ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
06.12.2024м. ДніпроСправа № 904/4713/24
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе Технолоджі", с. Малехів Львівської області
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінанс роялті", м. Дніпро
відповідача-2: ОСОБА_1 , м. Дніпро
відповідача-3: ОСОБА_2 , м. Дніпро
про визначення розміру статутного капіталу та визначення розміру часток учасників у статутному капіталі
Суддя Євстигнеєва Н.М.
Без участі представників сторін
С У Т Ь С П О Р У :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Зе Технолоджі" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить:
- визначити розмір статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе Технолоджі" у сумі 95 645 231,00грн (дев`яносто п`ять мільйонів шістсот сорок п`ять тисяч двісті тридцять одна гривня 00 коп.);
- визначити розміри часток учасників у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе Технолоджі" наступним чином:
- номінальна вартість частки Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе Технолоджі" Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе Технолоджі" становить 95 540 021,25грн (дев`яносто п`ять мільйонів п`ятсот сорок тисяч двадцять одна гривня 25 коп.), що складає 99,89 (дев`яносто дев`ять цілих та вісімдесят дев`ять сотих) відсотків статутного капіталу;
- номінальна вартість частки учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе Технолоджі" громадянина України ОСОБА_2 становить 95 645,23грн (дев`яносто п`ять тисяч шістсот сорок п`ять гривень 23 копійки), що складає 0,1 (одна десята) відсотків статутного капіталу;
- номінальна вартість частки учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе Технолоджі" громадянина України ОСОБА_1 становить 9 564,52грн (дев`ять тисяч п`ятсот шістдесят чотири гривні 52 копійки), що складає 0,01 (одна сота) відсотків статутного капіталу.
Ухвалою суду від 25.11.2024 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 23.12.2024.
03 грудня 2024 року від Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінанс роялті" до господарського суду надійшла заява про участь представника, адвоката Ткаченко Катерини Олександрівни, у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Розглянувши зазначену заяву, суд дійшов таких висновків.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції урегульовано статтею 197 Господарського процесуального кодексу України.
Учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення з процесуальних питань та наслідки недотримання таких вимог визначені у статті 170 Господарського процесуального кодексу України.
Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (ч. 2 ст. 170 ГПК України).
Водночас, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система. Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі в день надходження документів (ч. 1, 2 ст. 6 ГПК України).
Сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника (ч. 1 ст. 56 ГПК України).
До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача (ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України).
Частинами 1, 2 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
Як зазначено вище, ухвалою суду від 25.11.2024 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Отже, представляти інтереси відповіда-1 може особа, яка є або адвокатом, або в якості самопредставництва.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: довіреністю; ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу" (ч. 4 ст. 60 ГПК України).
У разі подання представником заяви по суті справи в електронній формі, він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, на які накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог закону та Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 8 ст. 60 ГПК України).
Заява від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінанс роялті" подана до господарського суду його представником, ОСОБА_3 , 02.12.2024 через систему "Електронний суд".
На підтвердження наявності повноважень, до заяви додана довіреність у порядку передоручення від 02.12.2024 сформована в системі "Електронний суд", в якій зазначено, що Давгуль Олександр Мар`янович, на підставі витягу з ЄДР від 21.07.2023, щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінанс роялті", уповноважує в порядку передоручення Ткаченко Катерину Олександрівну представляти інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінанс роялті" в судах України.
Відповідно до статті 245 Цивільного кодексу України довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, встановлених частиною четвертою цієї статті.
До виключень, передбачених частиною 4 статті 245 Цивільного кодексу України, належать довіреності на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо).
Стаття 245 Цивільного кодексу України не містить інших виключень із загального правила про нотаріальне посвідчення довіреностей, виданих в порядку передоручення.
Доказів повноважень представляти інтереси відповідача-1 як адвоката або в порядку самопредставництва суду не надано.
Відповідно до частини 4 статті 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що оскільки заява була подана з використанням підсистеми "Електронний суд", заявнику буде надіслана лише дана ухвала суду.
Відповідно до частини 2 статті 232 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Керуючись статтями 170, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінанс роялті" заяву про участь представника відповідача у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яка надійшла до суду 03.12.2024 (вх. №55987/24) - без розгляду.
Ухвала набирає законної сили 06.12.2024 та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Н.М. Євстигнеєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123577811 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні