Справа №345/6249/24
Провадження № 2-о/345/267/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.12.2024 р. м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого судді Сухарник І.І.
присяжних Ольшевської О.Д.,
Мельник Г.І.
за участю секретаря судового засідання Рибчук Ю.М.
заявника ОСОБА_1
представника заявника ОСОБА_2
заінтересованої особи ОСОБА_3
розглянувши у закритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , Калуський відділ реєстрації актів цивільного стану у Калуському районі Івано-Франківської області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ), орган опіки та піклування Служба у справах дітей Калуської міської ради та Військова частина НОМЕР_1 Збройних сил України Міністерства оборони України про усиновлення дитини одним із подружжя, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з даною заявою, яку обґрунтовує тим, що 23.04.2024 він уклав шлюб із ОСОБА_4 , у якої є малолітній син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Враховуючи сімейні та родинні стосунки, заявник бажає усиновити неповнолітнього ОСОБА_5 . Зазначає, що його дружина ОСОБА_3 не заперечує проти усиновлення, при цьому також зазначає, що відомості про батька неповнолітнього ОСОБА_5 записані відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України. Висновком Служби у справах дітей Калуської міської ради підтверджено можливість та доцільність усиновлення ОСОБА_1 малолітнього ОСОБА_5 .
У зв`язку з цим, просить постановити рішення про усиновлення ОСОБА_1 малолітнього ОСОБА_5 , а також внести зміни в актовий запис про народження дитини, де: вказати батьком дитини ОСОБА_1 , змінити прізвище та по батькові дитини та видати нове свідоцтво.
В судовому засіданні представник заявника адвокат Мельник Р.Я. та заявник ОСОБА_1 підтримали заяву в повному обсязі та просив її задовольнити.
Заінтересована особа ОСОБА_3 , матір малолітньої дитини, підтримала заяву про усиновлення та просила її задовольнити.
Представник заінтересованої особи Служби у справах дітей Калуської міської ради у судове засідання не з`явилася, однак подала суду заяву, в якій зазначила, що не заперечує щодо задоволення заяви. Справу просила розглянути за її відсутності.
Представник заінтересованої особи Калуського відділу реєстрації актів цивільного стану у Калуському районі Івано-Франківської області та представник Військової частина НОМЕР_1 Збройних сил України Міністерства оборони України у судове засідання не з`явилися з невідомих для суду причин.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 23.04.2024 ОСОБА_1 уклав шлюб із ОСОБА_6 (а.с. 15).
Як вбачається із свідоцтва про народження, ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_5 , батьками зазначені ОСОБА_7 та ОСОБА_8 (а.с. 12).
Згідно Витягу із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження, що відомості про батька неповнолітнього ОСОБА_5 записані відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України. (а.с. 24).
ОСОБА_1 та ОСОБА_3 незнятої чи непогашеної судимості не мають (а.с.17, 18). Згідно висновків про стан здоров`я, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є здоровими (а.с. 22, 23).
Мати ОСОБА_3 (дружина заявника) дала згоду на усиновлення її малолітього сина ОСОБА_5 , про що надано нотаріально завірену заяву (а.с. 20).
Малолітній ОСОБА_5 подав органу опіки і піклування заяву, в якій зазначив, що не заперечує щодо його усиновлення ОСОБА_1 , оскільки останній займається його вихованням, навчанням та утриманням (а.с. 13).
Як зазначено у акті обстеження житлово-побутових умов кандидата в усиновлювачі ОСОБА_1 від 21.10.2024, сім`я проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Сім`я проживає в орендованій квартирі з усіма зручностями в задовільних умовах; для дитини створено необхідні умови для розвитку, навчання, відпочинку та сну. Сімя матеріально забезпечена. Дитина забезпечена одягом, взуттям, шкільним приладдям. В сім`ї панує злагода та взаєморозуміння. Сім`я ОСОБА_1 має всі необхідні умови для виховання малолітнього ОСОБА_5 (а.с. 16).
Висновком служби у справах дітей Калуської міської ради встановлено готовність ОСОБА_1 до виховання усиновленої дитини. Служба у справах дітей Калуської міської ради вважає за доцільне усиновлення малолітнього ОСОБА_5 громадянином ОСОБА_1 (а.с. 25 - 26).
Згідно із ст. 207 СК України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, і усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до ч. 1 ст. 208 СК України, усиновленою може бути дитина.
Усиновлювачем може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років (ч.ч. 1, 2 ст. 211 СК України).
Усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Згода батьків на усиновлення може бути надана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення (ч.ч. 1-3, 5, 6 ст. 217 СК України).
Статтею 218 СК України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Пунктом 4 ч.1 ст. 219 Сімейного кодексу України передбачено, що усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється.
З аналізу статей 229-233 СК України, вбачається, що при усиновленні, особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини, а також змінити відомості про місце народження та дату народження дитини, зміни прізвища та по батькові дитини. Дані зміни вносяться до актового запису про народження дитини, яка усиновлена. З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов`язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженнями.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», ухвалюючи рішення згідно зі статтею 224 СК України, суд повинен обґрунтовувати задоволення чи відхилення заяви про усиновлення в разі її задоволення в резолютивній частині рішення необхідно навести відомості про заявника (заявників), повністю зазначивши його прізвище, ім`я, по батькові, день місяць і рік народження а також його громадянство. За наявності клопотання заявників суд вирішує питання про зміну прізвища імені та по батькові, дати і місця народження відповідно до статей 229-231 СК України. При цьому слід мати на увазі, що зміни вносяться не до свідоцтва про народження, а до актового запису про народження дитини.
Усиновлення вважати здійсненим відповідно до ст. 225 СК України у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Крім того, для забезпечення таємниці усиновлення суд відповідно до вимог ч.1 ст. 228 СК України роз`яснює, що особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним.
Отже, оскільки у судовому засіданні установлено, що усиновлення малолітнього ОСОБА_5 громадянином ОСОБА_1 не суперечить інтересам дитини, позаяк заявник проживає у шлюбі з матір`ю дитини, турбується дитиною, фізично здоровий, здатний створити для дитини належний матеріально-побутовий рівень проживання, бажає усиновити ОСОБА_5 , спроможний забезпечити йому належне виховання та утримання, стабільні та гармонійні умови життя і може бути його усиновлювачем, а також згоду матері малолітньої дитини та самої дитини на усиновлення, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Суд також вважає за необхідне, у відповідності до ст.ст. 229, 231 СК України, задовольнити вимогу заявника та змінити дитині прізвище на « ОСОБА_9 » та по-батькові на « ОСОБА_10 », записати заявника батьком усиновленої дитини, про що внести зміни до актового запису про народження дитини.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 258, 259, 263-265, 273 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Заяву задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , громадянина України, зареєстрованого: АДРЕСА_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , усиновлювачем малолітньої дитини - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Внести зміни в актовий запис про народження дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , номер актового запису 50 від 28.01.2014 року, складений Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Калушу реєстраційної служби Калуського міськрайонного управління юстиції в Івано-Франківській області, а саме: вказати батьком дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; змінити прізвище дитини з « ОСОБА_11 » на « ОСОБА_9 »; змінити по батькові дитини з « ОСОБА_12 » на « ОСОБА_10 ». Ім`я дитини залишити « ОСОБА_13 ».
Виключити запис про те, що відомості про батька записані відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Видати нове свідоцтво про народження з урахуванням вище зазначених змін.
Свідоцтво про народження, що було видане раніше - анулювати.
Роз`яснити учасникам судового процесу, що усиновлення вважається здійсненим з дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення.
Рішення може бути оскаржене до Івано-Франківського апеляційного суду в тридцятиденний строк з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне рішення складено 06.12.2024.
Головуючий
Присяжні
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123566432 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сухарник І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні