Справа № 541/2486/24
Провадження № 2/541/951/2024
У Х В А Л А
Іменем України
05 грудня 2024 року м.Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:
Головуючої судді Шатілової Л.Г.,
за участі секретаря судового засідання Гуриної В.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в прядку загального позовного провадження в залі суду в м.Миргород цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК ТРИПІЛЛЯ" про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації права оренди,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до Миргородського міськрайонного суду Полтавської області з позовною заявою до ТОВ "АПК ТРИПІЛЛЯ" про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації права оренди.
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Батієнко Я.І. надав клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи, проведення якої просив доручити Полтавському НДЕКЦ МВС ( адреса 36004 м.Полтава, пров. Рибальський, 8). Також просив для забезпечення проведення експертизи повторно витребувати у ТОВ АПК ТРИПІЛЛЯ оригінал договору оренди землі від 15.05.2024, щодо оренди земельної ділянки площею 2,76 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ярмарківської сільської ради (нині Миргородської ТГ) Миргородського району Полтавської області, кадастровий номер 5323289600:00:005:0033. Просив підготовче судове засідання провести без участі позивача та його представника та вирішити питання про призначення судової почеркознавчої експертизи.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про час і місце розгляду справи був повідомлений відповідно до вимог законодавства.
Дослідивши матеріали справи та надане клопотання, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Згідно із ч. 1, 3 ст. 107 ЦПК Україниматеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом. При призначенні експертизи суд, з урахуванням думки учасників справи, визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд, у необхідних випадках, вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
На почеркознавчу експертизу надаються оригінали документів, відповідно до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 №53/5.
Суд прийшов до висновку, що перевірка доводів позивача про неналежність зробленого у договорі оренди землі підпису ОСОБА_1 можлива лише шляхом вирішення питань, які потребують спеціальних знань в області почеркознавства, оригінал договору оренди землі від 15.05.2024 має доказове значення у даній справі, а тому вважає, що клопотання про його витребування підлягає задоволенню.
Згідно з п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі на час проведення експертизи. Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, та для проведення експертизи направляються матеріали цивільної справи, що унеможливлює розгляд справи, тому на час проведення експертизи, провадження у справі слід зупинити.
За клопотанням сторони проведення судово-почеркознавчої експертизи слід доручити експертам Полтавського НДЕКЦ МВС ( адреса 36004 м.Полтава, пров. Рибальський, 8).
Щодо повторного витребування оригіналу Договору оренди землі від 15.05.2024 року суд зазначає наступе.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Відповідно до ч. 2 цієї статті, невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Крім цивільної відповідальності за умисне невиконання рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню передбачена кримінальна відповідальність (ст. 382 КК України).
28.08.2024 ухвалою Миргородського міськрайонного суду Полтавської області з Товариства з обмеженою відповідальністю АПК ТРИПІЛЛЯ ( 08132 Київська область, Бучанський район, м.Вишневе, вул. Європейська, 15) витребовувався оригінал договору оренди землі б/н від 15.05.2024 щодо оренди земельної ділянки з кадастровим номером 5323289600:00:005:0033, орендар ТОВ АПК ТРИПІЛЛЯ, орендодавець ОСОБА_1 .
Дана ухвала залишилась без виконання.
Згідно з ч. 6ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Враховуючи наведене, оскільки вказаний оригінал договору оренди землі не було надано на вимогу суду, однак він є необхідним для належного проведення експертизи, суд вважає необхідним витребувати його повторно.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.18, 84, 102-110,252,253 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в :
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Батієнко Я.І. про призначення судової почеркознавчої експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі судово-почеркознавчу експертизу на вирішення якої поставити питання:
- чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 у Договорі оренди землі від 15 травня 2024 року на сторінках 1-3 Договору - ОСОБА_1 чи іншою особою?
Проведення судово-почеркознавчої експертизи доручити Полтавському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (Рибальський провулок,8,Полтава, 36000) , попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача.
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №541/2486/24; копію ухвали Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 05.12.2024; експериментальні зразки підпису ОСОБА_1 на 7 арк.
Зобов`язати Товариство зобмеженою відповідальністю«АПК ТРИПІЛЛЯ»(кодЄДРПОУ 45632929,юридична адреса:08132Київська область,Бучанський район,м.Вишневе,вул.Європейська,15) надатиоригінал договоруоренди земліб/нвід 15.05.2024щодо орендиземельної ділянкиз кадастровимномером 5323289600:00:005:0033,орендар ТОВ «АПКТРИПІЛЛЯ»,орендодавець ОСОБА_1 - Миргородському міськрайонному суду Полтавської області.
Роз`яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Роз`яснити сторонам про наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно дост.109 ЦПК України: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя: Л. Г. Шатілова
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123570072 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Шатілова Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні