печерський районний суд міста києва
760/14137/24-ц
2-8183/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення без руху
14 жовтня 2024 року
суддя Печерського районного суду м. Києва Гуртова Т. І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Перша київська державна нотаріальна контора (адреса: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 11), Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Демченко Ольга Іванівна (адреса: 03110, м. Київ, вул. Андрія Головка, 29, офіс 18), Київський відділ державної реєстрації смерті Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) (адреса: 01054, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 47/14), про визнання заповіту недійсним,
УСТАНОВИВ :
До Печерського районного суду міста Києва за підсудністю із Солом`янського районного суду міста Києва надійшла вищезазначена позовна заява.
При вирішенні питання про відкриття провадження в справі судом установлено, що позовна заява не відповідає вимогам статтями 175, 177, 183 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) та її слід залишити без руху з огляду на таке.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (за ставками, які діяли на момент звернення позивача з позовом до суду), за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн).
Так, позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, та на підтвердження сплати судового збору надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Враховуючи наведене, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн та надати докази сплати судового збору (оригінал квитанції) за другу позовну вимогу немайнового характеру.
Крім цього, як вбачається з матеріалів справи, позовні вимоги містять елементи клопотання, зокрема, позивач просить витребувати у третіх осіб документи, що не передбачено положеннями ЦПК.
При цьому, вимоги до будь-якої заяви, клопотання також визначені ст. 183 ЦПК України.
Суд, установивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (ч. 4 ст. 183 ЦПК України).
Разом з тим, оскільки позивачем не дотримано вимог щодо форми та змісту клопотання про витребування документів, суд позбавлений можливості розглянути зазначені вимоги по суті та прийняти відповідні рішення.
За таких обставин, позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог та, за необхідності, надати клопотання про витребування документів, оформлене відповідно до вимог ст. 183 ЦПК України.
Абзацом 1 частини першої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини другої цієї ж статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на наведене, суд дійшов висновку про необхідність усунення вищевказаних недоліків та надання позивачу строку для їх усунення..
На підставі викладеного, керуючись статтями 175, 177, 185, 258-260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Встановити позивачу триденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.
Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у визначений цією ухвалою строк. Позовна заява вважається неподаною та підлягає поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Тетяна ГУРТОВА
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 10.12.2024 |
Номер документу | 123597219 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Гуртова Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні