлено, що відповідно до інформації, наданої завідувачем сектору комунальної власності виконавчого комітету Гадяцької міської ради, квартира АДРЕСА_3 є службовою та перебуває в комунальній власності Гадяцької міської територіальної громади. З 05 лютого 1991 року у вищевказаній квартирі зареєстрована та фактично проживає ОСОБА_1 . На день перевірки, комісією встановлено, що фактична адреса квартири, в якій ОСОБА_1 , зареєстрована та проживає: АДРЕСА_4 .
Таким чином,вона назаконних підставах,як квартиронаймач,проживає уквартирі заадресою:АДРЕСА_4 .
У вказаному житловому приміщенні також зареєстровані її племінники: ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
Відповідач ОСОБА_2 хоча єзареєстрованим заадресою:АДРЕСА_4 , але фактично в даній квартирі більше десяти років не проживає, його особистих речей у квартирі немає.
ОСОБА_2 веде аморальний спосіб життя. Фактичне місце його проживання невідоме.
Разом з тим, враховуючи, що відповідач ОСОБА_2 понад рік не проживає у неприватизованій, службовій квартирі, в якій ОСОБА_1 є квартиронаймачем, його місце реєстрації у вказаному житлі є формальністю.
ОСОБА_1 повністю несе всі витрати по утриманню та сплаті комунальних послуг за квартиру. Реєстрація місця проживання відповідача у квартирі порушує її права та законні інтереси і створює незручності, оскільки вона змушена сплачувати додаткові комунальні послуги.
Актами обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 01.08.2022, 15.08.2023, 04.08.2023, 18.06.2024 підтверджується, що ОСОБА_2 понад рік не проживає за місцем реєстрації по АДРЕСА_4 .
Відповідно до ст. 47 Конституції України, кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Статтею 61 ЖК України передбачено, що користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення, який укладається на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім`я якого видано ордер.
Згідно з ст. 63 ЖК України предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду є окрема квартира або інше ізольоване жиле приміщення.
Права і обов`язки членів сім`ї наймача передбачені ст. 64 ЖК України члени сім`ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов`язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім`ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов`язаннями, що випливають із зазначеного договору. До членів сім`ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім`ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
Відповідно до ст. 71 ЖК України, при тимчасовійвідсутності наймачаабо членівйого сім`їза нимизберігається жилеприміщення протягомшести місяців.
Статтею 72 ЖК України передбачено, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Згідно з ч. 2 ст. 107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім`ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім`я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім`ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.
Пунктом 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.04.1985 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» (зі змінами та доповненнями), передбачено, що відповідно до ст. 107 ЖК України наймач або член його сім`ї, який вибув на інше постійне місце проживання, втрачає право користування жилим приміщенням з дня вибуття, незалежно від пред`явлення позову про це. На ствердження вибуття суд може брати до уваги будь-які фактичні дані, які свідчать про обрання стороною іншого постійного місця проживання (повідомлення про це в листах, розписка, переадресовка кореспонденції, утворення сім`ї в іншому місці, перевезення майна в інше жиле приміщення, виїзд в інший населений пункт, укладення трудового договору на невизначений строк тощо).
керуючись статтею55Конституції України,статтями 71,72 ЖК України, статтями 4, 5, 174-177 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: виконавчий комітет Гадяцької міської ради про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 , такими, що втратив право користування житловим приміщенням, а саме квартирою за адресою: АДРЕСА_4 та зняти його з реєстраційного обліку у вказаній квартирі.
Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення суду складено 06 грудня 2024 року.
Суддя: С. А. Киричок
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123561951 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Киричок С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні