ЄУН 193/2105/24
Провадження № 2/193/512/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 грудня 2024 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Кравченко Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ВК Девладівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області про визнання права власності в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до Софіївського районного суду Дніпропетровської області з позовною заявою ВК Девладівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області про визнання права власності в порядку спадкування. В обґрунтування зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після якого залишилася спадщина. Просить визнати право власності на земельну ділянку, площею 8,6 га, розташовану на території Ордо-Василівської сільської ради в порядку спадкування.
Позовна заява не відповідає ст.175, 177 ЦПК України:
Згідно з п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Виходячи з вимог ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Позивачем, в позовній заяві не зазначено яке саме спадкове майно (спадкова маса) залишилося після смерті, чи входить до його складу нерухоме майно та його місцезнаходження, для визначення підсудності, та не зазначено і не надано доказів наявності спадкового майна, згідно ст. 83,84 ЦПК України, а саме зі змісту позову та прохальної частини не ідентифікується земельна ділянка як окремий спірний об`єкт .
Натомість зміст позовної заяви містить виклад неправомірних дій нотаріуса, яким при повному зборі документів, на думку позивача , не видано свідоцтво про спадщину, що тягне за собою звернення до суду з оскарженням неправомірних дій нотаріуса, який зазначається відповідачем у справі.
Клопотання про витребування спадкової справи № 76/2005, заведеної після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , не заявлено.
Окрім того, як зазначено в позові, після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки, розташованої в с. Ордо-Василівка Софіївського району Дніпропетровської області. Кадастровий номер, номер державного акту позивач в позові не зазначає взагалі.
Витяг з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно до позову не наданий. Причин неможливості отримання не зазначено. Наявність обтяжень або їх відсутність позивачем не зазначається, що позбавляє суд визначитись із колом осіб учасників справи.
Відповідачем зазначено ВК Девладівської сільської ради. Підстав зазначення даного відповідача не зазначено, однак з постанови про відмову у видачі свідоцтва, нотаріусом зазначено про існування інших спадкоємців.
Також суддя зазначає, що рішенням Софіївського районного суду Дніпропетровської області від 29.09.2010 року позовом ОСОБА_3 , яка є дружиною померлого ОСОБА_2 , до Ордо-Василівської сільської ради визнано за позивачем право власності на спадкове майно, земельну ділянку, що свідчить про наявність інших спадкоємців. Також, згідно змісту рішення, інших спадкоємців окрім ОСОБА_3 немає. Невірне визначення відповідача є самостійною підставою для відмови у позові. Враховуючи, що дане рішення винесене майже через п`ять років після смерті померлого ОСОБА_2 та у відповідно до вимог ст. 1272 ЦК України, витікає що позивачка, як спадкоємець, протягом шести місяців, який починається з часу відкриття спадщини не подала заяву про прийняття спадщини, тож вона вважається такою, що не прийняла її. Будь-яких пояснень з приводу пропуску строку в позові не зазначено.
Згідно ч.ч.1,3,4,9,10,13ст.79-1ЗК України земельна ділянка як об`єкт цивільних прав. 1. Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
3. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.
4. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
9. Земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
10. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
13. Земельна ділянка припиняє існування як об`єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі:
поділу або об`єднання земельних ділянок;
скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації;
якщо речове право на земельну ділянку, зареєстровану в Державному земельному кадастрі відповідно доЗакону України"Про Державний земельний кадастр", не було зареєстровано протягом року з вини заявника.
Також необхідно зазначити,що якщов документіна правовласності (державномуакті)на ім`япомерлого кадастровийномер відсутній,то вмежах відкритоїспадкової справиспадкоємці маютьможливість виготовити відповідну технічну документацію на землю, звернутися до землевпорядної організації, яка працює в місцевості за місцем розташування земельної ділянки для присвоєння кадастрового номеру.
При застосуванні приписів земельного законодавства щодо спадкування земельних ділянок у яких відсутні кадастрові номери, доцільно виходити із розширювального тлумачення норм п. 2 та п. 3Розділу VII Закону України «Про Державний земельний кадастр», поширюючи на спадкоємців, які прийняли спадщину, право звернутися із заявою про реєстрацію земельних ділянок, права на які було набуто до 2004 року, на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
У випадку відмови територіальних органів Держгеокадастру здійснити державну реєстрацію земельної ділянки з тих підстав, що у вичерпному переліку осіб, які можуть звернутися із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки відсутні спадкоємці такої ділянки, виникає необхідність звертатись до суду із позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування.
Ціна позову зазначена 2924 грн., що не відповідає дійсності.
В даній позовній заяві не зазначено місцезнаходження оригіналу правовстановлюючого документа, на підставі якого померлому належить спадкове майно право на земельну ділянку, який необхідно надати для огляду в суді.
Також, жодної причини пропуску шестимісячного строку звернення до нотаріуса з 2005 по 2024 рр. в позові не зазначено.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч.2ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що позивачу слід надати строк для усунення недоліків. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною і повернута заявникові, що не перешкоджає повторному зверненню із даним позовом.
Отже, (виходячи з тих обставин, які є на даний час), прийняття позовної заяви до розгляду можливе лише усунення недоліків (вказаних вище).
За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху.
Керуючисьст. 185 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ВК Девладівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області про визнання права власності в порядку спадкування , залишити без руху.
Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О.Кравченко
Суд | Софіївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123584268 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Софіївський районний суд Дніпропетровської області
Кравченко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні