Справа № 541/4484/24
Провадження № 2-о/541/200/2024
У Х В А Л А
06 грудня 2024 року м.Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Третяк О.Г., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа Миргородський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту народження дитини, -
ВСТАНОВИВ:
До Миргородського міськрайонного суду Полтавської області 06 грудня 2024 року через систему «Електронний суд» представником заявників, адвокатом Котік Олесею Станіславівною подано заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа: Миргородський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту народження дитини, в якій просили суд: встановити факт народження дитини жіночої статі, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Севастополь, Україна, а також встановити дані про її батьків: мати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України; батько ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України.
Положеннями ч.ч. 3, 4 ст. 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV Цивільного процесуального кодексу України. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Дослідивши зміст поданої заяви та доданих до неї документів, суд приходить висновку, заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Вивченням поданої заяви та доданих документів встановлено, що на підтвердження особи заявника (батька дитини) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , надано копію недійсного паспорта громадянина України ЕЛ НОМЕР_1 , виданого 04 липня 2015 року Білокуракинським РСУ ДМС України в Луганській області, оскільки, зважаючи на вік заявника, якому 14.04.2024 року виповнилося 25 років, відсутня вклеєна нова фотокартка.
Так, відповідно до п.8 «Положення про паспорт громадянина України», затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII, термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується. До паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 317 ЦПК України у рішенні про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.
Отже, перевірити (встановити) особу заявника, його громадянство, а відповідно, встановити дані про батька дитини, на підставі наданих документів неможливо, а тому заяву слід залишити без руху, оскільки заявниками не викладено обставини та не зазначено докази, які підтверджують особу заявника.
Згідно з ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Оскільки ЦПК України не врегульовані питання відносно наслідків подання вище зазначеної заяви, яка не відповідає вимогам Закону, суд застосовує аналогію закону та як наслідок, положення ст. ст. 175- 177, 185 ЦПК України, які регулюють питання форми та змісту позовної заяви, а також залишення позовної заяви без руху та повернення заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Крім того згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно ч.1ст.185ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки, дана заява оформлена з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України її необхідно залишити без руху, а заявнику надати строк, що не перевищує 10 днів з дня вручення йому ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175-177, 185, 318 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа Миргородський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту народження дитини - залишити без руху.
Надати заявнику строк десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
У разі не усунення зазначених недоліків, заява буде вважатись не поданою та повернута заявникам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О. Г. Третяк
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 10.12.2024 |
Номер документу | 123595077 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Третяк О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні