Справа № 522/20477/24
Провадження № 2/522/8347/24
УХВАЛА
09 грудня 2024 року м. Одеса
Суддя Приморськогорайонного судум.Одеси ФедчишенаТ.Ю.,вирішуючи питанняпро відкриттяпровадження за матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Громадської організації «Асоціація журналістів «Думська» в особі керівника Гіманова Олександра Миколайовича про визнання інформації недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права та принижує честь, гідність та ділову репутацію, зобов`язання вилучити і спростувати недостовірну інформацію, та відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИЛА:
До Приморського районного суду м. Одеси надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Громадської організації «Асоціація журналістів «Думська» в особі керівника Гіманова Олександра Миколайовича про визнання інформації недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права та принижує честь, гідність та ділову репутацію, зобов`язання вилучити і спростувати недостовірну інформацію, та відшкодування моральної шкоди.
Під час вивчення матеріалів указаної позовної заяви судом встановлено її невідповідність вимогам цивільного процесуального законодавства з огляду на таке.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Проте, в порушення вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено ціну позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 5 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання фізичною особою позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01.01.2024 складає 1211,20 грн.
Згідно з пп. 2 п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме: позовної заяви про відшкодування моральної шкоди складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2024 року встановлено у розмірі 3 028 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як слідує з позовної заяви ОСОБА_1 , вона містить три вимоги немайнового характеру, а саме про: визнання недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права та принижує честь, гідність та ділову репутацію ОСОБА_1 інформацію, поширену ІНФОРМАЦІЯ_1 о 18:11 год на сайті dumskaya.net під назвою (мовою оригіналу): «Вічно активний ОСОБА_2 , крипта ОСОБА_3 і небезпечні «гагаузи»: як велика війна вплинула на кримінальну спільноту Одеси» в частині звинувачень ОСОБА_1 у низці кримінальних правопорушень за таким заголовком: «УГРУПОВАННЯ МАНУ-КРАДІЖКИ ДОБРИВ І КОМБАЙНІВ У ГАГАУЗІЇ, ВИВЕЗЕННЯ УХИЛЬНИКІВ, ГРАБЕЖІ НА «СІМЦІ» І ВИКРАДЕННЯ КОМБАЙНІВ»; зобов`язання Громадську організацію «Асоціація журналістів «Думська» в особі керівника ОСОБА_4 вилучити протягом 5 діб недостовірну інформацію, поширену ІНФОРМАЦІЯ_1 о 18:11 год. на сайті dumskaya.net під назвою: «Вічно активний ОСОБА_2 , крипта ОСОБА_3 і небезпечні «гагаузи»: як велика війна вплинула на кримінальну спільноту Одеси» в частині звинувачень ОСОБА_1 у низці кримінальних правопорушень за таким заголовком: « ІНФОРМАЦІЯ_2 », всю подальшу інформацію в цьому розділі, яка стосується ОСОБА_5 та завдає шкоди його честі, гідності та діловій репутації; зобов`язання Громадську організацію «Асоціація журналістів «Думська» в особі керівника ОСОБА_4 спростувати протягом 5 діб недостовірну інформацію, поширену ІНФОРМАЦІЯ_1 о 18:11 год. на сайті ІНФОРМАЦІЯ_3 під назвою (мовою оригіналу): « ОСОБА_6 активний ОСОБА_2 , крипта ОСОБА_3 і небезпечні «гагаузи»: як велика війна вплинула на кримінальну спільноту Одеси» в частині звинувачень ОСОБА_1 у низці кримінальних правопорушень за таким заголовком: « ІНФОРМАЦІЯ_2 », всю подальшу інформацію в цьому розділі, яка стосується ОСОБА_5 та завдає шкоди його честі, гідності та діловій репутації, та одну вимогу майнового характеру про стягнення з Громадської організації «Асоціація журналістів «Думська» в особі керівника ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 моральної шкоди у розмірі 200000 грн.
Отже, за подання даної заяви підлягає сплаті судовий збір у загальному розмірі 6661, 60 грн, а саме 3633,60 грн (1 211,20 грн х 3) за вимоги немайнового характеру та 3028 грн за вимогу про відшкодування моральної шкоди, яка є вимогою майнового характеру.
Позивачем до заяви додано квитанцію ID: 6736-0348-9428-7316 від 20.11.2024 на суму 3028 грн.
За таких обставин, позивачу слід доплатити судовий збір у розмірі 3633,60 грн (6661, 60 грн -3 028 грн) та надати суду докази доплати судового збору.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Проте позивачем не зазначено відомостей про наявність або відсутність у сторін електронного кабінету.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків поданої позовної заяви.
Реквізити суду на оплату судового збору:
Отримувач коштів ГУК в Од.обл./Приморський р-н/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526 Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача UA268999980313111206000015758 Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Громадської організації «Асоціація журналістів «Думська» в особі керівника Гіманова Олександра Миколайовича про визнання інформації недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права та принижує честь, гідність та ділову репутацію, зобов`язання вилучити і спростувати недостовірну інформацію, та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків поданої заяви.
У разі неусунення зазначених недоліків у встановлений строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Тетяна ФЕДЧИШЕНА
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 10.12.2024 |
Номер документу | 123591014 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них до засобів масової інформації |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Федчишена Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні