05.12.2024
Справа №721/1165/24
Провадження №2/721/330/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Суддя Путильського районного суду Чернівецької області Стефанко У.Д., перевіривши матеріали позовної заяви Органу опіки та піклування Вижницької міської ради Чернівецької області який діє в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,-
УСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 .
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст.ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно доп.2ч.3с.175ЦПКУкраїни,позовназаяваповиннамістити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживаннячиперебування (для фізичних осіб), поштовий індекс.
Відповідно до Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи, визнається житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
В порушення п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві не зазначено точну адресу місця реєстрації проживання/перебування відповідача, зокрема не зазначено назву вулиці та номер будинку місця проживання/перебування відповідачки.
Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач в позовній заяві посилається на пп. 14 ч. 2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір» зазначаючи, що судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Разом з тим, при поданні позовної заяви про позбавлення батьківських прав позивач не звільнений від сплати судового збору.
Згідно з п.12 ч.2 ст.3 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Позов про позбавлення батьківських прав відповідачки по справі не вирішує питання прав та обов`язків дітей, а стосується лише прав та обов`язків відповідачки, як матері дитини, щодо якої остання може бути позбавлена, у разі ухвалення рішення про задоволення позову. Правові наслідки позбавлення батьківських прав визначені у статті 166 Сімейного кодексу України.
Вказане повністю узгоджується із висновком Верховного Суду, викладеним в Ухвалі від 27.07.2021 у справі № 461/5125/20 (провадження № 61-11799св21), відповідно до якої, пункт 14 частини другої статті 3 Закону України «Про судовий збір» не поширюється на справи за позовом про позбавлення батьківських прав та не звільняє позивача від сплати судового збору за подання позовної заяви з вимогою про позбавлення батьківських прав.
Згідно з положеннями пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на дату подання даного позову становить 3028, 00 грн, що узгоджується із ЗУ "Про державний бюджет України на 2024 рік"
Отже, стороні позивача необхідно сплатити судовий збір в розмірі 3028, 00 грн. за вимогу немайнового характеру та у визначений судом строк додати документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або ж обґрунтувати підстави звільнення від сплати такого відповідно до закону.
Платіжні реквізити:
Отримувач коштів Чернівецьке ГУК/ Путильська ТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37836095
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача UA828999980313161206000024375
Призначення платежу *;101;
Наведені недоліки унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі відповідно до вимог ч. 1, 2ст.185ЦПКУкраїни та слугують підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням йому строку для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177,185 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Органу опіки та піклування Вижницької міської ради Чернівецької області, який діє в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав -залишитибез руху.
Копію ухвали направити позивачу.
Для усунення недоліків надати строк 5 (п`ять) днів з дня отримання позивачемухвали про залишення позовноїзаяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Уляна СТЕФАНКО
Суд | Путильський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123567499 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Путильський районний суд Чернівецької області
Стефанко У. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні