Київський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/8264/24
Провадження № 1-кс/552/2796/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.12.2024 м. Полтава
Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , детектива ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , представника володільця майна ОСОБА_5 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В:
Старший детектив Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.
Клопотання обґрунтоване тим, що підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72024171000000037 від 17.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України.
Зазначав, що під час досудового розслідування встановлено, що групою осіб здійснюється незаконна діяльність, спрямована на незаконний обіг підакцизних товарів скрапленого газу. Співучасниками на території стоянок вантажного транспорту м. Полтави здійснюється придбання за готівкові кошти скрапленого газу з газовозів, що мають логотипи відомих брендів, який у подальшому зберігається та транспортується для подальшого збуту автомобілями-цистернами Рено, д.н.з. НОМЕР_1 , та Сканія, д.н.з. НОМЕР_2 .
Також зазначав, що вказаними вище газовозами здійснюється незаконне перевезення скрапленого газу до місць розвантаження з метою його незаконного зберігання та реалізації через мережі автозаправних станцій на території Полтавської області без документального відображення у бухгалтерському та податковому обліках, у т.ч. на АЗС ТОВ «Велес ДХ» (ЄДРПОУ 43174952) за адресами: м.Миргород, вул.Анатолія Карбана, 1г-1в та м.Кобеляки, вул.Дружби, 1б, а також ТОВ «АПБ-ОІЛ» (ЄДРПОУ 39990187) за адресою: Полтавська область, м.Хорол, вул. Миргородська, 100б.
Детектив вказував, що 28.11.2024 на підставі ухвали слідчого судді від 25.11.2024 проведено огляд автозаправного комплексу «КСЕМ» ТОВ «АПБ-ОІЛ»(ЄДРПОУ39990187)розташованого заадресою:Полтавська область,м.Хорол,вул.Миргородська,100б під час проведення якого виявлено та вилучено речі,предмети тадокументи, які мають значення речових доказів у цьому кримінальному провадженні.
Просив слідчого суддю накласти арешт на виявлене та вилучене майно.
В судовому засіданні детектив підтримав вимоги клопотання.
Прокурор вимоги клопотання підтримав за виключенням пального в резервуарах, на які просив не накладати арешт.
Представник володільця майна заперечувала проти накладення арешту на вилучені речу та документи.
Розглянувши матеріали клопотання, заслухавши думки учасників розгляду, слідчий суддя приходить до таких висновків.
З наданих до слідчого судді матеріалів вбачається, що відділом детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №72024171000000037 від 17.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, під час досудового розслідування в якому встановлено, що групою осіб здійснюється незаконна діяльність, спрямована на незаконний обіг підакцизних товарів скрапленого газу. При цьому, співучасниками на території стоянок вантажного транспорту м. Полтави здійснюється придбання за готівкові кошти скрапленого газу з газовозів, що мають логотипи відомих брендів, який у подальшому зберігається та транспортується для подальшого збуту автомобілями-цистернами Рено, д.н.з. НОМЕР_1 , та Сканія, д.н.з. НОМЕР_2 .
28.11.2024 на підставі ухвали слідчого судді від 25.11.2024 проведено огляд автозаправного комплексу «КСЕМ» ТОВ «АПБ-ОІЛ»(ЄДРПОУ39990187),розташованого заадресою:Полтавська область,м.Хорол,вул.Миргородська,100б під час проведення якого виявлено та вилучено ряд речей та документів, в тому числі грошові кошти, пальне, експериментальні зразки пального.
Постановою старшого детектива ОСОБА_3 від 29.11.2024 виявлене та вилучене в ході проведеного огляду майно визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
У відповідності до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Якщо документи містять зазначені вище ознаки, вони теж є речовими доказами.
Матеріалами клопотання встановлено, що виявлене та вилучене майно має значення речових доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт вилученого майна необхідно застосувати з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
З огляду на вищевказане, відповідно до ст.ст.167, 170, 171 КПК України, є обґрунтованим твердження детектива про необхідність накладення арешту на вищевказане у клопотанні майно, щодо якого є підстави вважати, що воно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегло на собі його сліди, а не застосування арешту на дане майно може привести до його знищення, втрати або настання інших наслідків, які можуть перешкодити здійсненню досудового розслідування.
Відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Матеріалами клопотання встановлено, що в ході поведеного 28.11.2024 огляду окрім експериментальних зразків палива, вилучено бензин марки А-95 в об`ємі 4964,49 л у резервуарі № 3, бензин марки А-92 в об`ємі 6156,91 л у резервуарі № 4, дизельне пальне об`ємом 23424,54 л у резервуарі № 2 та дизельне пальне у резервуарі № 1.
Слідчий суддя враховуючи думку прокурора, а також ту обставину, що органом досудового розслідування вилучено експериментальні зразки зазначеного палива, приходить до висновку, що щодо пального в резервуарах відсутні підстави для накладення на нього арешту.
Накладення арешту на решту зазначеного в клопотанні майна не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Тому слідчий суддя приходить до висновку про те, що клопотання в частині арешту майна, щодо якого підтримано клопотання в судовому засіданні, є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Статтею 175 КПК України передбачено, що ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Порядок зберігання речових доказів і документів та вирішення питання про спеціальну конфіскацію визначено норами ст. 100 КПК України, якою, зокрема, передбачено, що речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні. Речові докази, які отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються та докладно описуються в протоколі огляду. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється впорядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України постановою від 19 листопада 2012 року № 1104 затверджено Порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.
Відтак, визначення місця зберігання вищевказаного майна має здійснюватися органом досудового розслідування з дотриманням вимог ст. 100 КПК України та Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою КМУ від 19.11.2012 № 1104.
Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт, із забороною користування, розпорядження та відчуження, на вилучені 28.11.2024 при проведенні огляду автозаправного комплексу «КСЕМ» ТОВ «АПБ-ОІЛ»(ЄДРПОУ39990187),розташованого заадресою:Полтавська область,м.Хорол,вул.Миргородська,100б речові докази, а саме на:
-Мобільний телефон ОСОБА_6 Redmi Note 12 pro, imei1: НОМЕР_3 , з сім-картками НОМЕР_4 , НОМЕР_5
-Мобільний телефон робочий Samsung A05, imei1: НОМЕР_6 , сім-картка НОМЕР_7
-Грошові кошти з сейфу наступними номіналом та кількістю: 100 грн. 20 шт; 200 грн. 68 шт, 500 грн. 74 шт, 1000 грн. 11 шт. (на суму 63600грн.)
-Грошові кошти з каси наступними номіналом та кількістю: 5 грн. 3 шт, 10 грн. - 2шт, 20 грн. 20 шт, 50 грн. 18 шт, 100 грн. - 13 шт, 200грн. 19шт., 500грн. 53шт, 1000 грн. 27шт. (на суму 59935грн.)
-Грошові кошти з прилавку наступними номіналом та кількістю: 1 грн. 1 шт, 10грн. 1 шт, 20 грн. 1 шт, 50 грн. 1 шт, 100 грн. 3 шт, 500 грн. 201 шт, 1000 грн. 9 шт. (на суму 109881 грн.)
-Копії дозвільних документів та сертифікатів якості на 53 арк.;
-Аркуші формату А4 «ведомость без денег чек не пробивать» із записами щодо руху палива на 30 арк.
-Договір поставки №07/08/2024-1 від 07.08.2024 з видатковим накладними 11 арк.
-Журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС на 46 арк.
-Квитанція Х-Звіт РРО №0510 за 28.11.2024 на 1 арк. відповідно до якого залишки палива складають: Резервуар 1 (ДП) - 22276,78 л, Резервуар 2 (ДП) 23424,54 л, Резервуар 3 (А95) 4964, 49 л, Резервуар 4 (А92) 6156,91 л, Резервуар 5 ( газ) 8216,61 л;
-Змінна звітність роздрукована з програмного забезпечення 1-С по АЗС станом на 28.11.2024 на 3 арк. відповідно до якого залишки палива складають: Резервуар 1 (ДП) 14483,50 л, Резервуар 2 (ДП) 15885,47 л, Резервуар 3 (А95) 16347,52 л, Резервуар 4 (А92) 13788,71 л, Резервуар 5 ( газ) 5829,81 л;
-Квитанція Х-звіт РРО №446 за 28.11.2024 на 1 арк.
-Звіт Загальний терміналу Приватбанк за 28.11.2024 на 1 арк.
-Звіт х-баланс терміналу Приватбанк за 28.11.2024 на 1 арк.
-Журнал оперативного обліку скрапленого газу, що надійшов 21арк.
-Журнал обліку та стану обладнання резервуарного парку на 23 арк.
-Змінний журнал АЗС на 47 арк.
-Журнал обліку газонебезпечних робіт на 23 арк.
-Зошит з чорновими записами
-Змінна звітність роздрукована з програмного забезпечення 1-С по АЗС за період з 01.01.2024 по 28.11.2024 на 12 арк.
-звітність роздрукована з програмного забезпечення 1-С по АЗС по руху палива за період з 01.01.2024 по 28.11.2024 на 8 арк.
-Змінна звітність роздрукована з програмного забезпечення 1-С по АЗС за період 27.11.2024 на 1 арк.
-Відтиски печатки «АБП-ОІЛ код 39990187» на 1 арк.
-Відеореєстратор Alhua s\n 6JOD928PAZ7D3F4
-грошові кошти, виявлені у сейфі підсобного приміщення АЗС в сумі 123 578грн., а саме: номіналом 1 грн. -3 шт, 5 грн, - 1 шт, 20 грн. 1шт, 50грн. 1 шт, 500грн. 167 шт, 1000 грн. 40 шт.
-Ноутбук ASUS чорного кольору яким користується ОСОБА_6 1шт.
-Змінна звітність по АЗС за період з 01.10.2024 по 31.10.2024 на 31 арк.
-Змінна звітність по АЗС за період з 01.11.2024 по 26.11.2024 на 21 арк.
-Газ скраплений в об`ємі 8216,61 л у Резервуарі № 5,
-Експериментальні зразки дизельного пального з паливороздавальної колонки №1 у 3 склянках об`ємом по 1,5л кожна (всього 4,5л);
-Експериментальні зразки бензину А-95 з паливороздавальної колонки №3 у 3 склянках об`ємом по 1,5л кожна (всього 4,5л);
-Експериментальні зразки бензину А-92 з паливороздавальної колонки №4 у 3 склянках об`ємом по 1,5л кожна (всього 4,5л).
Ухвала про арешт майна виконується слідчим, прокурором.
Арешт діє до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123562013 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні