Справа № 286/3974/24
У Х В А Л А
05.12.2024 м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Гришковець А.Л.,
із секретарем Максимець О. В.,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Чежевського А. П. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Нововелідницького ліцею Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області про видачу трудової книжки, -
В С Т А Н О В И В:
До початку підготовчого судового засідання позивач подав заяву про відвід судді, зазначивши, що ухвалою судді Овруцького районного суду Гришковець А. Л. у справі №286/3974/24 йому було відмовлено у відкритті провадження по справі за його позовом до Нововелідницького ліцею Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області в частині позовних вимог про визнання наказу про звільнення з роботи недійсним, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, визнання простою незаконним, незаконність утримання заробітної плати у зв`язку із простоєм, стягнення різниці між середнім заробітком та встановленням простою, стягнення моральної шкоди. Ухвалено відкрити загальне позовне провадження у справі за його позовною заявою до Нововелідницького ліцею Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області про видачу трудової книжки.
24.05.2024 його позовна заява по справі №286/3014/22 була розглянута суддею Овруцького районного суду Житомирської області - Гришковець А. Л .. У задоволені позовних вимог було відмовлено. Обидві справи взаємопов`язані, тому у нього не виникає сумніву стосовно упередженості судді Гришковець А. Л. при розгляді справи №286/3974/24. Окрім того, є й інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. При зустрічі з представником відповідача останній повідомив йому, що справа буде вирішена на користь Нововелідницького ліцею, і ніколи не буде вирішена на його користь. Всі ці обставини дають йому підстави сумніватися в неупередженості та об`єктивності судді Гришковець А. Л..
Позивач в судовому засіданні вказану заяву підтримав, з наведених у ній підстав. При цьому зазначив, що саме директор школи вказала, що справа в суді ніколи не буде вирішена на його користь. Вказані обставини викликають в нього недовіру до Овруцького районного суду.
Представник відповідача щодо задоволення вказаної заяви заперечує.
Вирішуючи питання відводу, суд враховує наступне.
Згідно ст.129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону.
Статтями 36, 37 ЦПК України визначені підстави для відводу (самовідводу) судді у цивільному судочинстві.
Так, у відповідності до ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;
3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;
5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.
До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Згідно ч. 9 ст. 40 ЦПК України питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
В рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Мироненко і Мартенко проти України», зокрема у п. 66, зазначено, що згідно з усталеною практикою Суду, наявність безсторонності має визначатися, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. У кожній окремій справі слід визначити, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім (див. рішення у справі «Пуллар проти Сполученого Королівства» (Pullar v. the UnitedKingdom),рішення від 10 червня 1996 року, Reports 1996-III, с. 794, п. 38).
Оцінюючи стосунки, що розглядаються, суд звертає увагу, що обставини, на які посилається позивач, не мають таку природу та ступінь, які б свідчили про те, що суд не є безстороннім і упередженим. По своїй суті підставою для відводу судді в даному випадку є розгляд останньою справи №286/3014/22 за позовом ОСОБА_1 до Нововелідницького ліцею Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області, що не може бути підставою для відводу в розумінні положень ч.4 ст. 36 КПК України.
Крім того, і інша підстава, на яку посилається позивач (повідомлення представника відповідача, що справа ніколи не буде вирішена на користь позивача) не є такою, що може вплинути на об`єктивність та неупередженість судді при судовому розгляді даної справи і ніяким чином не свідчить про упередженість чи необ`єктивність судді. Сумніви позивача є вкрай хибними.
Таким чином, оскільки наведені позивачем доводи, не є такими, що ґрунтуються на законі, а також такими, що можуть вплинути на об`єктивність та неупередженість судді при судовому розгляді даної справи, а тому і правові підстави для задоволення заяви про відвід відсутні.
Разом з тим, зважаючи, що позивач в судовому засіданні висловив недовіру суду, з метою усунення будь-яких підстав, які можуть викликати сумніви в об`єктивності та неупередженості судді, в тому числі і в разі відмови в позові, враховуючи «необхідність забезпечення довіри, яку суди в демократичному суспільстві повинні вселяти у громадськість» (див. рішення у справі "Веттштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland), заява №33958/96, п. 42, ЄСПЛ 2000-XII, та рішення у справі "Кастільо Альгар проти Іспанії" (Castillo Algar v. Spain), рішення від 28 жовтня 1998 року, Reports 1998-VIII, с. 3116, п. 45), суд приходить до висновку про заявлення самовідводу.
Керуючись ст.ст.36, 39, 40 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви позивача - ОСОБА_1 про відвід судді відмовити.
Заявити самовідвід у справі за позовом ОСОБА_1 до Нововелідницького ліцею Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області про видачу трудової книжки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. Л. Гришковець
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123569016 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Овруцький районний суд Житомирської області
Гришковець А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні