Справа № 947/1904/24
Провадження № 2-о/947/137/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.11.2024 року Київський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Огренич І.В.
за участю секретаря - Грабової Т.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, заінтересовані особи: Одеська міська рада (65026, м. Одеса, пл. Думська, буд. 1), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), Березинська селищна рада Тарутинського району Одеської області (Одеська область, Тарутинський район, с. Березине, вул. Виноградна, буд. 68), -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду та просить встановити юридичний факт родинних відносин з ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що після смерті батька вона звернулась до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, однак їй було відмовлено, так як на час звернення до нотаріальної контори в документах, наданих нотаріусу, були виявлені розбіжності в документах заявниці, а саме: в актовому запису про народження заявниці дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а свідоцтві про народження 0 « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а тому вона вимушена звернутись до суду з даною заявою.
Представник заявника адвокат Шевченко М.А. надав до суду заяву в якій вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.
Зацікавлені особи: представник Одеської міської ради, Терзі Н.С., представник Березинської селищної ради Тарутинського району Одеської області до судового засідання не з`явились, повідомлялись належним чином, про причини неявки суд не сповістили.
Відповідно до ч.3 ст. 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є батьками ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується свідоцтвом про народження свідоцтвом серії НОМЕР_1 .
20.10.2001 ОСОБА_5 уклала шлюб з ОСОБА_6 , після чого змінила прізвище з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_8 ».
ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_3 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 .
Відповідно до медичного свідоцтва про народження №15 КНП «Тарутинська центральна лікарня» Тарутинської селищної ради Одеської області, ІНФОРМАЦІЯ_2 у громадянки ОСОБА_4 народилась дитина.
16.08.2023 Київський відділ державної реєстрації атів цивільного стану у місті Одесі видав ОСОБА_1 роз`яснення, відповідно до яких видати повтороно свідоцтво про народження неможливо у зв`язку з розбіжностями, а саме: в графі «відомості про дитину» дата народження зазначена « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а за даними паспорту « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
10.01.2024 державний нотаріус Тарутинської державної нотаріальної контори Одеської області Давидова Н.Г. видала роз`яснення ОСОБА_1 , відповідно до якого в провадження даної контори знаходиться спадкова справа № 230/2023 до майна ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . У випадку розбіжностей в документах, які підтверджують родинні стосунки з померлим, нотаріус не має право самостійно оцінювати докази та робити висновки, в тому числі встановлювати наявність родинних зв`язків між особами. Нотаріусом було рекомендовано звернутися до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК Українисуд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 315 ЦПК Українисуд розглядає справи про встановлення факту: родинних відносин між фізичними особами. Частиною 2 передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
У відповідності до п. 1постанови Пленуму ВСУ від 31.03.1995 р. № 5 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;- чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;- заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;- встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
У відповідності до п.7 вказаної постанови Пленуму, суд вправі розглядати справи про встановлення факту, що має юридичне значення, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Змістстатті 89 ЦПК Українивизначає, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
За розглядом справи на виконання положень ст.ст. 76-81 ЦПК України, заявницею надано до суду належні та допустимі докази на підтвердження того, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є батьком ОСОБА_1 .
В обґрунтування поданої заяви, суд вбачає, що встановлення факту, що має юридичне значення є необхідним заявниці для виникнення у неї права на спадщину та оформлення у подальшому свідоцтва на спадщину, з урахуванням викладеного приходить до висновку про задоволення заяви ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 10,13,18,81,211,247,258,259,273,315,316,318,319,353 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 ) про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН: НОМЕР_3 ) є донькою ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання його повного тексту. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийнятті постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В зв`язку із знаходженням судді Огренич І.В. на лікарняному та відключенням енергопостачання повний текстрішення складенота підписано06.12.2024.
Суддя І. В. Огренич
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123575815 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Огренич І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні