Рішення
від 06.12.2024 по справі 753/19054/24
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/19054/24

провадження № 2/753/10104/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2024 року суддя Дарницького районного суду м. Києва Сирбул О.Ф. розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи цивільну справу за позовом Приватного підприємства «ШЕРИФ-ВІННИЦЯ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором, про надання послуг-

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року Приватного підприємства «ШЕРИФ-ВІННИЦЯ» (далі по тексту - позивач, ПП «ШЕРИФ-ВІННИЦЯ») звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ОСОБА_1 ) про стягнення заборгованості за договором, про надання послуг.

Свої вимоги мотивував тим, що 30 грудня 2015 року між Приватним Підприємством «ШЕРИФ-ОХОРОНА» та ОСОБА_1 укладено Договір № 1746/КВ про надання послуг охорони квартири. Пунктом 1.1. Договору визначено, що послуги надавалися за адресою: АДРЕСА_1 . Вартість послуг згідно п. 7.1. Договору складає 205,00 грн без ПДВ за один місяць. Пунктом 7.2. Договору визначено, що оплата здійснюється на умовах предомлати і проводиться заявником щомісячно, протягом перших п`ятнадцяти календарних днів місяця в якому надається послуги.

Відповідно до п. 9.2. Договору виконавцем передано замовнику в користування (оренду) охоронне обладнання, а саме: Макс-3718 загальною вартістю 2 592,93 грн. Відповідачем періодично допускалися прострочення по оплаті за надання послг, з січня 2023 по 02 жовтня 2023 року. У зв`язку із тривалим невиконанням відповідачем грошових щобов`язань по сплаті вартості послуг, починаючи з 03 жовтня 2023 року послуги, що передбачені умовами договору, виконавцем не надаються на підставі підпункту 1 п. 3.1.1 Договору. Відповідно до п. 9.2 Договору встановлено. що після припинення договірних відносин одразу, але у строк, що не перевищує 2-х днів, повернути виконавцю обладнання, яке надане замовнику в користування, у стані придатному до подальшої експлуатації, а у випадку неповернення у встановлений строк замовник зобов`язаний сплатити виконавцю його вартість. У зв`язку з невиконанням грошових зобов`язань, позивачем на адресу відповідача направлено повторно повідомлення-вимогу про неналежне виконання зобов`язань за Договором, сплату грошових коштів і повернення обладнання, яка була вручена 03.06.2024. Проте, відповідач так і не виконує грошові зобов`язання по сплаті вартості наданих позивачем послуг.

Станом на дату подачі позову сума заборгованості відповідача за отримані по Договору послуги складає 4 592,93 грн, яку позивач просить стягнути з відповідача.

Ухвалою суду Дарницького районного суду м. Києва від 11.10.2024 відкрито провадження в справі за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін.

У відповідності до ч. 8 ст. 279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Положеннями ст. 174 ЦПК України закріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

У відповідності до ст.ст. 174, 178 ЦПК України відповідач не скористався своїм процесуальним правом та не направив суду відзив на позовну заяву, із викладенням заперечень проти позову.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні фактичні обставини та відповідні докази, приходить до наступного висновку.

Відповідно до статей 11, 13, 14 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини. Цивільні права і обов`язки особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами, як це передбачено ст. 629 Цивільного кодексу України.

Судом встановлено, що 30 грудня 2015 року між Приватним Підприємством «ШЕРИФ-ОХОРОНА» та ОСОБА_1 укладено Договір № 1746/КВ про надання послуг охорони квартири.

11 жовтня 2022 року на підставі Рішення Приватного Підприємства «Шериф-Охорона» № 11/10/22 завіреного Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Шкодою Олександром Миколайовичем та зареєстровано в реєстрі за № 3631 було затверджено нове повне найменування Заявника: «Приватне Підприємство «Шериф-Охорона». Відповідно відбулася заміна в найменуванні юридичної особи з Приватного Підприємства «Шериф-Охорона» на Приватне Підприємство «Шериф-Вінниця».

Пунктом 1.1. Договору визначено, що послуги надавалися за адресою: АДРЕСА_1 .

Вартість послуг згідно п. 7.1. Договору складає 205,00 грн без ПДВ за один місяць. Пунктом 7.2. Договору визначено, що оплата здійснюється на умовах предомлати і проводиться заявником щомісячно, протягом перших п`ятнадцяти календарних днів місяця в якому надається послуги.

Крім того, п.п. 8.1. - 8.2. Договору визначено, що цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє протягом календарного року, але у будь-якому випадку до моменту повного виконання обома Сторонами прийнятих на себе зобов`язань. Якщо за 15 днів до закінчення дії Договору жодна зі Сторін не вимагатиме його припинення, Договір вважається продовжений на той же термін, без обмежень кількості разів продовження дії Договору.

Відповідно до п. 9.2. Договору виконавцем передано замовнику в користування (оренду) охоронне обладнання, а саме: Макс-3718 загальною вартістю 2 592,93 грн. Відповідачем періодично допускалися прострочення по оплаті за надання послг, з січня 2023 по 02 жовтня 2023 року.

У зв`язку із тривалим невиконанням відповідачем грошових щобов`язань по сплаті вартості послуг, починаючи з 03 жовтня 2023 року послуги, що передбачені умовами договору, виконавцем не надаються на підставі підпункту 1 п. 3.1.1 Договору.

Відповідно до п. 9.2 Договору встановлено. що після припинення договірних відносин одразу, але у строк, що не перевищує 2-х днів, повернути виконавцю обладнання, яке надане замовнику в користування, у стані придатному до подальшої експлуатації, а у випадку неповернення у встановлений строк замовник зобов`язаний сплатити виконавцю його вартість.

У зв`язку з невиконанням грошових зобов`язань, позивачем на адресу відповідача направлено повторно повідомлення-вимогу про неналежне виконання зобов`язань за Договором, сплату грошових коштів і повернення обладнання, яка була вручена 03.06.2024.

Згідно розрахунку заборгованості станом на вересень 2024 року у відповідача виникла заборгованість за Договором № 1476/КВ про надання послуг охорони квартири від 30.12.2015 у розмірі 4 592,93 грн, з яких: 2 000,00 грн сума боргу за надані послуги, за період з січня 2023 року по 02 жовтня 2023 року включно, 2 592,93 грн - вартість неповернутого обладнання, зазначеного в п. 9.2 Договору.

Відповідно п.1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

У відповідності до ч. 1 ст. 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно з ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частина 2 ст. 509 ЦК України передбачає, що зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов`язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 ЦК України).

Згідно ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

«Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості» (ч. 1 ст. 627 ЦК України).

Згідно з ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

За правилами ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим до виконання сторонами.

Статтею 638 ЦК України визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно ч. 1 ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Частиною 1 ст. 903 ЦК України визначено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Приписами ст. 978 ЦК України встановлено, що за договором охорони охоронець, який є суб`єктом підприємницької діяльності, зобов`язується забезпечити недоторканність особи чи майна, які охороняються. Володілець такого майна або особа, яку охороняють, зобов`язані виконувати передбачені договором правила особистої та майнової безпеки і щомісячно сплачувати охоронцю встановлену плату.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Стороною відповідача не надано будь-яких доказів в розумінні положень ст.ст. 76-81 ЦПК України на спростування даних обставин, як на підтвердження своїх заперечень проти позову.

З урахуванням викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню.

У відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає також стягненню судовий збір у розмірі 2 422,40 грн.

Керуючись ст. ст. 509, 525, 526, 625 ЦК України, ст. ст. 12, 13, 76-89, 258, 259, 265, 268, 280-284 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов Приватного підприємства «ШЕРИФ-ВІННИЦЯ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором, про надання послуг - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_2 ) на користь Приватного підприємства «ШЕРИФ-ВІННИЦЯ» (ЄДРПОУ 35945151, місцезнаходження: вул. Мєшкова, 20, с. Гнідин, Бориспільський район, Київська область, 08340) заборгованість за договором № 1476/КВ від 30.12.2015 про надання послуг охорони квартири у розмірі 4 592,93 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_2 ) на користь Приватного підприємства «ШЕРИФ-ВІННИЦЯ» (ЄДРПОУ 35945151, місцезнаходження: вул. Мєшкова, 20, с. Гнідин, Бориспільський район, Київська область, 08340) витрати з оплати судового збору у розмірі 2 422,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Повний текст судового рішення складений 06.12.2024.

Суддя:

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123571848
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —753/19054/24

Рішення від 06.12.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні