Ухвала
від 06.12.2024 по справі 906/1242/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"06" грудня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1242/24

Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,

розглянувши заяву Фізичної особи-підприємця Панчука Юрія Павловича (м.Бердиів)

про видачу судового наказу на суму про стягнення з боржників - Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" (м.Київ) та філії "Бердичівське спеціалізоване лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" (м.Бердичів) заборгованості за договором виконання робіт (надання послуг) №257 від 01.06.2023, на суму 52 743,9грн та 5000,00грн витрат на правничу допомогу,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Панчук Юрій Павлович звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з боржників - Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" та філії "Бердичівське спеціалізоване лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" 52 743,9грн заборгованості за договором виконання робіт (надання послуг) №257 від 01.06.2023, з яких: 47 696,00грн основного боргу; 1457,00грн 3% річних, 3590,90грн інфляційних , а також 5 000,00грн витрат на правничу допомогу.

Розглянувши подану заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про видачу судового наказу з огляду на наступне.

Відповідно до положень ст.147 ГПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 ГПК України.

Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці.

Статтею 80 ЦК України передбачено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Згідно положень ст.95 ЦКУ, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Нормою ст.150 ГПК України передбачені вимоги до форми і змісту заяви про видачу судового наказу. Так, заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.

У заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання; 4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; 5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

До заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Судом встановлено, що заявником в реквізитах заяви зазначено двох боржників, одним із них вказано Філію "Бердичівське спеціалізоване лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України", код ЄДРПОУ - 45125509. Разом з тим, філія згідно положень ст. 95 ЦКУ не має статусу юридичної особи.

Водночас, у п.16 ч.1 ст.20 та у ч.3 ст.147 ГПК України визначено суб`єктний склад учасників наказного провадження та унормовано, що боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці.

Ці приписи законодавства є імперативними, а тому підлягають безумовному врахуванню як учасниками справи, так і судом, для цілей визначення порядку правового регулювання при здійсненні стягнення на підставі судового наказу.

Разом з тим, в прохальній частині заявник просить видати судовий наказ про стягнення з Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" (код ЄДРПОУ 44768034) в особі Філії "Бердичівське спеціалізоване лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" (код ЄДРПОУ - 45125509) на користь Фізичної особи-підприємця Панчука Юрія Павловича суму боргу в розмірі 52 743,9грн, з яких: 47 696,00грн основного боргу; 1457,00грн 3% річних, 3590,90грн інфляційних , а також стягнути 5 000,00грн витрат на правничу допомогу.

Таким чином, суд звертає увагу заявника, що йому слід правильно зазначити особу боржника, як в реквізитах заяви, так і в прохальній частині заяви.

Закон не передбачає можливості залишення такої заяви без руху для надання можливості заявнику виправити недоліки своєї заяви.

Згідно положень п.1 ч.1 ст.152 ГПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, зокрема, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.

Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Суд зауважує, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Відповідно до ст. 154 ГПК України, суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.

За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

З огляду на викладене, суд за результатами розгляду матеріалів заяви про видачу судового наказу постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу на підставі п.1 ч.1 ст.152 ГПК України.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 150, ч.2 ст.151, 152, 153, 154, ч.2 ст.232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити Фізичній особі-підприємцю Панчуку Юрію Павловичу у видачі судового наказу за вимогою про стягнення з боржників - Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" та філії "Бердичівське спеціалізоване лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" заборгованості .

Ухвала набрала законної сили 06.12.2024 та може бути оскаржена в установленому законом порядку.

Суддя Соловей Л.А.

друк.

1- у справу;

2- представнику заявника через "Електронний суд"

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123577888
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —906/1242/24

Ухвала від 06.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні