Вирок
від 06.12.2024 по справі 727/9343/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

Справа № 727/9343/24

Провадження № 1-кп/727/429/24

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2024 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника: ОСОБА_4 ,

обвинуваченого: ОСОБА_5 ,

розглянувши у судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024260000000329 від 02 квітня 2024 року відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Виженка, Вижницького району, Чернівецької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, раніше не судимого,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , набувши теоретичні знання, вирішила набути практичні навички керування транспортними засобами категорії «В», та отримати національне посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії, тим самим здобути право на керування такими транспортними засобами.

28 березня 2024 в ході спілкування ОСОБА_6 із ОСОБА_5 , останній, будучи належно обізнаним із порядком надання послуг сервісними центрами, порядком видачі посвідчень водія та проходження підготовки водіїв, чаючи злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди, з метою особистого збагачення та одержання неправомірної вигоди, для здійснення подальшого впливу на осіб з числа працівників Територіального сервісного центру № 7341 (на правах відділу м. Чернівці) (далі - ТСЦ № 7341), демонструючи в ході розмови обізнаність із відповідними порядками наданнями послуг сервісними центрами, наголошуючи на свої дружні та ділові зв`язки із відповідними службовими особами, повідомив ОСОБА_6 про неможливість здачі практичного іспиту з навичок керування транспортним засобам самостійно без надання неправомірної вигоди та про можливість сприяння ним у допомозі ОСОБА_6 із отриманням посвідчення водія, за мови надання йому грошових коштів в сумі, яку він скаже пізніше, зазначивши також необхідний для цього перелік документів.

Відповідно до положень Інструкції про порядок приймання іспитів для втримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затвердженої Наказом МВС 07.12.2009 № 515, приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами, оформлення, видача, обмін, повернення, зберігання, анулювання та знищення національного посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії (далі - посвідчення водія) здійснюються в територіальними сервісними центрами МВС (далі - ТСЦ МВС).

Теоретичний іспит для отримання права керування транспортними засобами (далі - теоретичний іспит) та практичний іспит з навичок керування транспортним засобам (далі - практичний іспит) приймається уповноваженими працівниками ТСЦ МВС, на яких згідно з посадовими обов`язками покладено функції з прийняття іспитів для отримання права керування транспортними засобами (далі - екзаменатор).

Персональний склад екзаменаторів ТСЦ МВС визначається наказом регіонального сервісного центру МВС (далі - РСЦ МВС).

Отже, особи, які наказом РСЦ ГСЦ МВС в Чернівецькій області №і2-од від 31.01.2024 включені до складу екзаменаторів ТСЦ № 7341, відповідно до Положення про територіальний сервісний центр МВС, затвердженого Наказом МВС України 29.12.2015 № 1646 від 29.12.2015 № 1646, Положення про Головний сервісний центр МВС, затверджений Наказом МВС України 07.11.2015 № 1393, посадових інструкції, положень Закону України «Про запобігання корупції», є особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

При цьому, до складання теоретичного і практичного іспитів для отримання права керування транспортними засобами допускається особа, яка, серед іншого, пройшла підготовку або перепідготовку відповідно до встановлених планів і програм у закладі з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв, згідно із положеннями Інструкції про організацію та здійснення моніторингу за підготовкою, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів, затвердженої Наказом МВС 07.12.2009 № 515.

З метою виконання та реалізації свого злочинного умислу, розуміючи протиправний характер своїх дій, діючи умисно з корисливих мотивів, втримавши попередньо згоду від ОСОБА_6 на надання неправомірної вигоди, 15.04.2024 близько 15.30 год., перебуваючи по вул. Поповича, в м. Чернівці , за попередньою домовленістю отримав від ОСОБА_6 частину грошових коштів в розмірі 3500 грн. за проходження нею підготовки в закладі, який проводить підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, складення іспиту з практичного керування транспортними засобами у такому закладі, видачі закладом відповідного свідоцтва та його внесення закладом в електронній формі до Єдиного державного реєстру МВС, без фактичного відвідування відповідного закладу ОСОБА_6 та, відповідно, проходження зазначеної підготовки, повідомивши, при цьому, про можливість подальшого сприяння та здійснення ним впливу задля успішного складення останньою практичного іспиту в територіальному сервісному центрі за грошову винагороду в розмірі 10 000 грн., чим конкретизував попередньо обумовлений розмір неправомірної вигоди та підтвердив свої протиправні наміри.

Надалі, 31.05.2024 об 11.55 год. ОСОБА_6 , будучи цього ж дня повідомленою ОСОБА_5 про успішне проходження відповідного навчання (підготовки) та отримання ним свідоцтва, яке у встановленому порядку внесено до Єдиного державного реєстру МВС, діючи за вказівками останнього, здійснила он лайн реєстрацію в ТСЦ МВС № 7341 з метою здачі практичного іспиту на категорію «В» на 08.06.2024 о 13.10 год. (талон № 328), про що повідомила останнього, використовуючи мобільний застосунок «Viber», надіславши йому фотознімок відповідного талону.

При цьому, після інформування ОСОБА_6 про реєстрацію в електронній черзі ТСЦ для складання практичного іспиту, ОСОБА_5 повідомив про збільшення раніше визначеної ним суми з 10 000 грн. до 12 000 грн., причиною зазначаючи загальне підвищення цін, зазначивши про необхідність надання вказаних коштів наперед, тобто до складання 08.06.2024 ОСОБА_6 відповідного іспиту та відвідування ТСЦ, запевнивши, що ним же проведено попередні домовленості із відповідними службовими особами щодо успішного складення практичного іспиту ОСОБА_6 , бажаючи таким чином підтвердити дійсність свого реального впливу.

05.06.2024 близько 15.45 год. ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію свого раніше виниклого злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, діючи умисно, протиправно, із корисливих спонукань, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, будучи таким, що запевнив ОСОБА_6 у наявності особистих зв`язків у ТСЦ та наявності у нього можливості вплинути на його посадових осіб для позитивного складання нею практичного іспиту з отримання посвідчення водія на право керування транспортними засобами, перебуваючи за адресою вул. Вокзальна, 25, м. Чернівці , отримав від ОСОБА_6 грошові кошти у сумі 12 000 гривень в якості неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення працівниками ТСЦ МВС № 7341, які уповноважені приймати іспити для отримання права керування транспортними засобами, як особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Таким чином, ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, а саме одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив па прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави та обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений вину у вчиненні інкримінованого їй діянні за ч.2 ст.369-2 КК України визнав у повному обсязі та у вчиненому щиро розкаявся. Суду пояснив, що одержала від ОСОБА_6 попередньо визначені грошові кошти за вплив на посадових осіб ТСЦ МВС № 7341 щодо успішної здачі екзамену для отримання посвідчення водія. Просить суд не призначати йому сувору міру покарання.

Показання обвинуваченого ОСОБА_5 є послідовними, логічними і не викликають у суду сумніву щодо правильності розуміння обвинуваченим змісту обставин кримінального правопорушення, добровільності та істинності його позиції.

Враховуючи повне визнання обвинуваченим ОСОБА_5 вини у скоєнні кримінального правопорушення та щире каяття, заслухавши думку учасників судового провадження, суд визнає недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути вказану справу в порядку ч.3 ст.349 КПК України, обмежившись допитом обвинуваченого ОСОБА_5 , а також дослідженням матеріалів кримінального провадження в частині відомостей, які характеризують особу обвинуваченого. На виконання вимог ч.3 ст.349 КПК України учасникам судового провадження роз`яснено про позбавлення права оскаржити визнані обставини в апеляційному порядку.

Таким чином, аналізуючи наведене, суд вважає, що винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення доведена повністю. Дії обвинуваченого, суд вважає за необхідне кваліфікувати за ч.2 ст.369-2 КК України як одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_5 , суд виходить із положень ст. 50, 65 КК України, враховує характер і ступінь тяжкості скоєного діяння, особу обвинуваченого, обставини, які пом`якшують та обставини, які обтяжують відповідальність, його відношення до скоєного злочину.

Обвинувачений ОСОБА_5 не перебуває на обліку у лікаря нарколога та психіатра, раніше не судимий.

Таким чином, до обставин, відповідно до ч. 1 ст. 66 КК України, які пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , суд відносить визнання вини, щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставин, відповідно до ч. 1 ст. 67 КК України, які обтяжують покарання обвинуваченого, судом не встановлено.

При призначенні обвинуваченому ОСОБА_5 покарання суд, згідно з вимогами ст. 65 КК України, враховує ступень тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, наявність пом`якшуючих та відсутність обтяжуючих обставин, дані про особу обвинуваченого.

Водночас, суд звертає увагу на те, що мета покарання, зокрема, виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними нових кримінальних правопорушень, може бути досягнута лише тоді, коли кримінальне покарання буде для засудженого важким, але у той же час реальним щодо його виконання.

Враховуючи вищевикладене, суспільну небезпечність вчиненого ОСОБА_5 протиправного діяння, суд вважає за необхідне призначити покарання у виді штрафу у межах санкції ч.2 ст.369-2 КК України, що буде реальним для виконання та необхідним і достатнім для попередження вчинення нових кримінальних правопорушень і для досягнення мети покарання згідно зі ст.50 КК України.

Таке покарання, є співмірним протиправному діянню, необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних правопорушень і не може вважатися явно несправедливим в наслідок м`якості чи недостатнім для досягнення мети покарання. Підстав для застосування ст. 69 КК України суд не вбачає.

Процесуальні витрати по справі відсутні.

Речовими доказами суд розпоряджається згідно вимог 100 КПК України.

Запобіжний захід відносно обвинуваченого ОСОБА_5 не обирався. Підстав для обрання запобіжного заходу відносно останнього не вбачається.

Керуючись статтями 100, 369-371, 373, 374, 376, 392-395 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 ,визнати винним у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п`ятдесят одну тисячу) грн.

Арешт накладений ухвалою Шевченківського районного суду м. Чернівці від 07.06.2024 року після набрання вироком законної сили скасувати.

Речові докази, а саме:

Носії інформації залишити при матеріалах кримінального провадження.

Мобільні телефони Iphone 12 та Samsung, флеш носій, 4 блокноти - повернути за належністю ОСОБА_5 .

Грошові кошти номіналом 500 грн. в кількості 11 купюр, номіналом 200 грн. в кількості 32 купюри, номіналом 100 грн. в кількості 1 купюра - повернути за належністю Чернівецькому управлінню Департаменту внутрішньої безпеки НПУ.

Грошові кошти номіналом 500 грн. в кількості 7 купюр, номіналом 50 грн. в кількості 1 купюра, номіналом 20 грн. в кількості 1 купюра, номіналом 20 євро в кількості 1 купюра - повернути ОСОБА_5 .

Вирок може бути оскаржений до Чернівецького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити учасникам судового провадження.

Суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено10.12.2024
Номер документу123596574
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання впливом

Судовий реєстр по справі —727/9343/24

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Гавалешко П. С.

Вирок від 06.12.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Гавалешко П. С.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Гавалешко П. С.

Ухвала від 04.09.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Гавалешко П. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні