Справа № 681/1058/24
Провадження 2/681/487/2024
УХВАЛА
про прийняття справи до свого провадження та залишення позовної заяви без руху
"06" грудня 2024 р.
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горщар А.Г.,
розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особабез самостійнихвимог настороні позивача-орган опікиі піклування Понінківськаселищна радаШепетівського району,про позбавленнябатьківських прав, -
встановив:
Ухвалою судді Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А. від 02 вересня 2024 року по вказаній справі відкрито загальне позовне провадження, у справі призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою судді Горгулько Н.А. від 03 грудня 2024 року задоволено заявлений нею самовідвід.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.12.2024 по вказаній справі визначено головуючим суддею суддю Горщара А.Г.
Відтак справу слід прийняти до свого провадження.
Однак суддею після прийняття справи до свого провадження на стадії відкритого провадження встановлено, що позовна заява не в повній мірі відповідає вимогам ст.177 ЦПК України.
За положеннями ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частина 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір» визначає перелік об`єктів за подання до суду яких, судовий збір не справляється, а стаття 5 вказаного закону визначає пільги щодо сплати судового збору.
ОСОБА_1 в змісті позовної заяви зазначає, що звільнена від сплати судового збору на підставі п. 14 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий Збір», поскільки заява стосується захисту прав малолітньої особи.
Відповідно доп.14ч.2ст.3 ЗаконуУкраїни «Просудовий збір»,в редакціїстаном начас поданняпозову,судовий збірне справляєтьсяза поданнязаяви,апеляційної скаргита касаційноїскарги прозахист правмалолітніх чинеповнолітніх осіб.
З наведеної норми вбачається, що від сплати судового збору звільнені батьки, законні представники малолітніх чи неповнолітніх осіб, які звертаються з позовом про захист прав малолітньої чи неповнолітньої особи.
При вирішенні питання щодо звільнення від сплати судового збору зазначених вище осіб слід виходити з того, чи спричинено діями відповідача порушення законних прав малолітньої чи неповнолітньої особи.
Однак поданий позов про позбавлення батьківських прав відповідача не вирішує питання прав та обов`язків малолітньої дитини, а стосується особистих немайнових прав та обов`язків відповідача як батька дитини, яких він може бути позбавлений у разі ухвалення рішення про задоволення позову. Правові наслідки позбавлення батьківських прав визначені у статті 166 Сімейного кодексу України.
Крім того, позбавлення відповідача батьківських прав надасть позивачці передбачені законом права вирішувати питання щодо життя та виховання дитини без згоди батька.
Враховуючи викладене, за подання позовної вимоги немайнового характеру про позбавлення батьківських прав позивачці необхідно сплатити судовий збір або ж подати докази, які б давали підстави для звільнення від його сплати.
За положеннями частини 1 статті 4 Закону судовий збірсправляється увідповідному розмірівід прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб,встановленого закономна 1січня календарногороку,в якомувідповідна заяваабо скаргаподається досуду,-у відсотковомуспіввідношенні доціни позовута уфіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 4 Закону за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та станом на 01.01.2024 складає 1211,20 коп.
Частиною 11 статті 187 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
На підставі зазначеного суд вважає за доцільне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху надавши строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст.32, 33, 187, 260, 261 ЦПК України, -
постановив:
Вказану цивільну справу № 681/1058/24 прийняти до свого провадження.
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 , надавши для неї строк, протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали, усунути вище зазначені недоліки заяви, шляхом:
надання документу про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн. на реквізити: отримувач ГУК у Хмельн.обл/Полонська мтг/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971775, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку отримувача UA908999980313111206000022657, код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя А.Г.Горщар
Суд | Полонський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123564552 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Полонський районний суд Хмельницької області
Горщар А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні