Рішення
від 28.11.2024 по справі 515/363/24
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 515/363/24

Провадження № 2/513/561/24

Саратський районний суд Одеської області

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2024 року Саратський районний суд Одеської області у складі: головуючої судді Бучацької А.І., за участю: секретаря судового засідання Русавської Н.В., представника позивачки адвоката Михайлової К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Сарата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника адвоката Михайлова Олега Афанасійовича до Татарбунарської міської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, треті особи: ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Укртехфінанс", Саратська державна нотаріальна контора Одеської області, про внесення змін до свідоцтва про право на спадщину,

У С Т А Н О В И В:

1.Стислий виклад позовних вимог.

У березні 2024 року представник позивача адвокат Михайлов О.А. через систему "Електронний суд" звернувся до Татарбунарського районного суду Одеської області з позовною заявою до Татарбунарської міської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, третя особа: Саратська державна нотаріальна контора Одеської області, в якій просить внести зміни до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 24 лютого 2010 року, виданого державним нотаріусом Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області Єпішкіною С.В. (спадкова справа 18/10, зареєстровано в реєстрі за № 310), згідно з яким змінити реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця ОСОБА_1 з НОМЕР_2 на НОМЕР_1 .

Позовні вимоги обґрунтував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки ОСОБА_3 .

Після її смерті позивачка отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , видане державним нотаріусом Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області Єпішкіною С.В 24 лютого 2020 року.

У зазначеному свідоцтві про право на спадщину РНОКПП позивачки помилково зазначено - НОМЕР_2 , замість правильного - НОМЕР_1 .

У відповідь на звернення представника позивачки до Міністерства юстиції України, Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Одеса) листом № 33187/08.2-24 від 15.08.2024 надало роз`яснення, за змістом яких на підставі наказу Управління від 02.12.2015 № 795/03-06 "Про призупинення роботи Татарбунарської районної державної нотаріальної контори Одеської області" з 02.12.2015 діяльність Татарбунарської районної державної нотаріальної контори Одеської області тимчасово призупинено. Виконання обов`язків по нотаріальному обслуговуванню населення Татарбунарського району було покладено на Саратську державну нотаріальну контору Одеської області. Нотаріальні документи Татарбунарської районної державної нотаріальної контори Одеської області було передано на зберігання до Одеського державного нотаріального архіву. Оскільки відповідно до вимог п.6.16 Правил нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2020 № 3253/5 (із змінами) виправлення технічної помилки можливе лише тим нотаріусом, який вчинив нотаріальну дію, то питання щодо виправлення реєстраційного номера облікової картки платника податків в свідоцтві про право на спадщину вирішується виключно в судовому порядку.

Ураховуючи, що у виданому позивачці свідоцтві про право на спадщину державним нотаріусом Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області Єпішкіною С.В. було допущено помилку щодо РНОКПП спадкоємця, однак внесення виправлень нотаріусом у вказане свідоцтво про право на спадщину є неможливим, оскільки з 02.12.2015 діяльність Татарбунарської районної державної нотаріальної контори Одеської області тимчасово призупинено, позивачка змушена звернутися до суду з цим позовом.

2. Рух справи в суді.

Розпорядженням в.о. голови Татарбунарського районного суду Одеської області від 12 березня 2024 року цивільна справа передана на розгляд Саратського районного суду Одеської області.

Після надходження та реєстрації справи, протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.04.2024 головуючою суддею у справі визначено суддю Саратського районного суду Одеської області Бучацьку А.І.

Ухвалою Саратського районного суду Одеської області від 12.04.2024 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у цивільній справі, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання. Надано строк відповідачу для подання відзиву на позовну заяву, третій особі - для надання письмових пояснень. Суд задовольнив клопотання представника позивача та витребував з Одеського державного нотаріального архіву належним чином засвідчену копію спадкової справи № 18/10, заведеної Татарбунарською державної нотаріальною конторою Одеської області після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою Саратського районного суду Одеської області від 27.05.2024 року підготовче провадження було закрите та справа призначена до судового розгляду по суті.

Ухвалою Саратського районного суду Одеської області від 18.10.2024 року за клопотанням представника позивачки суд залучив до участі у справі:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Укртехфінанс", у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача;

ОСОБА_2 . у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

3. Позиція позивача, відповідача та третіх осіб.

У судовому засіданні представник позивачки адвокат Михайлова К.А. позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача Татарбунарської міської ради, будучи належним чином сповіщеним про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився. 06.06.2024 року надіслав до суду заяву, в якій визнав заявлені позивачкою вимоги у повному обсязі та не заперечував проти ухвалення судом рішення про задоволення позову. Справу просив розглядати без участі представника Татарбунарської міської ради (а.с.77).

Від представника третьої особи - завідувача Саратської державної нотаріальної контори Одеської області Колісника Д.Ю. надійшла заява про розгляд справи за його відсутності (а.с.102).

Від третьої особи ОСОБА_2 надійшла заява про розгляд справи без її участі, проти позовних вимог не заперечувала (а.с. 138).

Представник третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Укртехфінанс", належним чином повідомлений про розгляд справи, в судове засідання не з`явився.

4. Встановлені судом обставини справи.

Як встановлено з копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого Ізмаїльським міським бюро ЗАГС; копії свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4 , виданого Татарбунарським райбюро ЗАГС та копії паспорту серії НОМЕР_5 , який виданий Татарбунарським РВ УМВС України в Одеській області 16 березня 2000 року, ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Ізмаїл Одеської області. Її батьками були ОСОБА_5 та ОСОБА_3 .

Мати позивачки ОСОБА_3 за життя залишила заповіт, посвідчений Єпішкіною С.В. державним нотаріусом Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області 08 вересня 1992 року за реєстровим № 2141, яким усе своє майно, що на день її смерті буде їй належати, з чого б воно не складалося та де б воно не знаходилося, заповідала ОСОБА_1 (а.с. 52 зв.-53).

Згідно витягу зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) за № 22675830 від 22.01.2010, заповіт є чинним (а.с.47зв.-48).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла у віці 92 роки у місті Татарбунари Одеської області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_6 , виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області (а.с. 9).

22.01.2010 року ОСОБА_1 подала до Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області заяву про прийняття спадщини за заповітом після смерті матері ОСОБА_3 .

За заявою ОСОБА_1 . Татарбунарською державною нотаріальною конторою Одеської області заведена спадкова справа № 18/10 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 (а.с. 45-63).

24.02.2010 року ОСОБА_1 подала до Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 на таке майно: пенсію за серпень 2009 року та квартиру АДРЕСА_2 .

Заявою від 24.02.2020 року ОСОБА_1 повідомила, що їй відомо про іпотечний договір, посвідчений Татарбунарською державною нотаріальною конторою від 28.07.2007 року за реєстром №783 на квартиру АДРЕСА_2 , власником являлась ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та була поручителем.

Згідно Витягу з Єдиного реєстру заборони відчуження об`єкта нерухомого майна за №26307206, сформованого 24.02.2010 Татарбунарською районною державною нотаріальною конторою, на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 , власник ОСОБА_3 , є обтяження. Тип обтяження: заборона на нерухоме майно, зареєстровано 28.02.2007 Татарбунарською районною державною нотаріальною конторою, підстава обтяження: Іпотечний договір 783, 28.02.2007, об`єкт обтяження: квартира, номер за РПВН: АДРЕСА_3 .

Згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого 24.02.2020 року ОСОБА_6 , нотаріусом Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області, на підставі заповіту, посвідченого Татарбунарською державною нотаріальною конторою Одеської області 08 вересня 1992 року, зареєстрованого в реєстрі за № 2141, спадкоємцем зазначеного в заповіті майна ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її дочка ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 . Спадщина, на яку видано це свідоцтво складається з квартири АДРЕСА_2 (а.с. 58).

З копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, яка видана 25.12.2001 Державною податковою інспекцією в Татарбунарському районі, вбачається, що ОСОБА_1 одержала ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , наданий Державною податковою адміністрацією України згідно даних, заповнених нею в обліковій картці. Дата занесення до Державного реєстру фізичних осіб - 03.11.1997 (а.с. 7 зв., 51).

Отже у свідоцтві про право на спадщину нотаріусом помилково зазначений ідентифікаційний номер ОСОБА_1 - НОМЕР_2 , замість вірного - НОМЕР_1 .

Згідно з витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі за № 22964885 від 24.02.2010 зазначено, що спадкодавцем є ОСОБА_3 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_5 , дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_6 . Свідоцтво про право на спадщину серія та номер бланка ВММ 300492, видане 24.02.2010, номер в реєстрі нотаріальних дій 310, місце видачі свідоцтва Одеська область, Татарбунарський район, Татарбунарська державна нотаріальна контора. Спадкоємець ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 . Спадкове майно: квартира ціла, адреса АДРЕСА_1 .

Зазначені обставини підтверджуються матеріалами спадкової справи (а.с.45-62).

З витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іпотеки № 227011053, сформованого 06.10.2020 року, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Укртехфінанс" є іпотекодержателем по іпотечному договору № 783 від 28.02.2007 року, виданого Татарбунарською районною державною нотаріальною конторою щодо забезпечення вимог, що випливають з кредитного договору № 014/0087/82/70848 від 26.02.2007 року. Іпотекодавець: ОСОБА_2 . Майновий поручитель ОСОБА_3 . Об`єкт нерухомого майна: квартира за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.120).

5. Оцінка суду.

У відповідності до п. 6.16 Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України 22.12.2010 № 3253/5 (з наступними змінами) у разі виявлення нотаріусом у тексті нотаріального документа, який створений ним у результаті вчинення нотаріальної дії технічної помилки, яка не змінює змісту документа та не впливає на права особи(іб) щодо якої(их) було вчинено нотаріальну дію (описка, друкарська або граматична помилка), нотаріус може виправити таку помилку.

Помилка у тексті нотаріального документа виправляється у всіх примірниках такого документа одночасно.

Виправлення помилки повинно відповідати відомостям, що містяться в документах, які були подані нотаріусу для вчинення нотаріальної дії, або отримані безпосередньо з єдиних та державних реєстрів.

Виправлення технічної помилки застерігається нотаріусом, який вчиняв нотаріальну дію, після посвідчувального напису, із зазначенням дати та проставленням свого підпису і печатки на такому застереженні.

У відповідь на звернення представника позивачки до Міністерства юстиції України, Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Одеса) листом № 33187/08.2-24 від 15.08.2024 надало роз`яснення, за змістом яких на підставі наказу Управління від 02.12.2015 № 795/03-06 "Про призупинення роботи Татарбунарської районної державної нотаріальної контори Одеської області" з 02.12.2015 діяльність Татарбунарської районної державної нотаріальної контори Одеської області тимчасово призупинено. Виконання обов`язків по нотаріальному обслуговуванню населення Татарбунарського району було покладено на Саратську державну нотаріальну контору Одеської області. Нотаріальні документи Татарбунарської районної державної нотаріальної контори Одеської області було передано на зберігання до Одеського державного нотаріального архіву.

Оскільки відповідно до вимог п.6.16 Правил нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2020 № 3253/5 (із змінами) виправлення технічної помилки можливе лише тим нотаріусом, який вчинив нотаріальну дію, то питання щодо виправлення реєстраційного номера облікової картки платника податків в свідоцтві про право на спадщину вирішується виключно в судовому порядку.

Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно з частинами 1-4 ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

У відповідності до частини першої статті 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під доступом до правосуддя згідно зі стандартами Європейського суду з прав людини вважають здатність особи безперешкодно отримати судовий захист як доступ до незалежного і безстороннього вирішення спорів за встановленою процедурою на засадах верховенства права.

Частиною першою статті 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

За змістом цієї норми, правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме належних їй прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів і осіб, уповноважених захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси. При цьому суд повинен установити, чи були порушені, не визнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, і залежно від установленого вирішити питання про задоволення позовних вимог або відмову в їх задоволенні.

Відповідно до статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно зі статтею 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Частиною другою статті 1220 ЦК України передбачено, що часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).

Спадкоємець за законом чи за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадщина належить спадкоємцю незалежно від часу її прийняття з часу відкриття спадщини (частини перша та п`ята статті 1268 ЦК України).

За змістом статті 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Статтею 1300 ЦК України визначено, що за згодою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, нотаріус або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини може внести зміни до свідоцтва про право на спадщину. На вимогу одного із спадкоємців за рішенням суду можуть бути внесені зміни до свідоцтва про право на спадщину. У випадках, встановлених частинами першою і другою цієї статті, нотаріус видає спадкоємцям нові свідоцтва про право на спадщину.

За змістом статті 1300 ЦК України внесення нотаріусом змін до свідоцтва про право на спадщину відбувається у випадках, якщо після спливу строку для прийняття спадщини і після розподілу її між спадкоємцями, спадщину прийняли інші спадкоємці. Позасудовий порядок внесення змін до свідоцтва про право на спадщину застосовується у разі згоди на це усіх спадкоємців, які прийняли спадщину. Внесення змін до свідоцтва за судовим рішенням вимагається у разі відсутності на це згоди хоча б одного із спадкоємців з числа тих, які прийняли спадщину. Внесення змін до свідоцтва про право на спадщину відбувається у формі заміни нотаріусом попередньо виданих спадкоємцям свідоцтв на нові.

Внесення змін до свідоцтва про право на спадщину в судовому порядку може мати місце тоді, коли відсутня згода спадкоємців на внесення таких змін до свідоцтва, а також існують інші обставини, що позбавляють можливості внести такі зміни в нотаріальному порядку. Закон не конкретизує підстави, за яких можуть бути внесені зміни до свідоцтва про право на спадщину, але виходячи зі змісту статті 1300 ЦК України, можна дійти висновку, що такі зміни може бути внесено або через технічні помилки у тексті свідоцтва, або у разі виникнення обставин, які вимагатимуть внесення змін до свідоцтва щодо розміру/складу спадкового майна.

Такі висновки викладено у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 28 вересня 2022 року у справі № 513/995/20 (провадження № 61-11413св21).

Ураховуючи, що у виданому позивачці свідоцтві про право на спадщину державним нотаріусом Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області Єпішкіною С.В. було допущено помилку щодо РНОКПП спадкоємця, проте внесення виправлень у вказане свідоцтво про право на спадщину у відповідності до п.6.16 Порядку є неможливим, оскільки з 02.12.2015 діяльність Татарбунарської районної державної нотаріальної контори Одеської області тимчасово призупинено, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 15, 16, 1300 ЦК України, ст.ст. 2-13, 81, 89, 258 - 259, 263 - 265, 273, 354 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

позов ОСОБА_1 в особі представника адвоката Михайлова Олега Афанасійовича до Татарбунарської міської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, треті особи: ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Укртехфінанс", Саратська державна нотаріальна контора Одеської області, про внесення змін до свідоцтва про право на спадщину - задовольнити.

Внести зміни до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 24 лютого 2010 року, виданого державним нотаріусом Татарбунарської державної нотаріальної контори Одеської області Єпішкіною С.В. (спадкова справа № 18/10), зареєстровано в реєстрі за № 310, а саме: змінити реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця ОСОБА_1 з НОМЕР_2 на НОМЕР_1 .

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складене 06 грудня 2024 року.

Позивачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт НОМЕР_5 , виданий 16 березня 2000 року Татарбунарським РВ УМВС України в Одеській області, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 .

Представник позивача: адвокат Михайлова Катерина Анатоліївна, РНОКПП НОМЕР_7 , свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 005249 від 17.04.2024 року, адреса: АДРЕСА_5 .

Відповідач: Татарбунарська міська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, адреса: 68100, м. Татарбунари, вул. Лесі Українки, 18, Білгород-Дністровського району Одеської області, код ЄДРПОУ 37197846.

Треті особи:

Саратська державна нотаріальна контора Одеської області, 68200, с-ще Сарата, вул. Захисників України, 2, Білгород-Дністровського району Одеської області, ЄДРПОУ 02899878.

Товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ "Фінансова компанія "Укртехфінанс", 01001, м. Київ, вул. Грушевського Михаїла, 10, кімната 212, код ЄДРПОУ 42563968.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , паспорт НОМЕР_8 , виданий 25 квітня 2000 року Татарбунарським РВ УМВС України в Одеській області, РНОКПП НОМЕР_9 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 .

Суддя А. І. Бучацька

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення28.11.2024
Оприлюднено10.12.2024
Номер документу123591080
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —515/363/24

Рішення від 28.11.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Рішення від 28.11.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 12.04.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні