У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.12.2024 Справа №607/26128/24 Провадження №1-кс/607/7140/2024
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у рамках кримінального провадження №42024210000000064 від 09.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, звернулася до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду на земельній ділянці з кадастровим номером: 6110100000:02:021:0041, що на праві власності належать ОСОБА_5 , із застосуванням технічних засобів фіксування (фото- та відеозапис), залученням спеціаліста відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради, з метою підтвердження або спростування відомостей про факти недотримання вимог чинного містобудівного законодавства під час будівництва об`єкта «Будівництво будівлі кредитно-фінансової установи з надбудовою житлових квартир, влаштування паркінгу (із знесенням існуючих будівель) за адресою АДРЕСА_1 ».
Слідча в судовому засіданні клопотання підтримала з підстав, викладених у ньому та просила його задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя доходить наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області перебуває кримінальне провадження №42024210000000064 від 09.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України, за фактом того, що службові особи Тернопільської міської ради шляхом зловживання службовим становищем порушили вимоги Державних будівельних норм при наданні дозволу на будівництво об`єкту будівництва на АДРЕСА_2 , а замовник будівництва ОСОБА_5 проводить будівництво об`єкту за вказаною адресою із порушенням ДБН України.
Згідно клопотання слідчого, в ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до Наказу Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради №267 від 26.07.2019 видано містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва - «Будівництво будівлі кредитно-фінансової установи з надбудовою житлових квартир, влаштування паркінгу (із знесенням існуючих будівель) за адресою АДРЕСА_1 » на земельній ділянці 6110100000:02:021:0041.
Відповідно до витягу з ДЗК на земельну ділянку із кадастровим номером 6110100000:02:021:0041, цільове призначення її - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.
Відповідно до виданих містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва, максимально допустимий відсоток забудови території повинно відповідати вимогам додатку В.1 розділу 6 п.6.1.16 ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», граничнодопустима висотність будинку повинно відповідати вимогам п.4.2.1. розділу 4 та розділу 13 ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».
Також, із заяви ОСОБА_6 вбачається, що при розташуванні житлових будинків та громадських будівель на земельних ділянках необхідно забезпечувати вимоги санітарних норм та пожежних вимог ДСП 173-96, ДБН В.1.1-7, у тому числі для житлових та громадських будинків на суміжних земельних ділянках.
Житлові будинки на присадибних ділянках треба розміщувати відповідно проекту забудови району із встановленим відступом від червоних ліній. Житлові будинки слід розміщувати з відступом від червоних ліній вулиць: магістральних не менше 6 м, житлових не менше 3 м.
Червоні лінії визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які розділяють території забудови та території іншого призначення (стаття 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").
Відстань від будинків та споруд до дерев і чагарників повинна бути: від зовнішньої стінки будинку і споруди до стовбурів дерев 5,0 м; від зовнішньої стінки будинку і споруди до чагарників - 1,5 м.
Разом з тим, зведення багатоквартирних будинків на присадибних ділянках не є законним. Такі види територій надаються у приватну власність безкоштовно і мають цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд. Згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель саме за присадибною ділянкою закріплена її "житлова" функція.
Зокрема, зміна цільового призначення присадибної ділянки не завжди можлива, адже може суперечити плану зонування території або генплану.
"Власники землі загалом можуть змінювати цільове призначення територій. Проте стосовно присадибних ділянок є деякі обмеження. Наприклад, за законом «Про регулювання містобудівної документації» зміна цільового призначення ділянки неможлива, якщо це не відповідає плану зонування території чи генеральному плану. Тому власник, який вирішує будувати багатоквартирні споруди, отримує відмову у зміні цільового призначення ділянки".
Проте в межах присадибних ділянок можливо будувати одноповерхові будинки-таунхауси, а також приміщення для підприємницької діяльності, які є складовою житла.
Натомість на присадибній ділянці дозволено споруджувати таунхауси або, іншими словами, блоковані житлові будинки - невисокі одноквартирні житлові будинки з окремим виходом на присадибну ділянку. "Крім того, в межах житлової забудови на присадибній ділянці допускається розміщення приміщень для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності, як складової власного житла».
Державні Будівельні Норми - 5.2.2-12:2019 визначають дозволеність видів забудов в різних населених пунктах, зокрема п. 6.1.3 щодо дотримання правил зведення нерухомості по їх висоті в залежності від населеного пункту, поділ за чисельністю і дозволеною умовною висотою будинків по ДБН: понад сто тисяч - підвищеної поверховості - виходячи з генерального, детального плану міста.
В Україні існує такий поділ будинків за ступенем вогнестійкості в залежності від матеріалів будівництва і це можна визначити:
І, ІІ ступінь вогнестійкості будівель - це будинки з несучими стінами з природного або штучного каменю, бетону, цегли, залізобетону і з перекриттям листовими, плитними негорючими матеріалами.
ІІ ступінь вогнестійкості будівлі - це збудовані будинки несучі стіни котрих зроблені з кам`яних матеріалів, бетону, цегли, залізобетону, перекриття яких дозволяється робити з дерев`яного каркасу, але при цьому має оброблятися вогнестійкими речовинами.
ІІІа - це каркасні побудови, матеріал каркасу дозволено робити з незахищеного від вогню заліза та вогнестійких плит, наприклад SIP панелей.
ІІІб - це об?єкти з дерев?яним каркасом, проте який має відповідно оброблятися та бути вогнестійкою плитою.
IV ступінь вогнестійкості будівлі - це будинки повністю зроблені з деревини або інших горючих матеріалів, котрі попередньо мають захищатися вогнестійкими плитами, штукатуркою.
IVa - нерухомість на каркасній основі із незахищеного металу, з профілю та при використанні негорючих утеплювачів.
V ступінь вогнестійкості будівель - будинки до яких не ставиться жодних правил відповідності щодо ступеня вогнестійкості та за своїми характеристиками не відповідають меншим ступеням вогнестійкості, наприклад з використанням горючого утеплювача, без захисту деревини вогнестійкими панелями чи без обробки її негорючими речовинами.
Між будівлями III та ІІ і І й ІІ ступеня вогнестійкості складає 8 метрів, дозволено зменшувати на 20 % за наявності стін між будинками без віконних прорізів та відсутності горючого виступаючого даху понад 1 метр за несучою стіною або за умови облаштування окремого протипожежного відсіку й стіни для більш висотного будинку.
Найменший дозволений протипожежний розрив між будинками у відстані 4.8 метра при І і ІІ категорії вогнестійкості, при стінах будинків між собою без віконних прорізів й наявності у вищого будинку так само протипожежного відсіку й стіни, котре зроблено з залізобетону, між цим й перекриття має бути бетонне.
Вище описані мінімальні протипожежні розриви по ДБН й відстані між будинками, однак з врахуванням передбаченим побутовими розривами між житловою й громадською забудовою, передбачаються побутові розриви для будівництв в два поверхи і більше - 15 метрів, понад 3 поверхи в 20 метрів між будівлями.
Між тим існують з червоними й жовтими лініями - блакитні - це визначення граничної висотності, тобто яка може бути максимальна умовна висота будинку в конкретному населеному пункті для багатоповерхових житлових й так само нежитлових будинків, про ці вимоги по умовній висоті багатоповерхових будинків написано вище.
Окрім того, в ДБН існують також Зелені лінії - тобто межі насаджень, що поширюються на земельну ділянку, як планується до будівництва.
Не дивлячись на такі обмеження, відділом державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради видано дозвіл на виконання будівельних робіт за № ТП 012230619589, замовником якого є фізична особа ОСОБА_5 на об`єкт «Будівництво будівлі кредитно-фінансової установи з надбудовою житлових квартир, влаштування паркінгу (із знесенням існуючих будівель)».
Як вбачається із заяви ОСОБА_6 та долученими фотографіями до неї, під час будівництва об`єкта «Будівництво будівлі кредитно-фінансової установи з надбудовою житлових квартир, влаштування паркінгу (із знесенням існуючих будівель) за адресою АДРЕСА_1 » на земельній ділянці 6110100000:02:021:0041, не було дотримано відповідно до ДБН України мінімальні відстані від червоних ліній та до існуючих будинків та споруд.
Враховуючи наведене, слідча зазначає, що в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду об`єкта будівництва - «Будівництво будівлі кредитно-фінансової установи з надбудовою житлових квартир, влаштування паркінгу (із знесенням існуючих будівель) за адресою АДРЕСА_1 », що розміщений на земельній ділянці 6110100000:02:021:0041, із застосуванням технічних засобів фіксування (фото- та відеозапис) та залученням спеціаліста відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради, з метою підтвердження або спростування відомостей про факти недотримання вимог чинного містобудівного законодавства під час будівництва вказаного об`єкта.
Також, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 386532355 від 11.07.2024, земельна ділянка із кадастровим номером 6110100000:02:021:0041, на якій розташований вказаний об`єкт нерухомості, на праві власності належать ОСОБА_5 .
Згідно із частиною першою статті 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Відповідно до частини другої статті 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Вивчивши матеріаликлопотання,слідчий суддядоходить переконання,що матеріаламиклопотання доведенонаявність достатніхпідстав вважати,що буловчинено кримінальнеправопорушення, на земельній ділянці з кадастровим номером: 6110100000:02:021:0041, можуть бути виявлені та зафіксовані відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, а тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду задовольнити.
Надати дозвіл на проведення огляду на земельній ділянці з кадастровим номером: 6110100000:02:021:0041, що на праві власності належать ОСОБА_5 , із застосуванням технічних засобів фіксування (фото- та відеозапис), залученням спеціаліста відділу державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради, з метою підтвердження або спростування відомостей про факти недотримання вимог чинного містобудівного законодавства під час будівництва об`єкта «Будівництво будівлі кредитно-фінансової установи з надбудовою житлових квартир, влаштування паркінгу (із знесенням існуючих будівель) за адресою АДРЕСА_1 ».
Строк дії ухвали встановити протягом одного місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської областіОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123575374 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні