Справа № 344/15115/24
Провадження № 1-кп/344/1212/24
У Х В А Л А
05 грудня 2024 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої-судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участі:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши під час відкритого судового засідання матеріали кримінального провадження про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області знаходиться кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
Прокурор заявив клопотання про продовження щодо обвинуваченого запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк 60 днів, посилаючись на ризики передбачені ст. 177 КПК України.
Обвинувачений просив зменшити розмір застави до 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів працездатних осіб, з них 30000 (тридцять тисяч) гривень, внести на особливий рахунок Національного банку України для потреб Збройних сил України. Оскільки, менший розмір застави зможе сплатити його дружина. Також, просив врахувати, що ризики, на які посилається прокурор, не відповідають дійсності, оскільки він не знав, що перебуває в розшуку, так як, проходив військову службу та знаходився в місцях ведення бойових дій. Просить, врахувати, що з перших днів війни перебуває на військовій службі та прагне надалі захищати свою Батьківщину. Він не має намірів впливати на свідків, чи знищувати речові докази. Тому, вважає, що можна застосувати й будь-який інший запобіжний захід.
Захисник підтримав думку підзахисного.
Вивчивши клопотання та доводи, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши думку учасників кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.
У силу ст.ст. 131, 132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження та застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків.
У ч. 1 ст. 178 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу.
Так, при вирішені питання про продовження строку дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою, слід врахувати дані про особу обвинуваченого ОСОБА_4 , якому інкриміновано тяжкий злочин, за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років, а також його суспільну небезпечність.
Суд також враховує, що ОСОБА_4 засуджений вироком Солом`янського районного суду у м. Київ за ч. 4 ст. 185 КК України від 18.08.2022 року до позбавлення волі терміном на 5 років, на підставі ст. 75 КК України призначено покарання у виді трьох років іспитового строку, вироком Шевченківського районного суду м. Києва за ч. 1 ст. 309 КК України від 26.08.2022 року до покарання у виді арешту терміном на 1 місяць та відносно якого направлено обвинувальний акт 28.07.2022 року за ч. 4 ст. 185 КК України до Голосіївського районного суду м. Києва, проходить військову службу за призовом під час мобілізації у Збройних Силах України на посаді старшого навідника 3 гранатометного відділення гранатометного взводу роти вогневої підтримки військової частини НОМЕР_1 , військове звання «солдат».
Прокурором поза розумним сумнівом доведено, що ризики щодо можливого переховування обвинуваченого від суду та вчинення іншого кримінального правопорушення, продовжують існувати.
Крім цього, доведено, що застосування на даний час більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, не зможе запобігти зазначеним вище ризикам, та, що в іншому випадку існує значна ймовірність того, що обвинувачений ОСОБА_4 порушуватиме покладені на нього процесуальні обов`язки.
Інших обставин, які б на даний час давали підстави для зміни чи скасування запобіжного заходу, судом не встановлено.
Застосування більш м`якого запобіжного заходу є недостатнім для забезпечення виконання ОСОБА_4 покладених на нього обов`язків, а запобіжний захід у виді тримання під вартою з визначенням застави в розмірі 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень буде співмірним та доцільним задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження і виключно такий здатен забезпечити запобігання ризику переховування обвинуваченого від суду.
Керуючись ст.ст. 176-178, 183, 194, 205, 331, 369-372, 376 Кримінального процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора - задоволити.
Продовжити щодо обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжний захід у виді тримання під вартою на строк 60 (шістдесят) днів до 02 лютого 2025 року включно, а тримання його під вартою здійснювати в ДУ «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)».
Визначити заставу 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень, яка може бути внесена, як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Івано-Франківського міського суду протягом строку дії ухвали.
У разі внесення застави покласти на ОСОБА_4 на час розгляду кримінального провадження наступні обов`язки:
1) прибувати до суду за кожною вимогою;
2) не відлучатися з м. Івано-Франківськ без дозволу суду;
3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання/роботи;
4) утримуватися від спілкування із свідками у кримінальному провадженні;
5) здати до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну.
Ухвалу може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали суду.
Копію ухвали надіслати начальнику ДУ «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» - для виконання.
Повний текст ухвали складено та підписано 05 грудня 2024 року.
Головуюча-суддя ОСОБА_6
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123566398 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Андрусів Л. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Андрусів Л. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Андрусів Л. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Андрусів Л. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Андрусів Л. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Андрусів Л. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Андрусів Л. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Андрусів Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні